Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Van egy barátom akivel már 15 éve nagyon jó barátságot ápolunk. Ez a barát hobbi fotós, és pár barátjának már csinált jegyesfotózást, egyszerű párosfotózást és még esküvőn is volt ingyen. Ügyesen dolgozik, de még bőven van hova fejlődnie ráadásul se fotós képesítése se fotós vállalkozása nincs. Mondtam neki, hogy a feleségemmel szeretnénk egy terhes fotózást mire azt mondta, hogy oké de fizetős buli lesz. Hát eléggé meglepődtem és hirtelen nem is tudtam mit mondani, főleg úgy, hogy a többi barátját ingyen fotózza. Úgy gondoltam, hogy neki is jó lesz mert legalább lesz ilyen sorozata is, meg nekünk is mert lesz egy két jó kép rólunk, de ezek szerint ő máshogy gondolta. Mi a véleményetek erről?

2022. aug. 24. 12:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

azt, hogy fogtechnikus vagy....


Nem lehet alapból elvárni, hogy valaki a többszázezres felszerelésével ingyen dolgozzon neked, csak mert haver.


Az ügyvéd barátnőmnek is rendesen kifizetem a szokásos díjat, mikor megcsinálja az adásvételi szerződést, vagy bármi mást...

2022. aug. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

De eddig mindenkit ingyen fotózott és mondta is, hogy tőlük nem kér pénzt pedig rendszeresen fotózza őket.

Volt más megbízása is, azt is ingyen csinálta. Ráadásul korábban nekünk is mondta, hogy ha úgy van akkor szívesen gyakorol rajtunk. Most először jött fel az, hogy tőlünk kér pénzt.

2022. aug. 24. 12:45
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez munka.

Lehet, hogy korábban még szívességből dolgozott, de előfordulhat, hogy úgy érzi eljutott arra a szintre, hogy ez most már ne csak szívesség legyen, hanem munka. A munkát pedig meg kell fizetni.


Nyilván az árszabást illene barátian csinálnia, de önmagában az, hogy pénzért dolgozik, nem kedvességből, az nem elvárható.

2022. aug. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ahhoz neked semmi közöd, hogy másnak mit és mennyiért csinál meg. Ebből feleslegesen indulsz ki, mert lehet azok az emberek mással (munkával, szívességgel) viszonozzák ezt.

Másrészt neki ez is munka, ami időt és energiát jelent, nem várhatod el, hogy ingyen csinálja.

2022. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

2: lehet, hogy rájött arra, hogy nem ő a Róbertbácsi....

Vagy megszorult anyagilag.

2022. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha az a véleméyned, hogy neked nem elég jó ("van még hová fejlődnie"), akkor bízz meg profi fotóst.

Problem solved.

2022. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%
Korábban nem kért, és talán rájött, hogy így csak kihasználják.
2022. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Nálam rémesen egyszerű:

Ha én ajánlom fel az időmet, a tudásat, a munkámat, az ingyen van.

Ha felkérnek, fizetős.



Nem mellesleg abból, hogy "neki is lesz ilyen sorozata" még nem lesz kifizetve a rezsije és nem lesz étel a tányérján.

2022. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kamera váz, ha csak használtan veszi alsó hangon is 100 ezer. Mellé az objektív 50-200 ezer. Fények 20-50 ezer. Stúdió bérlés akár 10 ezer is lehet/óra. Utómunka nem 5-10 perc. Mellette a programért is fizetni kell legalább 5 ezret.

Vagy oké, lefotóz ingyen. Te mit adsz cserébe?

Van különbség a felkérés és a felajánlás között. Ha valakit felkérsz, azért hogy legyen rólatok 1-2 kép az munka. Míg a felajánlás mikor ő keres modellt az közös érdek. A modell is meg a fotós is gyakorol és mindketten felhasználják a további ingyenes munkához.

Míg ha valakinek fizetős munkája van, azt felhasználhatja referenciaként a további fizetős munkáihoz.


Vagy ha olyan könnyű néhány kattintintással profibb képeket csinálni akkor csináljátok ti. 😙

2022. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal. Korábban nekem is voltak fényképezéshez szükséges eszközeim. De a srácnak van rendes főállása, és nincs is a tervei között, hogy a későbbiekben ebből éljen meg tehát nem ebből fizeti magának a rezsit a kaját meg minden mást. Neki ez csak és kizárólag hobbi és semmi több. Ha ez lenne a munkája és ebből élne meg akkor nem is lenne kérdés, hogy fizetek neki. Lehet én vagyok fura, de egy ilyen közeli baráttól azért nem kérnék el pénzt ami nekem is hobbi és kikapcsolódás. Korábban már számtalanszor segítettem neki, vittem ide-oda ahova kérte, szállást is adtam neki és mégsem kértem tőle pénzt semmiért.
2022. aug. 25. 08:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!