Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Bunkó vagyok, hogy nem mentem...

Bunkó vagyok, hogy nem mentem el a temetésre?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagynénje nemrég meghalt. Kétszer találkoztam vele, egyik alkalommal adott nekem szállást egy éjszakára, barátnőm kérésére (és ajánlatára), mikor a környéken voltam. Kedves nő volt, sajnálom, hogy meghalt.

No, de ami meglepett, hogy mint kiderült, a barátnőm megbántódott, mert nem mentem el a temetésre.

Engem ez tényleg megdöbbentett. Eszembe sem jutott elmenni. Utólag belegondoltam, és nem is lett volna kivitelezhező, vagy csak nehezen és kellemetlenül. Autó nélkül vagyunk egy majdnem két hónapos babával. Ebben a helyzetben nem ugrálok gyakran, nincs is kire hagynom, rendbe se jöttem még.

Tényleg ez tapintatlan lenne? Nem tartom magam bunkónak, de most nem is értem, miért várta volna ezt el. Sajnálom a nénjét tényleg, ha nem is voltam ott, de nem az én rokonom.



2022. aug. 5. 00:07
 1/9 eznemlényeges ***** válasza:
47%
Valószínűleg csak szerette volna ha ott vagy mellett egy ilyen szomorú pillanatban, megvígasztalni őt vagy ilyesmi.
2022. aug. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán hívott? Tényleg nem kell elmenni annak a temetésére, akit kétszer láttál, pláne nem kismamaként.
2022. aug. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Vannak gondok a barátnőd fejében, ha ezen megsértődik.
2022. aug. 5. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kettes, nem, nem hívott. Nem tudom, szokás-e hívni ilyenkor az embereket egyáltalán.
2022. aug. 5. 00:30
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hívás nélkül pláne minek mennél, azt se tudod, mikor és hova.
2022. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha nincs a kisbaba és a barátnődnek nagyon szoros volt a kapcsolata az elhunyttal, akkor én elmentem volna, kizárólag azért, hogy támaszt nyújtsak a barátnőnek. De két hónapos csecsemőt nem hagynék én sem otthon, pedig nem vagyok ősanya típus (gyerekem sincs).
2022. aug. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Magyarul meg sem hív, de szpd ki a kisujjadból, hol és mikor lesz a temetés.


Normális az ilyen ember? :D

2022. aug. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A problémám nem az volt a temetéssel, hogy mikor volt. A napot biztosan említette, mikor beszélgettünk, de hívni nem hívott, nekem meg eszembe sem jutott, hogy mennem kellene. A problémám abban áll, hogy a dolgot utólag is nehezen kivitelezhetőnek látom. Másra nem tudom hagyni a babám, valaki rokont kéne keríteni, aki elvisz minket, és ráér maradni, a gyér közlekedés és távolság miatt a vonat nem opció. Aztán a rokon autójába elvonulni szoptatni (nekem már ez a gondolat is kínos), mosdóba meg (még a szülés óta elég gyakran szükségem van rá, hogy rendbe tegyem magam) toljam be a képem a gyászoló családhoz? Babával? Szerintem ez nagyobb bunkóság, mint nem menni, és mindenkinek kellemetlen.
2022. aug. 5. 14:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Felettébb furcsa, hogy a barátnőd ezen megsértődött. Még nem kisbabás anyaként se lett volna elvárható, hogy elmenj. Ne akard kiengesztelni, várd, hogy ő keressen.
2022. aug. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!