Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti, akiknek szintén nincs...

Ti, akiknek szintén nincs barátotok hogyan viselitek?

Figyelt kérdés

A családomon kívül nincsenek barátaim.

Nagyon szeretek beszélgetni, a társaságot, de az iskolai barátokkal megszakadt a kapcsolat. A munkahelyi barátokkal szintén. Jelenleg itthon vagyok a gyerekekkel, de úgy érzem, hogy kevés a család. Várom, hogy visszamenjek dolgozni, hogy végre társaságba legyek, beszélgethessek más emberekkel. (Nem a gyerekek miatt, imádom őket, imádok velük lenni.)

Most érzem úgy, hogy rossz, hogy nincsenek barátaim. Olyan jó lenne néha összejönni, úgy igazán beszélgetni amit pl. családtagnak nem mondunk el. Irigylem az olyan embereket, akiknek sok barátjuk van.

Ha lenne esküvőm nem is tudnék kit meghívni csak a családot...


2022. okt. 24. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%
Nekem jó így, bár néha jó lenne megismerni a másik oldalt is.
2022. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Még kérded? Nekem családom sincs.
2022. okt. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%
Én még a családot sem hívtam meg, na és?!
2022. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Elfogadással.
2022. okt. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs saját családom és barátaim sem már hosszú évek óta, emiatt nem élek közösségi és társasági életet sem, így nagyon sokat és sokszor voltam egyedül. Egy idő után megszokja az ember az egyedüllétet és ezzel párhuzamosan a magányérzet is teljesen eltűnik és megszűnik. Ekkor már az egyedüllét válik természetes életformává az ember számára. Talán ez az a pont amikor már nem nagyon visszaút, vagy ha van is már nagyon nehéz visszazökkenni a normális kerékvágásba, vagyis ahhoz hogy az ember bárkit is közel engedjen magához.
2022. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést inkább a gyerekes kategóriában tedd fel, ott értelmes valaszokat fogsz kapni normális emberektől, akik hasonló élethelyzetben is vannak, mint te.

Én rosszul viselem. Általában szoktak lenni barátaim, de az utóbbi néhány évben mind lemorzsolódott. Az utolsó igazi(nak hitt) barátnőm kerek egy hónapja ejtett (nyilván ez egy hosszabb folyamat volt, de akkor történt egy olyan dolog, ami után már nem lehetett tagadni). Otthonról dolgozom, kollegáim nincsenek. A sógornőm néha megkér, hogy vigyázzak a gyerekeire, akkor szoktunk egy kicsit beszélgetni, meg van még egy nő, akivel beszélgetek néha, de ennyi. Meg a család.

Viszont nem adom fel. Járok női körbe, amit imádok, de sajnos csak havi 1× van, tervezek beiratkozni tornára vagy jógára, szemezek egy varrótanfolyammal is, szóval valami majd csak lesz.

2022. okt. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az embereknek a társas kapcsolatra, egyáltalán általában az emberi kapcsolatokra nagyon eltérő az igénye. Nekem csak átmenetileg voltak baráti kapcsolataim, bár úgy érzem, hogy általában jó viszonyban voltam mindig a munkahelyi kollégáimmal is. A feleségem pont az ellenkezője ennek. Emlékszem, hogy valamelyik télen színházban voltunk és a szünetben kimentünk az utcára a szállíngózó hőesésben és sült gesztenyét akartunk venni. A gesztenye árús néni éppen akkor rakott új faszenet a tűzre, meg igazgatott valamit, szóval várni kellett pár percet. Ezalatt a feleségem szóba elegyedett a nénivel, megtudta, hogy a néninek az Amerikában élő lány küldte a gesztenye sütő apparátot st. stb. Szóval jól elbeszélgettek...
2022. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Fiatal fővárosi férfiként, megértem a kérdező helyzetét. Aki hasonlóan van és szeretne mással mélyebb témákról is beszélni, de eddig nem volt nagyon kivel, az bátran írjon.
2022. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Fővárosi férfiként nekem sincsenek már barátaim.Mikor kapcsolatuk lett,szépen eltűntek,és akkor találtak meg mindig -de akkor sem élőben -ha gondjuk volt,főleg a kapcsolatukkal.

Egyoldalúság sosem érdekelt,így most nincs az égvilágon senkim.Szó szerint.


De meg lehet szokni,csak azért nem olyan jó dolog kirándulgatni,vagy sétálgatni magamban :) És beszélgetés pedig szinte kizárt,mert munkahelyen lehet csak valamennyire,de persze értelmesen,komolyabban, mélyebben ott nem.

Egészségem van, humorom van és van hobbim,ezek töltik ki az időmet.De az igaz,hogy barátot nehéz találni - ebben az egyre önzőbb és képmutatóbb világban.

2022. okt. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%
Azok után, amiket eddigi életemben átéltem, egyáltalán nem hiányoznak barátok.
2022. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!