Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek próbáljak meg...

Szerintetek próbáljak meg beszélni vele, vagy hagyjam inkább békén?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy volt nekem egy barátnőm, akivel egész gyerekkorunk óta legjobb barátnők voltunk és soha nem is volt más barátunk jóformán, csak mi ketten egymásnak.

Középiskola után még pár évig jó volt a kapcsolatunk, de aztán mindketten házasodtunk, neki gyereke született és így értelemszerűen kevesebbet tudtunk már találkozni, de minden nap beszéltünk messengeren. Egy idő után elmaradtak a nevetések, inkább már komolyabb dolgokról beszélgettünk csak, de mondhatnánk gondolom, hogy ez normális. Viszont nekem hiányzott, nem volt jó érzés, hogy már csak ritkán találkoztunk és akkor is jóformán a gyerekével foglalkoztunk. Persze imádom a fiút, ne értsetek félre, szívesen töltöttem időt vele, csak hiányzott a barátnőm egyre jobban. 2 hónapja megszakadt a kapcsolat közöttünk, összevesztünk kicsit, de nem ezen, hanem hogy én leszóltam valamit, ami neki úgy tűnik fontos volt. Én ezt nem tudtam, de mikor mondta se kértem bocsánatot. Az a helyzet, hogy eléggé mérgező ember voltam/vagyok. Először örültem is kis ideig neki, hogy legalább nem fáraszt, nem idegesít a számomra butaságoknak tűnő dolgaival,de egy idő után, részben emiatt, részben nem, elkezdtem változni. Rajottem erre, amit írtam, hogy mérgező vagyok. Majdnem mindig ilyen volt a személyiségem, de ez évről évre egyre jobban zavart már, csak nem tudatosult bennem, hogy konkrétan milyen vagyok, csak éreztem hogy rossz. Most nem sok idő telt még el, szóval van még jócskán hová fejlődnöm, de úgy érzem elindultam egy jó úton. 1-2 hét után egyébként már azért sem írtam én neki, mert nem akartam bántani, de nem tudom ő most jól érzi e így magát. Természetesen hiányzik nekem most is, csak nem vagyok benne biztos, hogy jót tennék neki azzal, ha keresném, plusz lehet megutált és nem is vágyik a társaságomra. Nem volt egy hatalmas veszekedés, csakúgy... hirtelen vége lett mindennek.

Nem tudom érthetően írtam e le a dolgokat. Bocsi, hogy hosszú lett.

Ti mit tennétek a helyemben?


2022. júl. 19. 23:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban jóban voltatok és te felismerted a hibáid és ezt bevallod neki és beszélsz vele erről, akkor lehet még valami. Dehogy utált meg amúgy, felnőtt emberek vagytok, rendkívül durva lenne, ha még durcázna. Én is jártam hasonlóan, hogy rosszul viselkedtem barátommal. Kis mosolyszünet után átbeszéltük a dolgot, bevallottam, hogy én is hibáztam, bevallotta, hogy ő is, azóta jóban vagyunk.
2022. júl. 20. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!