Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért passzolt le a legjobb...

Miért passzolt le a legjobb barátnőm? Vak voltam eddig?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista lány vagyok pesten. A legjobb barátnőmmel gimi óta ismerjük egymást, 10.-óta szoros a kapcsolatunk. Aludtunk egymásnál, voltunk együtt nyaralni, sokat lógtunk egymással sulin kívül is és mindig megbeszéltük a problémáinkat, segítettük a másikat. Nekem sokáig nem voltak igaz barátaim, így nagyon örültem, hogy végre találtam egyet. Nem voltam nagyon ragaszkodó, hagytam teret neki, lógott más haverokkal ő is és én is szóval tényleg nem akaszkodtunk egymásra.


Egy helyre jártunk egyetemre ide pestre mind a ketten, viszont nem egy helyen laktunk mert két külön koliba kerültünk. Itt is sokat voltunk együtt, minden olyan volt mint gimiben, de lettek más barátaink is, akikkel külön el is jártunk. Szóval kicsit ritkábban találkoztunk, de ugyanolyan szoros maradt a kapcsolatunk. Csakhogy úgy döntött elmegy erről a szakról mert nem szereti, nem ez az ő útja. Én csalódott és szomorú voltam, de támogattam, segítettem amiben tudtam és amiben kérte, sosem akartam visszatartani mert nyilván fontos hogy boldog legyen.


Az idei évtől tehát lement Pécsre és elkezdett egy totál új szakot. Én azt hittem ez mit sem változtat majd de eléggé tévedtem. Bár nyáron még mindig nagyon jó volt minden (voltunk egy hetet nyaralni is Keszthelyen), valami megváltozott mióta kevesebbet találkozunk. Augusztus végén volt a gólyatábora, utána pedig csak másfél hét volt a suliig így nem tudtunk már találkozni (neki menni kellett én pedig nyaralni voltam a családdal külföldön). Ez alatt ugye nem beszéltünk annyit, míg utaztunk nem lóghattam folyton a telefonon mert kell idő a családra is ha már velük vagyok.


Szóval kimaradt kb egy másfél hét amíg nem beszéltünk normálisan, sőt 2 napig talán egyáltalán nem írogattunk. Az első hét alatt viszont írtam neki, kérdeztem milyen az egyetem, szereti e az új szakot. Erre alig akart válaszolni, amikor megtette akkor meg szinte csak a saját dolgairól dicsekedett, meg arról hogy mennyi új barátja van és hogy van egy lány akivel nagyon jóban vannak és hogy már pizsamaparty-t is tartottak meg minden.

Arról hogy én hogy vagyok vagy mi van vele nem is kérdezett. Semmit basszus. Annyi érdeklődést mutatott, hogy mikor megkérdeztem milyen az órarendje visszakérdezett, hogy "és az enyém milyen?".


Nem értem mi történt, korábban érdeklődőbb volt, ráadásul végig úgy éreztem, hogy féltékennyé akar tenni, hogy neki milyen jó ott. Nem vagyok az, mert nyilván örülök hogy boldog csak nem értem most ez mire jó. Plusz olyan erőltetett volt az egész, mintha nem is akarna foglalkozni velem csak illedelmességből. A beszélgetés felénél pedig lerázott mondván most tanulnia kell, de később ír. A tanulást megértem, csakhogy már másfél hete tart a később ír dolog.


Megkérdeztem amúgy, hogy hatagszik e valamiért, de azt mondta nem mégis így viselkedik.


Azóta nem tudom írjak e még, vagy térre van szüksége és hagynom kéne, esetleg kezdeményezzek e talit vagy ne. Vártam hogy ő ír e de tényleg nem keresett.


Szerintetek mit tegyek? Próbálkozzak, vagy hagyjak még neki időt? Elrontottam valamit azzal, hogy 2 napig a nyaralás alatt nem kerestem vagy ő reagálja túl ha ezen megsértődött? Esetleg hülye voltam és nem is igaz barát, csak addig kellettem, míg nem volt más? Ő is 20 éves amúgy.



2022. szept. 24. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk nem lány vagyok és nem is korodbeli, de sajnos a távolság miatt már meglazulnak a régi barátságok. Bár újra beszélni és találkozni mindig jó. Én inkább a távolságra fognám, de tényleg fura, hogy egyáltalán nem akarja tartani a kapcsolatot.

Az a 2 nap kihagyás annyira sok volt, hogy még sosem volt ennyi kihagyás?

2022. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
A közvetlen környezetedből keríts barátokat, ne egy fantommal foglalkozz.
2022. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyet en is tapasztalok csak epp a kornyezetemben...az illeto rossz passzban is van,pedig mellette alltam.Kerdezem hogy van a valasz megvagyok.Te? A napokban mikor kerdeztem hogy van hogy telnek a napjai kaptam ket mondatot es nem kerdezett semmit.Kerdeztem megbantottam- e azt mondta nem csak nagyon faradt.Te mar egy ideje megy a huzavona...es nagyon rosszul erzem magam lelkileg emiatt.Pl.a velem valo talalkozas sokszor modositva van vagy nem akarja hogy egyedul talalkozzunk ezt igy nem mondja konkretan de mindig ugy intezi Nekem ugy tunik.Nem tudom mi a gond...

Talan legjobb lenne ha hagynad a kapcsolatot es ugy gondolom nekem is mintsem ilyen foku tiszteletlenseget elturni...

2022. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Folosleges szivfajdalmat okoznak...persze nem olyan konnyu szabadulni ettol foleg ha meg jelent szamunkra valamit az illeto 😥
2022. szept. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tavolsag, uj kornyezet, uj haverok. Sokszor igy vegzodnek a baratsagok
2022. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Inkább legyél az en barátnőm, nekem is ilyen elcseszett barátaim vannak 😅

De egyébként ne foglalkozz vele, koncentrálj azokra, akiknek számítasz, te mar megtettel mindent. Ha keres, akkor írj neki, ha nem, akkor hagyd.

2022. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De ez miért lenne elcseszett?

Az emberek változnak, főleg, ha új közegbe kerülnek, és nyilván neked fontosabb volt ez a barátság, mint neki.

Éli az életét nélküled, ez lehet hogy neked most rohadtul fáj, de ilyen az élet. Naggggyon ritka, hogy egy barátság ilyen távolságból ebben az életszituációban fennmarad.

2022. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!