Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan szerezzek olyan barátnő...

Hogyan szerezzek olyan barátnőt, aki mellett nem kell tabukat gyártanom és a sértődéseivel küzdenem?

Figyelt kérdés

Nem mondanám, hogy valaha problémát okozott volna a barátkozás, de a lányokkal valahogy sosem volt az igazi. Alapvetően fiú barátaim vannak, akik korábban az egyetemi évfolyamtársaim vagy a vőlegényem baráti köre voltak. Lányokat inkább csak az ő barátnőik személyében ismertem meg, velük jóban is vagyunk, csak nem a baráti kör aktív tagjai. Nagyjából 10/1 alkalommal csatlakoznak hozzánk, emiatt inkább csak egy jó ismeretség van köztünk.


Más lányokkal, akik tényleg a barátaim voltak, nem volt soha felhőtlen a kapcsolat. És szinte kivétel nélkül minden barátságom úgy ért véget, hogy megsértődtek rám és meg sem tudtuk beszélni a dolgokat, csak egyszerűen ghostoltak és kisétáltak az életemből. A srácokkal is voltak vitáink, én elfogadom, ha én vagyok a fasz, nem is veszem zokon, ha valaki az arcomba mondja. De velük ezt könnyen lerendeztük, elmondták, hogy mi a bajuk velem, akár nem túl szép szavakkal illetve, én is elmondtam, hogy mi a bajom velük, aztán a barátságunk fontosabb volt, mint az önérzet, elismertük a saját hibáinkat és komolyabb törés nélkül minden visszatért a régi kerékvágásba. A párommal is így szoktuk, haragszunk egymásra, oké, de nem egymás ellenségei vagyunk végső soron, aki ellen csatát kell nyerni. A lányokkal esélyem sem volt megbeszélni ezeket a dolgokat. Megsértődtek rám, letiltottak mindenhonnan vagy egy szó nélkül hazamentek úgy, hogy rámb*szták a saját otthonom ajtaját és soha többé nem szóltak hozzám. Ha jóformán könyörögtem, akkor működött ideig-óráig, a következő ilyen sértődésig, de igazán nem beszéltük meg soha a konfliktusainkat, csak ha bocsánatot kértem (sokszor azt sem tudom, miért), akkor megszántak.


Eleve mikor velünk voltak, meg kellett válogatnunk a szavainkat. Ezt a srácokkal sosem kellett és őket is feszélyezte. Nem viccelődhettünk akárhogy, mert ránk szólt az illető lány, hogy ez durva, különösen vele nem poénkodhattunk akárhogy, mert megsértődött (miközben ő velünk elég durva tudott lenni). Voltak témák, amikről egyáltalán nem beszélhettünk, mert ránk lett szólva, hogy hülyeség vagy unalmas. Pedig szívesen elmagyaráztuk volna az illetőnek, de semmilyen formában nem volt rá nyitott. Ezt még elfogadtam, ahogy azt is, hogy nem mindenki akar komolyan beszélni mindig komoly dolgokról. A srácok sokszor szoktak ökörködni dolgokkal kapcsolatban, amik egyébként komoly témák, én ezt nem szoktam felvenni, mert tudom, hogy komolyan is tudják venni és tudom mögötte a szándékot. A többi lány erre is inkább megorrolt és kioktatta őket. Például ahányszor a női test volt téma, az egyik lány mindig beleállt ebbe és kiselőadást tartott "a hülye férfiaknak". Én csak nevettem a dolgon, de érdekes volt, hogy mindig mindent komolyan kellett venni. És ez a lány volt az, akinek szóltam, hogy ha a kutyám bemenekül a kanapé alá, mert elég neki a társaságból, akkor ne húzza ki onnan, mert oka van annak, hogy oda bement. Erre fogta, beolvasott nekem, hogy ugyan miért nem nyúlhat a kutyámhoz és onnantól magyarázhattam bárhogy, "lezárt", mint ahogy szokott ez történni, hiszti közepette ránk vágta az ajtót és köszönés nélkül hazament és csak akkor bocsátott volna meg, ha én kérek bocsánatot. Alapvetően bocsánatot kértem volna, de nem fogom sajnálni egy percig sem, hogy a kutyám nyugalmát védtem (ráadásul kedves hangnemben) a saját otthonomban, mivel szinte minden összejövetelt nálunk tartunk.


