Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Meddig vársz a "barátod"...

Meddig vársz a "barátod" válaszára mielőtt letiltod?

Figyelt kérdés

Leírom a röviden.


Megismertem itt valakit 2021 novemberébe. Nagyon jókat beszélgettünk, rég éreztem ilyen őszintének és érdeklődőnek valakit. Nem a tipikus egy mondatos válaszok voltak, hanem hosszú levelezések így volt hogy eltelt pár nap is mire kaptam választ, de megérte.


Megbeszéltük hogy találkozunk is, de csak diplomázás után (kb 2hónap múlva). Tervezgettünk is közbe.


Aztán lediplomázott és elkezdett egyre kevesebbet válaszolni, nem tudtam az egészet hova tenni, rosszul is esett, mert nem értettem. Igazából most se értem miért volt ez a nagy váltás ok nélkül.

Innentől mindig volt valami ami miatt "elfoglalt" volt.

Egyszer orvosokhoz járt, máskor másra fogta, nem szakítottuk meg a kapcsolatot, de a gyakoriság a válaszok között pár napról lecsökkent hetekre, majd később hónapokra.


Nekem eléggé mélypont volt az életem az elmúlt hónapokban, 4 hónapja nem keresett, szülinapomra se írt, holott ez nem volt rá jellemző előtte és okot se adtam rá...mondjuk jóval kevesebbet látom/láttam "online" mint eddig, de mindig bennem volt az érzés, hogy b*ssza meg hogy fent van, de írni nem tud.


Szóval...én ma gondoltam egyet és letiltottam, mert semmi értelmét nem látom már annak hogy az ismerőseim közt legyen.


Ti meddig szoktatok várni hasonlóan szituációkban?

Szívesen meghallgatok más hasonló sztorikat is.


Persze tudom...emberek jönnek és emberek mennek, de azért mégis csak szíven üti az ilyen embert, amikor ok nélkül tűnnek el az életéből emberek...


2023. ápr. 17. 15:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam tiltani. 100 mellett elfér még 1.
2023. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De mi a francnak kell letiltani? Csak mert ez baromira tipikus hisztis gyerek-reakció. Töröld a fenébe, de letiltani nem sok értelme van, akkor ugyanis a tiltólistádra kerül, és sose fogod elfelejteni.
2023. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%

Egyetlen kirívó eset volt az életemben, leírom ellenpéldának azt is: 15. szülinapom előtt nem sokkal megismertem egy 21 éves, külföldi lányt, és vele annyira összemelegedtünk, hogy végül megvártuk amíg 18 legyek és el tudjak menni hozzá. Előtte a szüleim nem engedték volna, és a covid miatt egyébként sem tudtunk volna külföldre menni. Azóta már elég sokat voltunk együtt és elég szoros a kapcsolatunk a mai napig. Persze nálunk is voltak hullámvölgyek, volt hogy csak pár hetente válaszolt egy-két szót, vagy hónapokig nem válaszolt és már teljesen letettem róla. De valahogy a végén mindig megtaláltuk egymást újra, aminek örülök.

Mindenesetre a fenti esetben 2 különleges körülmény is közrejátszott, egyrészt ott volt a covid, másrészt kiskorú voltam tehát nem találkozhattam csak úgy akárkivel akárhol. Mostmár 1 hónapos ultimátumot adok az új ismerettségeknek. Ha addig nem sikerül összehozni egy találkát, vagy fake profil, vagy nem érdeklem eléggé, ugyanis senki nem olyan elfoglalt hogy egy hónap alatt ne legyen ideje meginni egy kávét pl. Valószínűleg a te "barátod" is úgy volt, hogy egy darabig érdekelted, aztán ez alábbhagyott, és emiatt nem akart a találkozni, a végén meg már beszélni se.

2023. ápr. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam letiltani az embereket akikkel csak ritkán levelezek.

De figyelj, lediplomázott. Gondolom munkát keresett, jó esetben talált.

Lehet párt is talált magának akivel meg tudja beszélni a dolgait. Persze ez nem azt jelenti, hogy a régi beszélgető partnert le kell pattintani, de bele kell törekedni, hogy az emberek többsége változik.

2023. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereket nem szoktam tiltani, simán csak nem foglalkozom velük többet.
2023. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

2-es: Lehet. Nekem speciel azért jobb, mert ha le van tiltva, akkor akkor véletlen sem tudom megnyitni a profilját. Hülye szokásom, hogy időnként visszanézek rá, hogy miújság vele. Amúgy viszonylag könnyedén túl szoktam lépni az ilyeneken, de van 1-2 eset, amikor nehéz mert megfog az illető.


4-es: Szerintem nincs senkije. Új baráti társasága van, az egyetemi környezet miatt, ahova még nem kezdett el járni de igen...pont ez az ami bosszant, hogy lecserélt.



