Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha nagyon magányos...

Mit tegyek ha nagyon magányos vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem Pestre, de senkit nem ismerek a városban. Nagyon magányosnak érzem magak, a vidéki barátaimmal eltávolodtunk egymástól, a barátom pedig akivel költöztünk nemrég szakított velem. Eléggé lerombolta az önbizalmam és nem látom hogy bárki is értékesnek gondolhat már. Félek megbízni másokban, az exemben próbáltam és mindig csak a visszautasítást kaptam ha próbáltam vele az érzéseimről beszélni. Mindig azt érzem hogy senkiben nem bízhatok meg teljesen.

2022. szept. 21. 22:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom a helyzeted. Egy kicsit mesélsz még magadról?

Egyébként mint olyan, aki ismeri a magányt, de ki tudott törni belőle, szívesen beszélgetnék veled. Budapesten élek és ha úgy alakul sok jó helyet mutathatok.

2022. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem ha gondolod irj :)
2022. szept. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az az irónia, hogy ha sokat szemétkednek valakivel(például velem), akkor utána már nem annyira vágyik emberek közé,és jól esik a magány.
2022. szept. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pesti vagy budai oldal? Húszas éveidben jársz? Harmincas?


Melyik nemhez tartozol? (Ha várnál a jövő tavasz beköszöntéig - pl. április vége/május eleje, kb.) akkor esetleg tudok segíteni...


Miért ilyen sokáig? Mert nehezen tájékozódom koronavírus ügyekben is. Van vagy nincs? Ki mit gondol/lép a politikában? Élelmiszerárak egyre inkább az egekben vannak és még nagyobb változások.


Szingli hölgy létemre én is érzékelem, hogy egyre inkább az elmagányosodás/elsivatagosodás a jellemzőbb a városi életben.


Ui: még 20 és fél éves BARÁTSÁG(?) esetén is lehetnek mélyebb eltávolodások. Bármikor, bárkivel, bárhogyan!

2022. szept. 22. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a mai rohanó világ egyáltalán nem kedvez a barátságok, emberi kapcsolatok fennmaradásának, ráadásul azt tapasztaltam, hogy csak addig vagy érdekes az emberek számára, amíg fizikailag elérhető közelségben vagy. Ha bármilyen okból eltávolodsz tőlük fizikailag (pl. más városba vagy munkahelyre mész), hamar elfelejtenek. Azt tudom neked tanácsolni, hogy ha lehet, akkor első körben a kollégáid, illetve a szomszédaid körében próbálj ismeretségeket kialakítani, illetve keress olyan közösségeket, ahol nagyjából állandó társaság van. Én pl. a megyeszékhelyünk könyvtárától szoktam hírlevelet kapni, és ott is sokféle programot szerveznek (nyelvtanfolyam, előadások, kiállítások stb.), szerintem érdemes lehet szétnézned a hozzád közelebb eső könyvtárak, múzeumok, művelődési házak stb. oldalán, hátha van valamilyen rendezvény, vagy ha vallásos vagy, akkor kereshetsz egy ilyen csoportot is. Esetleg ha belefér az idődbe, akkor vállalhatsz valamilyen önkénteskedést, adott esetben így is lehet kapcsolatokat építeni, és talán hamarabb elfelejtheted a szerelmi csalódást is.
2022. szept. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Olyan vicces, amikor a magányos emberek annyira magányosak, hogy képtelenek válaszolni még a normális üzenetekre is. Na mindegy, akkor felőlem legyenek magányosak...
2022. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez már lassan népbetegség, főleg a fejlett országokban. És leginkább a fiatalabb korosztályban.


Valami el van cseszve nyilván, a társadalomtudósok is próbálják megfejteni miért.


Pedig ugye tök furi, pont a fiatalaok használják az Internetet intenzívebben, és pár kattintásra mindenki elérhető. Aztán valahogy az emberi kapcsolatokra mégis kontraproduktívan hat.


[link]


A #8-as jókat ír szerintem, nem ismétlem meg.

2022. nov. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen #8-as?
2022. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!