Nagyon bírom a srácokat, sok szempontból elég is a társaságuk, mert alapvetően nem túl nőies az érdeklődési köröm, de vannak témák, amikkel ők nem kompatibilisek. És egyébként is hiányzik egy lány barát az életemből, aki egy kicsit amolyan "legjobb barát", mert ilyen nincs az életemben. De amíg minden szavam meg kell rágnom egy barátságban, addig sosem fogok tudni senkihez igazán kötődni. Hogy találhatnék olyan barátnőt, akivel könnyebben mennek a dolgok és meg tudunk beszélni mindent sértődés nélkül?


26n


2022. dec. 18. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

A kérdés elég értelmetlen, senki sem fog tudni téged elirányítani valakihez akivel tökéletesen kompatibilis vagy.


Inkább vegyél egy naplót.

2022. dec. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Miért olyan prolik a haverkáid, hogy a női testről kell dumcsizni, és te miért csak kuncogsz, mint egy szánalmas pickme?
2022. dec. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2

Bocsánat, hogy ki tudom húzni a karót a seggemből és nem megyek bele meddő vitákba magamat égetve, miközben egyértelmű, hogy valaki az adott dologról csak poénkodik. :)

2022. dec. 19. 00:51
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, nem tudom hány esetben fordult ez veled elő, hány lány mondott le a barátságról veled, de nem gondolod, hogy ennek valóban nyomós oka volt?

Ha objektíven nézzük, te akartál barátkozni, de a társaság miatt vagy épp te miattad (veszekedések, nem megfelelő szóhasználat-humor) ez mindig abba maradt. Nem bántásból - hiszen nem is ismerlek - de nekem ez alapján az jön le, hogy egyszerűen nem az a közeg vagytok, amiben egy lány jól érzi magát.

A kutyás eset valóban banális, ott elhiszem, hogy sok volt a lányból, de ha más esetben is téged hagytak faképnél, ráadásul sértődötten, akkor nagyonis veled/veletek volt a baj.

Ha a humor túlzottan alpári, a téma pedig primitív, hogy érezhetné jól magát bárki is? Azért gondolj bele, van az a lány aki csak ki akar kapcsolódni. Szerinted tényleg az altesti humor, a férfias tárgyiasítás és hasonlók hiányoznak neki? Tudod, sokan ebből a hétköznapokban is kapnak eleget. Ha te ezt el tudod fogadni, sőt, szerinted is poén, oké. Viszont másnak, aki elég kultúrával és önérzettel rendelkezik, ez nem fog tetszeni.

Nézd, nem azt mondom, hogy soha nem fér bele, mert mindenki tud kicsit viccelődni ezen is. Én viszont férfiakkal dolgozom. Mikor minden második mondat valami szexista baromság, valami lealacsonyító vagy ordítóan ostoba megnyilvánulás, az már sok. És tényleg ezek mennek. Mindegy milyen iskolázottak vagy értelmesek. Sok férfi egy helyen egy meglehetősen negatív tömeghatás, ha ott más nő is van. Én nem tudnám elviselni. A melóban is nehéz. Nem is szeretem - de kell a pénz.


Máskülönben, ha ezeket átgondoltad, szerintem keress valami karakán csajt, aki eleve fiúsabb közegből jön. A sportolók, gamer-ek (közülük sem mind) illetve műszakibb területen lavírozó lányok (nagyon) talán szóba jöhetnek.

2022. dec. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#3

Nem gondolom, hogy nyomós oka volt, mert nem mondtak semmit. Szóból értek, nem ajtócsapkodásból és defektes konfliktuskezelésből. Egyébként 4 ilyen lány volt eddig a baráti körben.


