Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Versengő típusú barátnál hogy...

Versengő típusú barátnál hogy lehet ezt mérsékelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az illető a legjobb barátom, nagyon szeretem őt. Ezt a tulajdonságát is igyekszem elfogadni, tolerálni, de időnként nehéz.

Neki ez megszokott, ebben nőtt fel a nővérével, de belőlem ez szinte teljesen hiányzik. Főleg azért látom hülyeségnek, mert oka sincs irigykedni rám, kb. ugyanannyi nehézség van az életemben, mint az övében. Ezek a nehézségekek mások, de összességében egyforma mértékűek.

Nagyon jól elvagyunk, fontos nekem a barátsága, majdnem mindenről lehet vele beszélni, de erről mondjuk nem, nem vevő rá.

Valami ötlet? Szokjak hozzá, vagy finoman éreztessem, hogy ez időnként rosszindulatú és gyerekes szerintem?



2022. júl. 23. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy ez miben nyilvánul meg. Mondanál példákat?

Ha barátok vagytok, és ő hülyén viselkedik, akkor én alapvetően nem finomkodnék, nyugodtan meg lehet mondani, hogy túlmegy egy határon.

2022. júl. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha szóba jönnek különböző dolgok, pl. iskola, ház berendezése, kapcsolat, gyakran hangsúlyozza, hogy az ő választása, eredménye, párja mennyivel jobb. Sosem azt mondja, szerinte mi jó, hanem hogy mi rossz, és pont az, ami az én véleményem.

Sikereimnek, örömeimnek nem túlzottan örül, van hogy elmesélni is felesleges, reakció sincs. Ha valami "panaszom" van, két nap múlva pont azt hozza fel, hogy az neki milyen jó, könnyű, simán megy. Pedig tényleg, nem lehet azt mondani, hogy bármelyikünknek jobb élete lenne a másiknál.

Tudom, hogy feleslegesnek tűnhet ezen rágódni, de rosszul tud esni.

2022. júl. 23. 23:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem barát, csak te nem látod.


Mérgező ember, aki azért "barátkozik" veled, hogy a saját érdmeit méltathassa - és igen, az ilyenekre jellemző, hogy mindig te érzed magad szrul.


Az ilyen embereket olyan gyorsan ki kell irtani az életedből, amilyen hamar lehet.

2022. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Erre még sosem gondoltam.

Régi a barátságunk, rokonok közé soroljuk egymást. Igaz, mostanában gyengülni érzem ezt a szálat, de máskor meg úgy érzem, neki is fontos. Most eléggé elbizonytalanodtam.

2022. júl. 24. 12:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kb ilyen haverom van. Az utóbbi 7,8 évben kezdett évről évre megkattanni, irigy lett és bunkó, önző, megszűnt a tisztelet. Már nem hiányzik a társasága, nem ugyanaz az ember, akit régen ismertem.
2022. júl. 25. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!