Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyit illik adni esküvőn...

Mennyit illik adni esküvőn ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Férjem egy volt osztálytársa meghívott minket az esküvőjére. (32 évesek, középsuliban voltak osztálytársak)

Én meg is lepődtem, mert úgy 1 évben 2x ha beszélnek.

Én a férjemmel töltött 6 év alatt talán max 10x találkoztam a sráccal.

A feleséggel férjem 1x találkozott, én még soha.


Meg vagyunk hívva név szerint, mi és a 2 gyerekünk (1 és 3 évesek).


Én férjemnek azt mondtam, max 20ezret szánnék rá, ő kevesli.

Nyilván, ha nagyobb barátság lenne, én is keveselném, de ebben az esetben nem. Illetve most anyagilag sem állunk úgy, hogs egy vagyont ajándékozzunk.

130ember van meghívva egyébként, senkit nem ismerünk onnan sem.


2022. szept. 9. 11:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%

Manapság 20 ezer/fő amit illik adni(nyilván a gyereket nem kell beleszamolni).


Viszont ha adtok 30 ezret az jó átmenet lehet. Nem túl sok, de valamennyire fedezi a kajatokat.

2022. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A 30-at kettotokre ertettem osszesen.
2022. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Általában annyit "illik", amennyi kb fedezi azt, amit a buliban megeszel, megiszol. Viszont én mindig végiggondolom, hogy a házasodó pár mennyire áll közel hozzám & hogy fér bele anyagilag. Volt már, hogy én is "csak" 20 ezret adtam. A párom is ennyit adott, amikor az egyik másodunokatestvérem esküvőjére mentünk. Ők akkor találkoztak először, azóta nem találkoztak, és ha fognak is, max olyan családi eseményen, ahol tényleg mindenki ott van (pl. egy másik esküvő vagy temetés). Szerintem nyugodt szívvel adhatsz te is ennyit, hiszen te nem ismered annyira őket. A férjed ettől függetlenül adhat többet, ha ő úgy szeretné. Egyébként úgy sem fogják tudni, hogy ki mennyit adott, mert nem szokták ráírni a borítékra a nevet (max egy-két összeget fognak tudni valakihez csatolni, de úgyis annyi mindent kapnak, hogy nem fognak ilyenen izélni, ha normális emberek).
2022. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Azért 20 ezer, 4 főre - ráadásul ekkora inflációban - konkrétan semmi. Inkább megbeszélném vele hogy jelenleg nem engedhetjük meg anyagilag, ezért nem megyünk. Vagy csak a templomira.
2022. szept. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Én lehet, hogy kimenteném magam, hogy épp akkor elutazom, stb. és ezzel az egészet megúszom. Eleve ha nem ismerek senkit ott, kb. rosszul érezném magam, és ezzel egyfelől ezt a mennyit áldozzak rá fejfájást is megúszom, meg a nagy hűhót is. Mi se hívtuk el őt a mi esküvőnkre.


Nekem tök fura ez a nagy töltelékvendégsereg, jó, hogy nem az összes Facebook-ismerőst nem hívja meg, meg akivel a Gyakorin stb. beszélt, hozzászólt, stb. :)

2022. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
20 ezer tényleg nagyon kevés, minimum 20 ezer/fővel számoljatok (gyerek nélkül). Egyáltalán miért akar a párod elmenni?
2022. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Én lennék a legboldogabb, ha nem mennénk.

1, pont aznap lesz a 30.születésnapom, baromira nem így képzeltem el

2, gyerekekkel ez aztán nem lesz kikapcsolódás...



Tényleg nem ismerek ott senkit, így baromira nem vágyom az egészre.

Férjem legjobb barátja volt évekig, csak elsoforta az élet egymástól őket.


Én a 20ezret összesen értettem. Mivel vacsorára lehet nem is maradunk.

1re már oda kell menni, 8kor lesz csak vacsora. Addigra a gyerekek elfáradnak, hisztisek lesznek. 1 óra az út haza ráadásul.

Ha nem megyünk, férjem tuti megsértődik, ő is úgy jött el barátnőm esküvőjére, hogy a háta közepére nem kívánta. Azt akkor gyerek sem volt még, mégis este 7kor hazajöttünk, mert ő megunta.


Mi 2 éve házasodtunk. 8 ember volt hivatalos, és senkitől semmit nem fogadtunk el, mert nem azért hívtuk meg őket.


Egyébként nem tehetnénk meg nagyobb összeget. Én itthon vagyok gyeden, az elég kevés (rezsi+fél havi kaja ha kijön belőle). Férjem egyéni vállalkozó, de haldoklik az építőipar, munka nemsok, ha van is csak tartoznak neki... mi felújítunk, így én megmondom őszintén, jobb helye is lenne.

2022. szept. 9. 13:46
 8/19 anonim ***** válasza:
39%

Le kell mondani a részvételt, egy normális barát megérti, ha meg nem, akkor ezzel sem lesz gond többé.


2 gyerekkel meg a fene se menne rongyrázásra...gondold már azt a sznob tömeget, 130 ember....ráadásul, ha dohányoznak, de biztosan isznak.

Gyerekek nélkül még csak csak a misét megteszi az ember, de ép eszű ember bojkottál minden flancot, pláne, ha vékony jégen áll.

2022. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Vagy legfeljebb csak a szertartasra mentek és akkor nem kell semmit se adni.
2022. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak a szertartásra mentek, akkor nem kell semmit se adni. Adni akkor szokás, amikor a lakodalom van, így azt megússzátok.
2022. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!