A négy eset így nézett ki:

-Volt a kutyás, oké

-Volt egy baráti szülinapozás, amit vidéken tartottunk és az adott lány húzta a száját a vonatjegyre, hogy drága és ezért nem megy. Összeadtuk neki a pénzt, amit ő úgy értelmezett, hogy akkor a későbbi fogyasztását is álljuk és mikor a vendéglőben, ahova mentünk, mindenkinek fizetnie kellett (az ünnepelt kivételével) a saját részét, illetve a strand belépőt, akkor megsértődött és vállvonogatva b*szta elénk a pénzt. Más szülinapján. A többiek maradtak estére, ő hazament vonattal és még a vonaton egy oldalban kiosztott minket, hogy mi milyen szánalmas újgazdagok vagyunk (nem), hogy csak akkor lehet igazi barát, ha vagyonokat költ és bocs, hogy ennek nem tud megfelelni. Válaszolni nem tudtam, mert letiltott mindannyiunkat és kilépett a közös beszélgetésből.

-A harmadik lány évfolyamtársam volt, egy projektfeladaton kaptunk össze és emiatt a kutyás esethez hasonlóan a barátaimhoz sem szólt utána. Minden rendben volt ismét, a feladat leadása előtti nap találkoztunk, hogy összerakjuk a munkánkat. Én dolgoztam, ebédszünetben lógtam el a melóból bemutatásra, aztán kiderült, hogy még az adatokat sem rendezték össze, miközben az én részem már teljesen kész volt. Szóvátettem, hogy ne haragudjatok, de nekem erre nincs időm, azt hittem, hogy megcsináltátok a részetek és nem most kell ezzel küzdeni. És bocs, de nekem mennem kell, majd bemutatom a részem önállóan, nem tudok tovább maradni. És megint jött a lecseszés, hogy nem az ő bajuk, ha én nappali képzés mellett dolgozok, miért nem bírtam szólni (megtörtént), hogy nekik kész kell lenni a feladatnak és hogy szólni fognak az xy oktatónak, hogy otthagytam őket. Mondom szóljatok, nem tudok és nem is akarok veletek mit kezdeni, azt hittem elég egyértelmű volt ez az üzenet (és itt bemásoltam azt, amiben világosan leírtam, hogy nincs sok időm és hogy hol kellene tartani addigra), sajnálom, ha nem volt egyértelmű, hogy a munka miatt sürgetem és nem jókedvemben, de én tényleg nem tudtam tovább maradni. Erre már nem jött válasz, senki sem ismerte el rajtam kívül, hogy hibázott, megint nekem kellett volna könyörögni, én meg nem tettem, mert bocs, de túltárgyaltuk.

-A negyedik lánnyal is nyaralni mentünk, az egyik barátom nyaralójában szálltunk meg teljesen ingyen (nem közös barát). Hívtam őt is meg a párját, mivel mindketten az aktuális baráti köröm tagjai voltak, boldogan mondtak igent. Voltunk lenn vagy 10-en, ebből mindenki az én barátom volt, többségük a közös baráti kör része, amibe a srác is most kapcsolódott be, akié a nyaraló volt. Baráti nyaralást terveztünk, ezt ki is emeltük, nem másnak ingyen lehetőséget páros nyaralásra. Elmentünk kirándulni, bobozni, strandolni, este sütögettünk, másnap vidámpark, borkóstolás... Mindent előre megterveztünk, mindenki benne volt. Ez a lány és a párja konkrétan sehova nem jött, egész nap a szálláson voltak a szobában meg esetleg lementek az utca végén a partra. Próbáltunk a kedvükbe járni, minden kaját, minden programot úgy időzítettünk, hogy nekik is jó legyen, a srác nagyjából hálás is volt érte és rá is bólintott, a lány részéről pedig csak pofavagdosás ment. Ment a szájhúzás mindenre, pedig vele nagyon szerettem volna jóban lenni, mert az első pár találkozásunk alkalmával olyannak ismertem meg, akivel nagyon egy hullámhosszon voltunk. Kérdeztem is tőle, hogy mi változott, de mindenre csak azt mondta, hogy nem tudja, nincs kedve. Esténként kártyáztunk, társasoztunk, a srác eleinte csatlakozott, a csaj meg az ajtóban toporzékolva szólogatott oda neki, hogy menjen már vele aludni, mert álmos. A srác nem ment, eltelt pár óra úgy, hogy a lány az ajtóban hisztizett, baromságozta az aktuális játékot, beszólogatott, hogy ez nem is vicces és engedte be a házba a szúnyogokat. Megelégeltem a helyzetet és odaszóltam neki, hogy "figyelj, Edit, ha álmos vagy, menj fel aludni, semmi baja nem lesz a pasidnak, itt vagyunk és borozunk. Vagy csatlakozz, de akkor ne romboljuk a hangulatot ezzel a toporzékolással". Pofavagdosva felment, onnantól nem szólt hozzám, még 2 napig élvezték az ingyen szállást, aztán hazamentek és soha többé nem hallottunk róluk. :D


