Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kire mondjátok ki, hogy...

Kire mondjátok ki, hogy barát? Mi kell egy barátsághoz nektek? Mit neveztek barátságnak?

Figyelt kérdés
Én azt hiszem, eléggé kötött fogalomként használom, nehezen tartok valakit barátnak, lehet, hogy túl mereven kezelem a szót.
2023. ápr. 14. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nőként nagyon sok ismerősömre mondom jobb szó híján, hogy a barátnőm, de ez nem jelenti azt, hogy igazán a barátaimnak tartom őket. Most, így a 40-hez közeledve egyre kevésbé is tudom rámondani bárkire, hogy a barátom.

Nálam az a barát, akiben teljesen meg tudok bízni, el merek neki olyanokat mondani, amit másoknak nem, nem ítélkezik, csak meghallgat, és tudom, hogy nem kell mellette megjátszanom magam. És abban is biztos lehetek, hogy ő is így van velem.

Sajnos most nincs ilyen. Volt, de már nem olyan a kapcsolat sajnos, nem tudom, miért. Jó lenne megkérdezni tőle, de úgyse fogom.

Egyébként egy mosolygós, barátságos, de zárkózott ember vagyok. Sokan találnak meg a gondjaikkal, vagy osztanak meg velem személyes problémákat, ezt értékelem, meghallgatom őket, de viszonozni nem tudom. Ahhoz nagyon olyannak kéne, hogy legyen a kapcsolat.

2023. ápr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mostanaban mindenkire azt mondom o egy barat. valojaban ha belegondolok eletemben egy baratnom volt igazan. gimiben, azota sajna alig tartjuk a kpcsolatot. mas orszagban elunk, csaladunk lett, viszont mindent tudunk egymasrol. o volt aki mellettem maradt egyetlen baratkent amikor gimiben sulyoz etkezesi zavarom lett. mindig egybol rajott ha fullentettem , vigyazott ram figyelt, kb ereztuk egymas hangulatat gondolatat. nekem ez a barat.
2023. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akiért 100%-os felelőséget tudok vállalni, és felvállalni és hasonló gondolkodással és érzelemvilággal, másokért felelőséggel éli a napjait mint én.
2023. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nőként én is sokakra mondom, hogy "barátnőm", de igazából nem az. Elkezdtem úgy mondani, hogy havernőm, az meg olyan pejoratív (nekem). Így ők "ismerősöm" kategória, így emlegetem egy ideje.

A barátsághoz mi kell? Őszinteség, empátia (mindkét részről természetesen), és főleg hogy ne legyen kétszínű a másik fél (ezt egyre többet tapasztaltam már felnőtt barátkozásnál mondjuk 35 fölött). Nekem 2 maradt, egyikük középiskolás barátnőm, másikuk első munkahelyes velem egy idős barátnőm, mindkét kapcsolat több évtizedes már. A felnőtt korban kötött "barátságoknál" (vagy amit én annak hittem) már befigyelt az irigység, a kétszínűség, és döbbenet, de a káröröm is. Senkivel sem vesztem össze persze látványosan, csak mentek az "ismerősöm" kategóriába.

2023. ápr. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 igazi barátnőm van, akikkel 10+ éve tényleg jóban -rosszban összetartunk, és bár személyesen nem találkozunk annyit, mint régen,de igyekszünk keresni a lehetőséget. A nehéz időkben támogatjuk, bátorítjuk egymást,a jobb időszakokban pedig együtt örülünk a másik sikerének. Empátia és őszinteség is alap -utóbbi esetén nagyon is elvárom, hogy megmondják,ha hülyeséget csináltam vagy valamit nem jól gondolok.
2023. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Először is, egy baráttal minimum havonta beszélek, de általában heti többször.

Ahogy már korábban írták, őszinteség alap, kivesézünk olyan dolgokat is, amit csak keveseknek osztanál meg. Tudsz számítani a másikra oda-vissza..

Tapasztalataim szerint nem kell, hogy közös érdeklődési köreitek legyen, viszont az fontos, hogy megértsétek egymást. Meglehet, valamiben máshogy is gondolkodtok, de ez nem megy a kapcsolatotok rovására.

2023. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nagyon "szigorúan" veszem, ha lehet így fogalmazni, mert kamasz koromban sok emberben csalódtam. Azok a barátaim, akikben megbízom és tudom, hogy bármikor számíthatunk egymásra. Fontos még a hasonló érdeklődési kör és világlátás, illetve élethelyzet. Amennyiben nem tudunk gyakran személyesen találkozni, a messangeren akkor is napi szinten kommunikálunk.
2023. ápr. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!