Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nyáron házasodik egy barátom,...

Nyáron házasodik egy barátom, de egy olyan lánnyal, aki nagyon gonosz, nárcisztikus, zsarnok, manipulatív és leuraló személyiség. Hogyan tudnám megakadályozni, hogy a barátom ne tegye tönkre az életét?

Figyelt kérdés

Már mondtam a barátomnak, hogy nem kellene ezt a döntést meghozni és be is látja, hogy a lány egy mérgező személyiség, de nem hiszi el nekem, hogy tönkre vágja az egész életét. Hogy tudnám még jobban lebeszélni? Hogy tudnám megmenteni ettől a rossz házassságtól? Júliusban házasodnak, szerintem még vissza lehetne csinálni.


Most kérlek ne azon vitatkozzunk, hogy a lány tényleg az-e, higgyétek el nekem, hogy tényleg az...


2023. febr. 7. 19:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy.

Ha apád le akarna beszélni arról, akit feleségül akarsz venni, te emiatt meggondolnád magad?

Pedig apád születésed óta ismer, és valószínűleg élete végéig melletted fog állni. A barátodat meg pár éve ismered, és lehet, hogy 10 év múlva már nem tartjátok a kapcsolatot.

Nem kell a másik életébe erőszakosan beleavatkoznod! Ő is felnőtt ember! Elmondod neki egy-kétszer a véleményedet, aztán tudomásul veszed, hogy ő másképp döntött.

2023. febr. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ha valaki felnyitná a szemem, hogy a leendő feleségem egy nárcisztikus gonosz manipulátor, én elgondolkodnék rajta.


De igazad van, nem kell mások életébe beleavatkozni, szóval ez van.

2023. febr. 7. 19:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megakadályozni, így is úgy is elválnak egy idő után mindegy ki lesz a párja.
2023. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyival letudtad a baráti kötelességed, hogy egyszer beszélgettetek róla. Van akinek az kell, hogy a saját fejét verje a falba, mert csak akkor érzi, hogy fáj.
2023. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a barátod pont egy nárcisztikus, zsarnok, manipulatív és leuraló személyiségű csajt akart - és megtalálta ;)
2023. febr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a barátod örül hogy talált egy nőt, mert másikra esélye se lenne.
2023. febr. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ő ezt a nőt be vonzotta magának, aztán élvezi amit tesz vele ez a nő, esetleg a barátod is hasonló mint ez a nő csak neked nem mutassa ki.
2023. febr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon érdekes perspektívákat vázoltatok fel... Mindenesetre akkor nem kell és nem szabad jobban beleszólnom.
2023. febr. 7. 21:06
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokan csak a saját hibájukból tudnak tanulni.
2023. febr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mióta vannak együtt amúgy? Mert gyanítom nem mostanában jöttek össze..


Ha úgy látod nem tudod lebeszélni róla, akkor barátként a legjobb amit tehetsz, az a full támogatás. Ha nem tudod elérni, hogy a rossz kapcsolat megszűnjön, akkor azt kell elérned, hogy a rossz kapcsolat jó legyen akkor is, ha neked nem tetszik. Elvégre nem neked kell benne lenned.

2023. febr. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!