Olyan előfordult szinte minden lánnyal a barátságunk alatt, hogy beszólogattak a többieknek, hogy ez nem vicces, arról ne beszéljenek, az nem úgy van... Ezzel nem tudok mit kezdeni, szerintem hülyeség egy baráti összejövetel közepén justice warriort játszani, mikor senki sem bánt senkit, mindenki tök kedves, csak kicsit cenzúrálatlanok, ha feloldódnak. Ismerték ezeket az embereket sokszor évek óta, mégis így reagáltak. Minek voltak akkor annyi ideig velünk? Nem volt kötelező honapokon, hónapokon éveken át a baráti körben maradni, ha mindenki annyira proli, türhő, bunkó, szar, én meg egy pickme k*rva vagyok csak, mert nem moderálok felnőtt embereket, akiknek a társasága teljesen opcionális az első pillanattól kezdve. Szerintem ez egyszerűen nem fair.

2022. dec. 19. 08:46
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg kellemetlen ember vagy, és csak pár proli kan vesz be maga közé. Többet nem tudsz adni másoknak. Pont nem kéne panaszkodnod, mert megtaláltad a közeget, amiben otthon érzed magad.
2022. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Ez nagyon klassz, csak nem erről szólt a kérdés. :) Senki sem mondta, hogy szuper ember vagyok, már az elején leírtam, elfogadom, ha én vagyok a fasz, de mindenkinek van szája, hogy ezt lekommunikálja ahelyett, hogy szétsértődik és lelépdel, mint egy dedós. És főleg nem kellene a köztünk fennálló konfliktus miatt a többi barátunkat is büntetni.


Ha annyira proli lennék, akkor probléma lett volna már velem olyan közösségekben is, amit nem én választok. Például munkahelyi, egyetemi közeg. Viszont, mindkét közegben kedvel a többség, még ha nem olyan szoros is a kapcsolatunk, hogy barátkozzunk az adott intézményen kívül.


Viszont ha te csak személyeskedni tudsz és tudálékosan sértegetni, javaslom, hogy randalírozz más kérdés alatt, tartalmatlanok a válaszaid és teljesen fölösleges ez a vergődés. Pont abból a fajta drámából nem kérek, amit itt te generálsz.

2022. dec. 19. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

"Például munkahelyi, egyetemi közeg. Viszont, mindkét közegben kedvel a többség, még ha nem olyan szoros is a kapcsolatunk, hogy barátkozzunk az adott intézményen kívül."


Ahogy írod, ott nem vagy annyira proli, mert nem szoros a kapcsolat. Az, hogy nem utálnak nyíltan, nem jelenti azt, hogy bírnak.


Komolyan nem értem, miért kellenek más barátok. Én sokszor elgondolkozom, hogy 1 barát egy társaságba hogy került be, mert annyira elüt a többiektől. Te szerencsés vagy, mert a közegedben vagy. Azokkal akarj időt tölteni, akik ugyanúgy akarnak veled is.

2022. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs, de én sem közvetlenül a kérdésre (vagyis hogyan szerezz megfelelő barátnőt) válaszolok, de azért talán mégis hasznos lesz a hozzászólásom, amivel újabb önismereti kérdéseket vetek fel.


Valóban érdekes az, hogy miért olyan barátnőket fogsz ki, akiknek alapszinten nem megy a konfliktuskezelés, a belátás.


