Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok barátkozni? 20/F

Miért nem tudok barátkozni? 20/F

Figyelt kérdés

Régebben nagyon könnyen tudtam barátokat szerezni. Általánosban és gimiben is viszonylag sok barátom volt és egész sok embert ismertem. Soha nem volt problémám azzal, hogy összebarátkozzak emberekkel.


Most azonban egyetemen egyszerűen valahogy nem megy semmi. Egyetlen barátom sincsen és alig vannak emberek, akik ismernek és akikkel beszélni tudok. Pedig kolis is vagyok. Próbálkoztam is beszélgetni másokkal, nyitni feléjük, de egyszerűen valahogy nem működik már a dolog. Én nem értem hogy mit ronthattam el, vagy mi lehet a probléma. Inni is eljárok szívesen és bulikba is megyek néha. Megpróbálok részt venni a közösségi programokon és nyitni az emberek felé, amennyire csak tőlem telik.


De így borzasztóan rossz az egyetem. Teljesen magányos vagyok és nem igazán van olyan akivel beszélhetnék. Nagyon nem érzem jól magamat a koliban és az egyetemen se így.



2022. aug. 28. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem megijedtél, hogy ,,itt már nagy komoly dolgok vannak; nagy, komoly emberek." És akkor talán lehet, hogy már nem is mertél nyitni feléjük,nem érezted magad elég komlynak ehhez/ hozzájuk képest; de valamilyen szinten ez is előítélet, ez is sztereotípia volt, amit az önbizalomhiányod aggatott rájuk; mert azt képzelted.

Valójában egyetemen a legkönnyebb szerintem barátkozni, mert ott már az azonos érdeklődési kör hozott oda titeket, vonzott oda az egyetemre. (Kivéve, aki szülői nyomásra ment, vagy látta,hogy könnyű lesz neki az a szak, és akart egy diplomát.)

2022. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
*szóval,ott személyiségtípusban is szerintem ponthogy sok hozzádhasonlóval találkozol; ha magadtól mentél arra a szakra.
2022. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
87%
én szívesen megismernélek, szintén egyetemista 20/L
2022. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Melyik kollégium? Nekem még egyik szobatársam se költözött be.
2022. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!