Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért lett ciki Magyaroszágon...

Miért lett ciki Magyaroszágon magyar nevet adni a gyereknek?

Figyelt kérdés

Név alapján már mindjárt több az angol újszülött Magyaroszágon.


Ez is része a magyar lakosságra oly jellemző magyarságszégyennek?


2022. szept. 12. 16:00
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
19%
Ja! Rondaló!
2022. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%
30es, nem csak ők szeretnek ilyen neveket adni. Ismerősi körben egy kisebbségi sincs, mégis sok a Lina, Lia, Mira, Lara, Benett, Noel, Nolen, Kolen stb..
2022. szept. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a Noel az most tarol:)
2022. szept. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a Noel az most tarol:)"


Jaaj, ezt én is megfigyeltem, de hogy honnan jön, az rejtély.

2022. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
64%

34


Biztos valamelyik celebtől...


Amennyi van már belőle, biztos létezik Karácsony Noel :)

2022. szept. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos valamelyik celebtől..."


Simán lehet, de általában le tudok vezetni valamiféle gondolatmenetet a gyakori nevek mögött, kivéve ezt. Pl az, hogy a romák között sok a Jázmin, amögött látom az Aladdin mesét, a Kevinek mögött néhány hollywoodi filmet, stb...


De a Noel? :D Nem hangzik olyan dallamosan, és nincs mögötte olyan latinó feeling mint a Klaudia mögött, nincs mögötte zsivány, macsó érzés, mint a Kevin mögött, nincsen cuki, tökös beceneve, mint a Benettnek a Beni, ennek ellenére a gyerekeimnek nem volt még óvis csoportja Noel nélkül.

2022. szept. 14. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
23%
36os, ráadásul teljesen férfiatlan név a Noel, erre még mikor játszótéren visítján hogy Noelkaaa...hát a hajam égnek áll
2022. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
0%

37, nincs olyan, hogy "férfiatlan név". Ez csak képzettársítás.

Erre jó példa, hogy pl a Zoé egy nagoyn régi női név.

Mégis, az egyetlen Zoé, akivel találkoztam életem első 25 évében, az a testvérem vakvezető kutyája volt.

Úgyhogy amikor úgy hozta az élet, hogy egy ismerős Zoénak nevezte el a lányát, elhültem, hogy "dehát az egy kutanév!":D Nem, abszolút nem az, csak a mi családunkban ez a név a kutyával forrt össze.


Ahogy pl a Gabriel a legtöbb magyar számára inkább tűnik női névnek. Aztán amikor a Van Helsingben Hugh Jackmant hívták így, hát ott elég macsós volt:D

2022. szept. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
18%
38. de, férfiatlan név. Semmi férfias nincs sem a jelentésében, sem a hangzásában.
2022. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
0%

Okkkk, látom nem fogtad fel amit írtam, de mindegy.

Ha majd a lányod találkozik egy Noel nevű jóképű, határozott, férfias sráccal és áradozik, hogy a Noel milyen szép, férfias név, majd talán megérted.

2022. szept. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!