Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Azt látom, hogy a férfiakban...

Azt látom, hogy a férfiakban nem lehet megbízni, hiába "barát" ha nőkről van szó nincs barátság. Kizárólag nőkben lehet megbízni? Részleteket lent írom.

Figyelt kérdés

Nem egyszer előfordult, hogy frissen felvett ismerősöm elkezde jelölgetni a nőket a facebookomon, vagy instán. Olyan is előfordult már, hogy amikor látta a lány, hogy közös ismerősünk a "haver" akkor a haver természetesen rendesen bemocskolt a hátam mögött a lány meg letiltott.

Ez nem egyszer hanem rendszeresen előfordult, hogy ezek a férfiak mocskolni kezdtek a hátam mögött előttem meg barátságot színleltek. Én úgy határoztam, hogy az üzleti kapcsolatokat és a családot kivéve semmilyen másik férfivel nem akarok kapcsolatban állni emiatt. A közösségi oldalaimra legalábbis biztosan nem veszem fel őket.

Lehet, hogy ez rossz döntés.

Nem tudom mi a jó megoldás.


Most az egyik ilyen régi ismerősnek mutattam, hogy milyen csajjal voltam, és néztem, hogy nem tudtam a képeket visszavonni mert a kötsög jelentette a beszélgetést. 10+ éve ismerem de azonnal tiltottam. Elképzelésem sincs, hogy minek volt az ismerősöm minek figyelgetett és hány közös ismerősünk tilthatott le miatta.

Pedig egyébként nyíltan barátságos volt, sokszor kedvelte is a történeteimet, stb.


Miért szeretné hogy letiltsák a facebook profilomat? (jelentés) amivel dolgozom is, millió csoportban bent vagyok, a barátaimmal is, nőkkel is beszélgetek, és a családommal? Miféle büdös tetves patkány képes az ilyesmire? Tiltottam mindenhonnan.


Volt egy másik hasonló eset egy kirándulás szervezővel.

Szinte mindig ha valami új helyre kerülök ott is előfordul, hogy megjelennek a helyi menők barátkozni és ennek általában az a vége, hogy semmilyen csajjal nem tudok szóbaállni mert "hát ők ismernek ilyen meg olyan vagyok" akkor ne ismerjenek, nem? Nem állok szóba kanokkal csak csajjal.


Olyan is volt, hogy üzleti ügyekben kínálták fel srácok a segítségüket karrier ügyekben csoportokba hívtak meg és mind kiderült, hogy csak a túlélési mintáimat és az ötleteimet akarják ellopkodni. Volt egy olyan srác is, aki konkrétan screenshotot készített egy bejegyzésemről és amikor letöröltem ő azt visszarakta a csoportba.


Szóval csak a baj van mindig. Lehet, hogy nekem vannak rossz barátaim, lehet az egész hozzáállásom rossz az élethez, de én úgy látom a legjobbnak, hogy nem kell nekem barát, vegyenek körül jó nők aztán kész.


Ha megnézem a menő arcokat általában 1 srác 3-4 lánnyal sétálgat és az úgy működik, nincs ott másik kan.


Ki mit gondol. Beválhat ha mostantól kizárólag nőkre építek? A férfiakat meg ellenségként tekintem és kizárólag akkor állok szóba férfival, ha munkáról van szó tehát fizet, vagy nekem dolgozik?


2023. ápr. 24. 01:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, így kell csinálni.
Nem, ez nem jó megoldás
7 szavazat
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem mondom, hogy a nők nem vernek át, mert ilyen is előfordult, de az legalább nem pályázik majd a többi nőre akivel kapcsolatban állok, nem? Másrészt meg ott szexuális érdekekből is lehet kapcsolatot építeni és elég komoly kis csaj háló alakulhat így ki.

Viszont ha ebbe a hálóba belelát egy másik kan, biztos, hogy kikezdi majd a csajokat. Ezért a kizárólagos megoldás az, hogy nem engedem be őket.

2023. ápr. 24. 01:45
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt is megfigyeltem, hogy a "barátok" általában cinkelik kikezdik egymást, így ha mondjuk nőkről is szó lenne ez folyamatos stresszt és feszültséget okozhat. Ha viszont nincsenek barátaid és nem is tudnak arról, hogy egyáltalán létezel, akkor semmi sem szívja a véredet energiádat és kizárólag a nőkre koncentrálhatsz és velük foglalkozhatsz. Ez így működik nem?

A social proof ebben az esetben nem hiszem, hogy kell, bőven elég, ha esetleg előző párkapcsolatokról, vagy rengeteg lány barátról van proof akik kedvelnek és bíznak benned, nem?

2023. ápr. 24. 02:00
 3/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a hozzáállásom téves.

Még utolsó hozzászólásként leírom, hogy most 32 évesen életem egy olyan szakaszába léptem, hogy a régi ismerősök elkoptak és újak jönnek. A régiekből szinte alig maradtak, mondhatni senki. 1-2 ex barátnővel szoktam beszélgetni és azon kívül szinte semmi, talán 1-2 emberrel és a barátokkal. Teljesen 0-ra épült a kapcsolati hálóm.


Ebben a helyzetben most az új háló építése előtt lehetőségem van megfontolni azt, hogy teljesen kizárom a közösségi hálóból, (tiktok, insta, facebook) a férfiakat, bár a facebook már úgyis leáldozott, onnan annyira nem kell, max a gyanúsakat h ne figyelgessék a közös ismerősöket, és kizárólag nőkkel kezdek el ismerkedni és velük élem az életem.


Ez az utolsó hozzászólás ehhez.

2023. ápr. 24. 02:03
 4/7 A kérdező kommentje:
Esetleg még arra megkérnélek titeket, hogy ha válaszoltok írjátok oda fiú, vagy lány írta a választ és hány éves. Hogy tudjam, hogy melyik nem mit szól ehhez.
2023. ápr. 24. 02:03
 5/7 anonim ***** válasza:

A fész arra jó hogy feszültséget generáljon, kényszeresen megfelelj a másiknak nehogy a lelkébe taposs. Nekem is volt, de elegem lett az ottani kétszínű világ miatt, maradok a réi jólbevált megoldásnál, azaz személyesen beszélek velük ha kell. Szval sztem az a legjobb ha az ember természetesen viselkedik, teszi a dolgát ahogy kell, és nem lesznek ilyenek, közel az 50-hez ff.

Lányokat próbáltam barátként kezelni, hát ez nem megy egy idő után mert mindég az a vége hogy közelednek, ezt csak úgy elmondtam, barát számomra csak ff és ff közt lehet.

Amúgy nekem van 1-2 neten megismert barátom, teljesen megbízunk egymásba, ha kell kölcsön is kérhetünk egymástól, stb olyanok majdnem hogy mit egy testvér.

Az én virtuális életem annyiba kimerül, hogy teszek fel egy két videót a yutubra, ami másoknak hasznos lehet, vagy néha más platformon kommentetek, de nem személyeskedek.

2023. ápr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ferfibol meg nobol is van mindenfele. Ezek meg nem baratok csak ismerosok.. vannak akik masok szivatasaban lelik oromuk, olyannak kell lenni akivel eszukbe se jutna szivozni 🤷 ne hagyd magad
2023. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pucér képeket küldtél anőről az ismerősödnek, vagy mi?

Ok nélkül úgyse tiltják le a profilodat.

2023. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!