Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 30 év fölött, barátok nélkül. ...

30 év fölött, barátok nélkül. Sokan vagytok így? Hogy viselitek?

Figyelt kérdés

Nyilvánvalóan introvertáltakhoz szól a kérdés, mivel az egyéb rétegnek nincs ilyen problémája.

Továbbá egyértelmű, hogy mivel ennek a típusnak kevés, de minőségi kapcsolatok számítanak, így nem keresgélősdi a kérdés célja, az erőltetett beszélgetések értelmetlenek, főlbizonyos kor fölött.

A bizalom meg nem terem a fán...



2023. márc. 19. 21:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%
#10 csakhogy ezzel a baj, hogy én szeretném elmélyíteni a felszínes dumágatást, de nekik nincs rá igényük.
2023. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindenkinek van rá igénye, ez igaz. Sőt, az is gyakori, hogy lenne igénye, de nem vagytok annyira egy hullámhosszon, és ez egyikőtöknek sem a hibája.

Vagy olyan az illető, mint pl.én, hogy nagyon lassan, nehezen nyílik meg, és csak egy évekig tartó felszínes kapcsolat után hajlandó mélyebb témákba belemenni. És nem azért, mert nincs igénye többre, hanem mert nem akar ötszázadik alkalommal pofára esni, ezért nagyon megnézi, kinek adja ki magát.

Egy igazi barátság kialakulásába rengeteg időt és energiát kell beleadni, ami nem biztos, hogy megtérül. Ezt a kockázatot be kell vállalni. Aki ezt meg akarja spórolni, mert nem hajlandó felszínes kapcsolatokra pazarolni az idejét, annak valódi barátai se lesznek soha, mert esélyt sem ad neki.

2023. márc. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Ha ezt a szakaszt meg akarod spórolni, mert neked azonnal sokéves mély kapcsolat kell a nulláról, akkor tényleg nem lesz senkid, és csak magadnak köszönheted."


Szövegértelmezéssel látom, van némi probléma.


Az arra irányult, hogy fiatalon, tizenévesen ez azért jóval könnyebb.


Ahogy az idő telik, a szar tapasztalatok, hátbaszúrások gyűlnek, bizalom meg csökken.


Persze a vigyorgó kamu-emberek ezt másképp élik meg, mert bőven elég a felszínes kapcsolat, ha abból van jó sok, akiket meg lehet jelölni a bejegyzésekben.


De nyilván mindent ki lehet forgatni....

2023. márc. 20. 12:36
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj, hogy keserű vagy és ítélkező. Minden leírt sorodból ez süt. Ha ugyanezt előadod élőben is, nem csodálkozom, hogy nem találsz barátokat.
2023. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Eddig még csak csak elvoltam. De mióta itthonról dolgozom azóta meg vagyok kattanva. Pszichológushoz járok hetente egyszer. Legalább a munkahelyemen tudtam szólni valakihez, de most már az sincs. Nekem ez kínzás. Gyakorlatilag bezárva a 4 fal közé.
2023. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

#14

Nincs mit hol előadnom, de mint írtam, nem is keresek.

Nem így álltam hozzá, az elmúlt kb másfél évben viszont annyi emberben csalódtam, màr lassan beszélgetni se merek senkivel.

2023. márc. 20. 16:58
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem sokan vannak így. 34 éves nő vagyok. Nekem korábban viszonylag sok barátom volt, a sulis évek alatt mindig voltak többen is, később munkahelyeken is és közülük 2 eltartott 10-12 évig. Az esetek 90%-ában csak simán elkoptak, költözés, új iskola, új munkahely stb, maradék az komoly konfliktus, csalódás miatt ment tönkre. Rengeteget változott a személyiségem főleg a 30. betöltése után, terápiába is jártam, ami aztán teljesen más szemléletet hozott az életemben.

1 barátom maradt, akivel legalább rendszeresen beszélek, kb 1-2 havonta beszélgetünk 1, 1,5 órát messenger hívással. Más városban élünk, de évekig lakótársak voltunk őt is már legalább 8 éve ismerem. Itthonról dolgozok, eljárni nem tudok kivel. De én nem adtam fel, biztosra veszem, hogy fogok új barátokat találni. Pestre tervezek felköltözni, mivel sokminden érdekel, van egy komoly hobbim is, amivel kapcsolatban képzésre is járok, úgy tervezem, hogy minden lehetséges programra, összejövetelre eljárok, ahol lehet ismerkedni. Kemény volt feldolgozni a csalódásokat, a legjobb barátomon nagyjából 3 év volt túltenni magam. Én bizakodom, nagyon sokan keresnek barátokat, mert ez ami velem történt rengeteg mindenkire jellemző. Családalapításkor meg aztán főleg, nagyon sok nőnél olvasom, hogy magányosak, a régi barátok elkoptak. (engem ez nem érint, csak azért írtam, hogy attól, hogy családod van, még lehetsz szörnyen magányos.) Ha nem jön össze, akkor már csak abban bízom, hogy lesz egy olyan párkapcsolatom, aki egyben a legjobb barátom is lesz, vagy az ő barátai lesznek az én barátaim is. Egyébként sosem gondoltam volna, hogy így alakul.

2023. márc. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én elfogadó vagyok és könnyen barátkozó mégis nehéz 40 felett kedves emberekkel találkozni.
2023. márc. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Hussaro Hungaricus ***** válasza:

40-es férfi vagyok, a barátság nem is hiányzik.

Mármint a felszínes, munkahelyi számító, ami addig van, míg hasznot remélnek belőled. A menő embernek emiatt sok "barátja" van, mert kapcsolati hasznot remélnek tőle. A Facebook, a televízió vagy akár a Tik-Tokozó tinik erős undort váltanak ki belőlem. Én menekülök az energiavámpíroktól, a népszerű pojácáktól és kifejezetten az érdekes, ódivatúan különc emberek társaságát keresem, de leginkább magányomban, könyveim között vagyok el.

2023. szept. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!