Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szoktatok néha olyat érezni...

Szoktatok néha olyat érezni hogy valaki sok nektek?Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
Jo baratra gondolok,akivel jol megertitek egymast,de jon olyan erzes,hogy most sok es par napig vagy egy jo hetig ne talalkozzatok.Nem mindig van igy.Van amikor 3 alkalommal is talalkoztok egy heten van amikor 7-10 naponta egyszer- ketszer.Akikkel jol kijovok szeretek veluk hetente,masfel hetente bar egyszer talalkozni van amikor tobbszor is,de olyankor neha sok belole.Lehet azert mert olyankor o rossz passzban van es bar beszel mas dolgokrol is,muvelt,szines egyeniseg es talalka kozben ezt nem erzem de utana a semmibol en is rosszabb allapotba kerulok,ram telepszik egy nehezseg erzes.A napokba peldaul nagyon lehuzott mikor ecsetelte ot nem erti meg senki,nem szereti senki,nem fontos senkinek,szeretethianyba szenved,nem hivjak sehova.Ha viszont hivva van dilemazik masok miatt ejti a masik embert.
2023. febr. 23. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"ecsetelte ot nem erti meg senki,nem szereti senki,nem fontos senkinek,szeretethianyba szenved"


Ha nekem ezt ecsetelné valaki, akkor áttételesen nyomást éreznék magamon. Ha én sem találkozom vele, akkor igazolom a nyafogását. Fellelhető ebben némi mártírjáték, megértem, ha ez ösztönös távolságtartást kapcsol be nálad.

2023. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen,jol irod ez nyomaserzes.En hajlando vagyok vele talalkozni illetve voltam ezidaig...de amikor ilyet hallok tole akkor azt erzem nem vagyok eleg,vagy epp nem velem talalkozna...azt konstataltam o bizonytalan szemely sokszor nrm tudja mit akar.De jol irod van benne martirjatek ugy gondolom o egy rejtett narcisztikus szemelyiseg.
2023. febr. 23. 11:23
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt is nagyon jol mondod osztonos ...mert melyen belulrol fakad.Peldaul multkor a talalkozas elotti nap jott egy olyan belso erzes ne talalkozz vele!Ki tudja lehet a megerzeseink figyelmeztetnek ilyenkor hogy valami nem jo,az is lehet csak azert akart talalkozni mert nem volt mas aki talalkozott volna vagy egyedul erezte magat.
2023. febr. 23. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Introvertáltként pár óra, maximum 1-2 nap és nekem kell egy kis levegő, nem szeretem ha rámtelepednek
2023. febr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen,az is igaz mert pl.engem is zavar ha pl.a kolleganom mindig a nyakamon ul,elszedi az energiam.Igy lehet a barati kapcsolatban is ha hetente tobbszor talalkozunk,allando iras olyan erzes mintha fulladnek.Persze nem gond neha tobbszor sem.De itt a fo gond hogy energiahianyos emberrol van szo es indirekt modon is elszedi azt.
2023. febr. 23. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát nálam az tette be a kaput, mikor kaptam öt kisregényt üzenetben, és miután arra nem válaszoltam 4-5 órán belül, kaptam még egy pár kisregényt, ott konkrétan le is töröltem a messengert a telefonomról a francba. Egyszerűen megvan a magam baja, utána egy nappal elkezdett hívogatni, az se érdekelte, hogy munkában vagyok, elkezdte lejátszani azokat a köröket, amiket már sokszor lefutottunk, elmondta újra és újra ugyanazt, azzal, hogy "de ezt még hallgasd meg, ez fontos" mondom nem baszdmeg, nem az, hallottam már legalább szászzor, új információ nincs benne, már szászzor elmondtam, hogy ezt egy terapeutának kellene elmondani és nem nekem, de de de hallgass meg...

Lehet, hogy kegyetlenül hangzik, de egyszerűen tényleg nem bírtam tovább. Sok jó tulajdonsága van ennek az embernek, érdekes, okos, viszont én ekkora terhet nem tudok a nyakamban cipelni folyamatosan, szóval a számát is letiltottam.

Azóta nyugi van, életem legjobb három hetén vagyok túl, rengeteg szabadidőm lett, voltam sokat túrázni, régi barátokkal felvettem újra a kapcsolatot, mert nincs az, hogy minden szabadnapomon vele kell lógjak, mert különben elhanyagolva érzi magát és jönnek a kisregények meg a hívások, valahol sajnálom, mert amúgy élveztem a társaságát, mikor épp nem erőltette rám, de meg kellett húznom végre a határaimat, és nem bántam meg, hogy megtettem.

2023. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó két sorból nekem is egyfajta nyomásgyakorlás jön le, illetve talán egy parányi érzelmi manipuláció is, hogy te biztosan ott maradj vele, elérhető legyél a számára, minden értelemben ás bármikor. Lehet, hogy nem gondolta végig, amit mondott, de az is megeshet, hogy tényleg volt benne egy mögöttes/hátsószándék. Szintén megértem, hogy benned is elsőre az "egy lépést hátra" dolog bukkant fel.


Nekem eddig egy valaki volt "nagyon sok", jobb kifejezés nem is jut eszembe rá. Nagyon töményen panaszkodott állandóan, offline (gimiben) és online egyaránt, mindezt eléggé hőbörgős stílusban, mert nagyon könnyen felhúzta magát pici dolgokon is. És mindig engem talált meg a panaszokkal. Egy ideig szívesen átbeszéltem vele a dolgokat, aztán átbillentünk a ló túloldalára. Egyszerűen nem volt nyugtom. Én is sorra kaptam a kisregényeket, és már szabályosan nyomasztott az egész.. Nem számíthattam rá a végén, pedig nekem is voltak gondjaim (rokon elvesztése, műtét szélére kerültem), ő pedig csak lökte a lehúzó szöveget, meg sem kérdezve, hogy mennyire vagyok befogadóképes.

Aztán betelt a pohár, és megmondtam neki, hogy mit érzek, de kedvesen. Ő pedig totál kiakadt, aminek veszekedés lett a vége, és a mai napig nem tudtam vele, felnőttekhez illően, megbeszélni.

2023. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!