Egyébként többször utalt rá, hogy olyan könyveket olvas, ami kötődési problémákról szól (értsd párkapcsolati, baráti, szülők felé) és láttam hogy korábban is járt például ilyen témájú előadásokon.


Én meg bunkóságnak tartottam, hogy rákérdezzek, hogy emiatt lett-e olyan fura velem, hogy esetleg beütött valami nála, mert jobban próbáltam közeledni. Mondjuk ez se mentség arra, amit csinált...mert direkt rákérdeztem hogy mi az oka és simán mondhatta volna hogy ez.


Helyette ment a hárítás és a kifogások.

2023. ápr. 17. 15:58
 7/14 anonim ***** válasza:
39%

Értem hogy nehéz időszakon mentél keresztül de nem mindenki szokott... Lediplomázott, valószínűleg tényleg sok dolog van utána munkát keresni beilleszkedni máshova satöbbi satöbbi Azért az nem egyszerű dolog. Élte az életét. Lehet hogy ő amúgy sem úgy gondolt erre a barátságra mint te akinek valószínűleg többet jelent, legalábbis az leírtak alapján.


Én soha nem szoktam egyik barátomat sem letiltani, azért mert most éppen nem én vagyok az életének a legfontosabb része.. nekem is van olyan hogy eltűnök egy időre mert minden összejön De azért vagyunk barátok hogy megértsük egymást és ne azért hogy megsértődjunk a másikra meg letiltsuk, mert nem 0-24 velünk foglalkozik.


Nekem hasonló sztorim a másik oldalról van. Volt egy barátom akivel a munkában ismerkedtem meg, aztán elég jóba lettünk, munka után sokszor együtt söröztünk meg ilyenek. aztán én elköltöztem egy másik városba, új munkát kerestem, tök nehéz volt az egész erre másfél hónap múlva ír hogy neki ez így nem oké, meg neki ez így nem barátság és kb. kioktatott hogy nem haragszik, de ő nem fog többet barátkozni velem mert ő olyan barátokat igényel akik többet beszélgetnek vele meg ilyenek... Köpni nyelni nem tudtam. Szerintem ezek a legonzobb emberek, azt hiszik csak körülöttük forog a világ.

Te ne legyél ilyen. Most épp nincs ideje, de attól minek kéne letiltani?

2023. ápr. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7-es: Egyetem közben is dolgozott. Diploma után jelentkezett rögtön egy másik egyetemre felvették. Tehát ugyanaz kb mint amikor volt ideje még 2-3 nap alatt válaszolni, mert akkor is dolgozott és akkor egyetemezett. Egyébként nem tudom, hogy valójában mit gondolt erről a barátságról, de írásban többször a tudtomra adta, hogy fontos neki ez az egész és számíthatok rá...tényleg leírtam neki olyanokat, amit keveseknek és fordítva is. Ezért nem értem...


Én egy kicsit megértem azt a "barátodat", lehet ő sem reagált volna így, ha magadtól megírod neki, hogy jó lenne megint együtt lógni, de neked ez most nem fér bele. Persze lehet lerázásnak vette volna így is, de még mindig jobb mint eltűnni szó nélkül, aztán gondoljon a másik amit akar.

2023. ápr. 17. 16:18
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

8, nem szó nélkül tűntem el. Nála is az volt a baj, hogy nincs élete és nem tudja milyen az amikor valaki tényleg elfoglalt. Nyilván nem tudja beleélni magát egy ilyen helyzetbe. Nekem több olyan barátom is Van akikkel már 15+ éve barátok vagyunk és van úgy hogy fél évente egyszer tudunk beszélni de tudom hogy örökké megmarad a barátságunk.

Ez amit csinálsz szimpla makacsság és csak ellököd magadtól az embereket. Tiltsd akkor le és még csak esélyt se adj annak hogy valaha is barátok maradjatok. Sosem értettem az ilyen emberek

2023. ápr. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Van valami abban, amit írsz.


De én pont ezért nem tudom barátságnak nevezni, azt ahol félévig le se sz.rja egymást a két ember, gyakorlatilag nem is tudsz róla semmit egy csomó ideig és ő se rólad. Ha segítségre van szükséged vagy pár jó szóra tőle esetleg fordítva, akkor majd félév múlva megkapod. Ezt hogy lehet barátságnak nevezni? Jó Neked ha te ilyenekben hiszel.


Én ezt amit leírtál még haverságnak is nehezen tudom nevezni, de nem vagyunk egyformák.


Nekem speciel nem kell hogy körülöttem forogjon a világ, nyilván át esni se kell a ló túlsó oldalára és voltam már én is elfoglalt annyira hogy nehéz volt beosztani az időmet, de akire akartam arra tudtam időt szánni. :)

2023. ápr. 17. 16:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!