Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudok zökkenőmentesen...

Hogyan tudok zökkenőmentesen együtt dolgozni egy antiszociàlis tüneteket mutató kollégával?

Figyelt kérdés
Nem vagyok pszichiàter.csak google a barátom.a pszichopátia és a nárcizmus tüneteit mutatja ő,akivel együtt kell dolgoznom.a kollégák is sejtik,hogy "valami nem oké"vele.de engem sosem bántott..nyilván nem fogom vele közölni hogy mit gondolok,mert kedvelem is-sokakkal ellentétben-ugyanakkor nem szeretném,hogy engem is bántson.volt már valaki hasonló helyzetben?

2023. jan. 21. 16:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
A nátcik agyon szocializáltak es profi manipulátorok.
2023. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

*jav

Nárcik nagyon

2023. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Ezért is félek,nem akarom megbántani mert nem tudom mire számíthatok.volt már párkapcsolatom ilyen típusú emberrel de az antiszociális szem.zavar sem csak fekete-fehér..nagyon bonyolult felismerni és itt most nem játszik a no contact szabály.
2023. jan. 21. 16:38
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyenek félnek szoronganak. Ne vetits ki mást rá.
2023. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Távolságtartás, ha a gondját rád akarja vetíteni, érezd azt, hogy ez nem a te gondod, feladatod. Nem azt mondom, hogy érzéketlennek kell lenni, de a határokat megszabni szükséges.
2023. jan. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A határok megszabását próbálom gyakorolni..gondja..na az mindig van..de az enyém nem érdekli.bár én amúgy sem szeretek panaszkodni,igyekszem megoldani..
2023. jan. 21. 17:40
 7/14 anonim ***** válasza:
...
2023. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Kedveled, illetve neked még semmi rosszat nem tett. Akkor miért tennél bármilyen lépéseket? Te mit látsz rajta, milyennek látod? A kollégák mit mondanak róla? Nem lehet, hogy csak be akarják feketíteni? Minél konkrétabban tudnál írni arról, hogy szerinted milyen a kollégád, illetve a kollégáitok mit mondanak róla, ők milyen konkrét történéseket vagy tetteket mesélnek vele kapcsolatban? Nem koholt sztorikat, hanem valóságosakat. Rajtakapták, ahogy lopja a házipénztárból a pénzt, kiállt az ablakba munkaidőben és lengette a bugyiját, nem végzi el a munkáját és aztán másra keni, a főnöknél felnyom embereket ok nélkül, nem hagyja a kollégákat dolgozni, vagy mi történt? A "valami nem oké vele" szerintem kevés, a legtöbb emberben van egy kis furcsaság. Furcsaság értelmezése általában: ami nekünk fura, amit nem tudunk elfogadni más emberekben, emiatt alkalmasnak találjuk arra, hogy kiközösítsük.
2023. febr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Mivel bántanád meg? És mit közölnél vele? Miközben te nem látsz rajta semmi rendelleneset. Azt tudnád vele csak közölni, hogy a kollégáitok szerint valami nem oké vele. Illetve de, látsz rajta valamit (bár nem igazolta vissza), amit google segítségével beazonosítottál mint személyiségzavarokat. Vagy nem? Illetve ha meg egyértelműen manipulatív, háromszögezik, leértékel, irigy, arrogáns stb., akkor pedig hogyhogy kedveled? Ilyen személyiségjegyekkel nehéz valakit szimpatikusnak látni. Mik az értékei?
2023. febr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
66%

Csak azért ne szálljon szembe vele mert őt még nem bántotta de másokkal meg szemét? Bölcs tanács mondhatni, hiszen csak idő kérdèse és ő is sorra kerül.

A náricszikusokat, pszichopatákat csak összefogással lehet kiszorítani a társadalomból, mert mindent bevetnek amit el lehet képzelni. Alattomosak, kártékonyak, agresszívak, támadók stb. A társadalom jobb lenne nélkülük, mindig ők okozták a zűrt.

Tehát összefogás, először is tisztában lenni, hogy mi az, hogyan ismerhetőek fel, majd ellenállás és kiközösítés.

2023. febr. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!