Közhely, de azért van abban valami, hogy a tükrei vagyunk egymásnak, és egy másik, hogy az ellentétek vonzzák egymást. Valóban, az ellentétek tudják vonzani egymást, de ha nincs meg az összhang, akkor a különbözőségek kioltják egymást, az azonosságok erősítik egymást.


Mitől nyitottak feléd ezek a lányok? Talán mert magabiztosnak, népszerűnek stb. látszol, ők meg esetleg önbizalomhiányosak, és remélik, hogy te majd megoldod az ő problémájukat, általad majd megtanulnak magabiztosak lenni, és ők is népszerűek lesznek. De valójában nem önazonosak, hanem a te árnyékodban vannak, és ez egy illúzió. A társaságodban ez élesen kijön. Nekik lehet, hogy az osztatlan figyelemre, stb. van szükségük, de egy ilyen társaságban ezt nem kapják meg, szembesülnek a saját komplexusukkal, és vérig vannak sértődve.


(Gondolom annak a lánynak, aki a párjával volt a baráti összejövetelen, az volt a baja, hogy nem tudott úgy funkcionálni abban a társaságban, ahogy te, és ezáltal egy általa vélt versenyben a párja előtt leszerepel, és féltékeny volt.)


Megjegyzem, az olyan emberek, akik ennyire rosszul kezelnek konfliktust, rossz az önismeretük, talán még nemet se tudnak mondani, ill. eleve úgy indulnak, hogy nem tudják felállítani a saját határaikat, és másoknak rendes határt szabni, ill. lehet, hogy valahol neked is van ezzel dolgod, csak nem biztos, hogy pont ilyen értelemben, hanem mondjuk hogy észre vedd a másik "segélykiáltását", de azért ne vedd le a felelősséget a válláról (egyébként az is lehet a nem tudatos elvárásuk a "barátságban", bár ebben az esetben ez talán inkább egy kifinomultabb érdekkapcsolatok).

Pl. lehet, hogy x nem tud soha nemet mondani, ha hívjátok, megy, de nem érzi jól magát. Ezért nyilván ő a felelős, de lehet, hogyha felkészíted, hogy mi várható, és négyszemközt kérdezed meg, akkor mást mondanak, persze az is lehet, hogy vágynak olyanok lenni, mint te, így belemennek a helyzetbe, csak aztán szembesülnek azzal, hogy ez nem megy, és ez frusztrálja őket, és becsapva, elárulva érzik magukat, pedig nyilván semmi ilyesmit nem ígértél nekik.


A helyzet az, hogy nem mindent kell minden baráttal megélni. Van, akivel ezt lehet csinálni, és van, akivel azt. Lehetnek barátnőid, akiket nem érdemes ilyen bulikra vinni, mert nem tudják jól érezni magukat, lehet, hogy te szeretsz kirándulni, önismerettel foglalkozni, táncolni, extrémsportolni... és van egy barátnőd, aki mondjuk csak otthonülős, és csak önismerettel szeret foglalkozni, nyugisan beszélgetni, akkor lehet mondani, hogy egyszer kóstoljon bele ezekbe a dolgokba, ha nem jön be neki, nincs harag, bármikor elmehet, és csak akkor jöjjön el, ha szeretne. Ez nem mindenkivel egyértelmű. Egy szegény - vagy egy fösvény lányt nem kell olyan programra hívni, ahol drágább programok vannak.


Persze nyilván ilyen esetekben az lehet a konfliktus, hogy miért nem hívod meg...

A helyzet az, hogy aki meg akar sértődni, az előbb-utóbb meg is fog, kár ezzel foglalkozni. Viszont fel kell ismerni az előjeleket, hogy ilyen, mert ennek általában szoktak lenni előjelei, és akkor ott kezelni normálisan.


Nem kell alapból leírni az otthonülős lányokat, lehet, hogy azzal tudsz igazán jól elbeszélgetni, csak hát éppen más téren kevés közös élményetek lenne.

Tehát az önismeret, ismeret, az önbizalom, bizalom terén lehetnek konfliktusok a barátnők részéről, és esetleg egy kicsit a te részedről is csak éppen talán lehet, hogy pont a másik oldalról.

2022. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!