Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire kizáró ok számotokra...

Mennyire kizáró ok számotokra barátkozni vagy közeli viszonyba kerülni olyannal, akinek komoly mentális baja van és nem tünetmentes (de tegyük fel érdekel titeket és jóindulatú)?

Figyelt kérdés
Azért írom hogy nem tünetmentes, mert ha az lenne, akkor nem sokba különbözne egy normálembertől, és a kérdés is értelmét vesztené. Továbbá nem laza szorongásra gondolok pl., azért írtam hogy komoly.

2022. szept. 25. 18:51
A kérdező szavazást indított:
Semmi gond, úgy kezelem mint bárki mást
A saját érdekemben inkább kerülöm
Megpróbálom/belemegyek, aztán sérülten jövök ki
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyok szakember és alkalmas sem vagyok arra, hogy

bármiféleképpen kezeljem, hogy ne sértsem meg, ezért távol tartom

magam.

2022. szept. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, mi a baja. Szorongóval, szociális fóbiással nem vagyok hajlandó kínlódni. Semmit sem lehet az ilyen emberekkel csinálni anélkül, hogy ne lenne egy szenvedés. Beleteszed szíved lelked, hogy találkozzatok rendszeresen és alig tudod elérni. Volt ilyen barátom, nagyon egyoldalú volt.


De például egy depresszióssal, down szindrómással és hasonlóval nem lenne bajom. Azzal toleráns vagyok. A divatszorongókból viszont kurvára elegem van.

2022. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Látom sok az igenes! Bírnátok a mindennapos hullámvasutazást is pl.?
2022. szept. 25. 19:35
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Bár én sem vagyok 100%-ban százas, de őszinte bevallásom szerint, nem. A mélyen autistákkal, személyiség zavarosokkal és a szociális fóbiásokkal egyszerűen képtelen vagyok mit kezdeni. És hogy ne bántsam őket (mert nem érdemlik meg, nem ők tehetnek róla és így is küzdés az életük) ezért inkább kerülöm őket.
2022. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen közeli barátom, igaz rajta később jöttek ki a tünetek, addigra már barátok voltunk. Nehéz vele, igazából már csak én maradtam neki a barátai közül, de valamiért jól tudom kezelni az ilyesmit. Amióta kézbe vette a sorsát és szakemberhez jár, azóta könnyebb lett és javult is a kapcsolatunk. Akkor kerülnék el egy ilyen embert, ha tudná, hogy baj van de mégse kezdene vele semmit, nem járna terápiára vagy ha gyógyszeres kezelésre szoruló betegsége van, pszichiáterhez. Egyéb esetben nem feltétlenül, sokminden múlik azon is, hogy pontosan mi a gond és ez miben mutatkozik meg. Ha nagyon bánt, ahogy velem bánik nem fogom magam feláldozni senkiért.
2022. szept. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5. Az utolsó mondatodért nagyon adlak, pont ez a kulcs szerintem! Ha nem bánt akkor hajrá. Az se semmi, hogy csak te maradtál neki, biztos sokat jelentesz.

Esetleg megírnád privátban hogy milyen baja van és milyen korában jött ki? Nem fogok rá válaszolni, nem célom többet kideríteni, és előre is köszi.

2022. szept. 25. 21:46
 7/10 anonim ***** válasza:

a legjobb barátomnak van valami depressziós-fóbiás-talán-hiperaktív kombója, sokáig elég jól volt, aztán szülei csak nem bírták ki és megpróbálták kinyírni szegényt a hülye diplomás hisztériával... majd lesz egyszer jobban is. én se vagyok "normális", csak én nem megyek orvoshoz, mert egyéb okok.

mondjuk ezt mi nagyon szigorúan vesszük, hogy mindenki mesél magáról, de senki nem vonódik bele és nem próbálja meg meggyógyítani a másik hülyeségét. nem értünk hozzá, nem feladatunk, nem azért vagyunk ott egymásnak hogy sufnituning terápiával rontsuk egymás meg a magunk elmeállapotát.

viszont meg lehet kövezni, az észrevehetően autistáktól, a downosoktól, az ilyen fejlődési rendellenességgel élőktől tartok kissé, én a normálisan működő embereket is nehezen követem le, és megérinteni engem például nagyjából esélytelen, csak ugye ezt egyesek (és egyesek felvigyázói) nem hajlandóak tudomásul venni, így a kellemetlen helyzetek a pánikszerű meneküléstől a light verekedésig tudnak fejlődni... (tudomásul veszem az állapotukat és igyekszem tiszteletben tartani, de ezért cserébe igazán működhetne ez fordítva is)

2022. szept. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Én barátkoznék. Nincs különösebb érvem, hogy miért. Csak egyszerűen nem kezelem másként, csakmert "beteg". Attól még ő is ember, tehát ugyanannyi esély van rá, hogy jól kijövünk, vannak közös témák stb.
2022. szept. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem barátkoznék vele. A legváratlanabb helyzetekben adna számomra nonszensz reakciókat mindennapi helyzetekre, mivel írod, hogy komoly, akár még az is lehet, hogy a biztonságomat veszélyeztetné. Előbb oldja meg a problémáit (pszichiáter, pszichológus, önsegítő körök).
2022. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%
Talan jobb nem...nekem van egy ilyen esetem.Es belefaradtam talalkozot megbeszelni vele,az orokos huzogatasba,hogy pattogtasson mint egy ping- pong labdat.Igen lehet az allapotabol is fakad de nem lehet mindent csak azzal magyarazni.Nem egy szolgaltatas vagyok akit szukseg szerint igenybe vehet ugy hogy o semmibe veszi az erzeseimet,igenyeimet.Ez nem lehet baratsag.
2022. szept. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!