Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az igaz barátság kibírja a...

Az igaz barátság kibírja a kéretlen, kegyetlen, ám igaz véleményt az egyik félről, vagy az annyira sértő lehet, hogy érthető, ha a másik azt mondja, viszlát! Van ehhez hasonló sztoritok? Nektek van erős, őszinte baráti kapcsolatotok?

Figyelt kérdés

2022. júl. 25. 23:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem.
2022. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

A tálalás nem mindegy, hogy hogy mondja és segítő, fejlesztő szándékkal vagy szimplán irigység, rosszindulat vezérli, tehát mindig a mögöttes szándékot/érdeket érdemes figyelni szerintem.


Nincs. Nem bírom az energiavámpírokat és az érdekembereket.

2022. júl. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kéretlen és kegyetlen? Hogy merül fel, hogy az barátság? Nyilván neked van sztorid, hát hajrá, ki vele!
2022. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Van közös hiteletek? Tehát nem...
2022. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Mint majdnem minden elméleti kérdésre, így erre is csak azt lehet mondani, hogy "attól függ"...


Van, hogy valaki igaznak gondolja a véleményét egy teljesen szubjektív dologban, és ezt próbálja erőszakkal ráerőltetni a barátjára, de olyan is van, hogy jogos az, amit mond.

2022. júl. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha például egy barátságban az idulatból kijövő kritikát kapó az energiavámpír, amivel extra felidegesít. Ám hiába mondod neki szépen tálalva, nem látja be, mert ez egy "betegsége".
2022. júl. 26. 00:17
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Kizárólag vészhelyzetben. Ha pl. egy barátnőd éppen beszállna egy idegen autójába és ész érvekre nem hallgat, akkor nyugodtan válts erőteljes hangnemre, sőt, ordíts vele ha kell. De ha nincs veszélyben, akkor nyeld le a kéretlen véleményt. Nem számít, mennyire van "igazad" joga van úgy dönteni, hogy a saját igazsága szerint él. Ha pedig ezt nem tartod tiszteletben, akkor nem vagy igazi barát.
2022. júl. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, mondjuk én milliószor többre tartok egy olyan barátot akit érdeklek annyira, hogy elmondja a véleményét (még akkor is, ha azt rossz hallani), mint a mihaszna igenembereket, akik szájhúzogatva nézik végig ahogy meghozol egy rossz döntést.

És azt is többre tartom aki tiszteli annyira a közeli barátait, hogy meghallgassa a véleményüket, ahelyett hogy vergődne, hogy "téged meg ki kérdezett?????????????"


Megvan a különbség aközött, hogy valaki feleslegesen belepofázik a másik életébe, és aközött, hogy az illető szereti annyira a barátját, hogy nem hagyja szó nélkül, ha valami nincs rendben.

2022. júl. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Mi mindig őszinték vagyunk egymással a legjobb barátommal, aki történetesen fiú, és ovis korunktól ismerjük egymást.

Személyiségfüggő, hogy hogy kezeld a másikat. Mi nem vagyunk hisztisek, sem sértődősek, gyakorlatilag sosem vesztünk még össze igazán az évek alatt. Szerintem egy igaz barátságban ez a kérdés nem merül fel.


Én nem tudnék vele nem őszinte lenni akkor sem ha akarnék 😂 meg minek is? Elfogom neki mondani ha valamit nem tartok jó ötletnek, de tényleg csak akkor ha nem tartom annak. És ha ennyire nem tartom annak, akkor annak oka van amit ő is befog látni, és ez fordított esetben is így van. Ha valamivel nem ért egyet azt elmagyarázza miért nem lenne jó, és megfogadom a tanácsot hiszen belátom, hogy igaza van.

2022. júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Aúgy miért van lepontozva az aki őszinteség párti? Az, hogy őszinte vagyok nem = azzal hogy oda megyek és lekeverek neki két nagy pofont őszinteségembe. Itt is egyre több az okos ember 🙂
2022. júl. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!