Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Magas vagyok, az lehet hogy...

Magas vagyok, az lehet hogy sok alacsony férfi részben ezért nem akar barátkozni velem? Kényelmetlenül érzik magukat mellettem?

Figyelt kérdés

197 cm vagyok, ami már tényleg a férfiak közt is 1%. A legtöbb barátom 180-190 cm közötti, de azért van pár alacsonyabb is, de őket még gyerekkoromból ismerem. Az egy dolog, hogy szinte minden ember megemlíti megismerkedéskor, bemutatkozáskor, hogy de magas vagyok, de néha azt érzem ez sokakat zavar is. A munkahelyemen, ismerősi körömben is van olyan, aki többször is megemlíti, mondjuk hetente beszélünk és havonta megemlíti beszélgetéskor amikor legközelebb találkozunk, hogy még mindig de magas vagyok, vagy hasonló. Néha szerintem egyes emberek egyszerűen csak kényelmetlenül érzik magukat mellettem vagy a közelemben állva, ez jön át sokszor. Sok férfinek tudom van a magasságával kapcsolatos önbizalomhiánya, olyanoknak is, akik egyébként az életben még nálam is sikeresebbek sok mindenben.


Néha ha találkozok szintén magas sráccal, vele pedig tök jól elbeszélgetünk, mert sokszor már csak a magasságunkkal kapcsolatos dolgok is jó közös témák, pl. hogy ki hol tud ruhákat venni magának és hasonlók, ott pedig azt érzem ez már ad egy kis instant témát az elején.


2023. máj. 3. 10:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút nem kéne számítson egy barátságnál. Bár elég sok más olyan dolgot is néznek amiről a másik nem tehet és nem tudja megváltoztatni, szóval nem újdonság.
2023. máj. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Inkább nálad lehet a gond: volt egyszer egy kollégám, majdnem két méter, 120 kiló, én a 167 cm-mel sosem értettem, miért szorong állandóan.
2023. máj. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1. Egy dolog hogy ideálisan hogy képzeljük el a világot, mint egy mesében és más dolog az, hogy a valóságban hogy mennek a dolgok.


2. Hogy érted, hogy nálam lehet a gond? Miben? Nálam lehet a gond valamiért, amiért azt látom, hogy az alacsony férfiak sokkal kevésbé szívesen barátkoznak velem?

2023. máj. 3. 10:53
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem kényelmetlenségről van szó, hanem zavarban vannak. Ez ősi reflex, a nagyobb lény akár fenyegetést is jelenthet. Persze mindez csak addig tart, amíg a magasabb (nagyobb) nem ad jelzéseket, hogy szívesen fogadja a közeledést. Ismertem párokat, ahol a nő legalább fél fejjel volt magasabb. Persze itt nyilván arról is szó van, hogy a magas nő általában a környezete felé hogyan mutatja magát, mivel azért azt tudjuk, hogy a nők (a magasak is) általában náluk magasabb (vagy legalább akkora) partnert választanak.
2023. máj. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem bírom a magas embereket, mert nem figyeltek a másikra, azt hiszitek mert magasak vagytok nektek mindent lehet, nem álltok félre soha. Nagy az arcotok, nem is kicsit.
2023. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bár ennyire nem de én csak 186 vagyok. A tőlem egy fejjel kisebb férfi (volt)kollégáim szerették bemagyarázni, hogy miért nem jó magasnak lenni. Pedig tudom, hogy csak simán zavarja őket. (Értelem szerűen vannak előnyei és hátrányai is, bár én így tökéletesen érzem magam). Normális embernek nem kellene ezzel foglalkozni. Nyilván az is benne van hogy félnek vagy tudják, hogy ez sok nőnek bejön, ami érthető.
2023. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#3: mivel nem az össze magas ember magányos, ezért két dolog lehet:

a. rossz emebreket fogtál ki, akik pont a magasságod miatt nem kedvelnek

b. nem a magasságoddal van a baj.


Na, most, amellett, hogy az emberek megemlítik, milyen magas vagy (ami tény), mi alapján következtetsz arra, hogy pont a magasságoddal van bajuk? Nekem inkább az jön le, hogy kényelmetlen számodra a magasságod, és kissé felnagyítod, ezzel magyarázol dolgokat.

2023. máj. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na látod? a magasakkal milyen jól kijössz! :D Aki alacsonyabb azzal másabb beszélgetni nyilván, már csak a fizikai oldalát is nézve, de! ha komoly a dolog akkor nem lehet akadály! vannak kik kifejezetten szeretik ha magasabb, csak meg kell találni.
2023. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7. Mi van? Hol írtam, hogy magányos vagyok? Azt írtam, hogy az alacsony férfiak közül azt érzem sokan kényelmetlenül érzik magukat mellettem és ezért nem akarnak velem mélyebb baráti vagy emberi kapcsolatot, mert már mellettem állni és beszélgetni is sok nekik. Az alapján következtetek arra, hogy a magasságom miatt, mert van olyan, aki szinte minden alkalommal felhozza, amikor találkozunk, vagy egyszerűen sokaknak van egy ilyen fura nézése, vagy mert látom, hogy velem kicsit távolságtartóak (amire semmi okot nem adok), de más emberekkel, akik nem magasak, velük pedig sokkal nyitottabbak és beszédesebbek.


Persze, hogy a magasságomra vezetek vissza sok mindent, mivel te nem tudod milyen az, amikor napi szinten felhozzák ezt neked, hogy milyen magas vagy, kb. minden ember megemlíti akiket újonnan ismersz meg, de azok is, akiket már régóta ismersz. Ez az első, amiről emlékeznek rólad, rengeteg nőnek nagyrészt csak ezért tetszel, stb. Nem a fejemben találom ki ezeket, hanem a más emberektől érkező visszajelzések olyan sűrűek ezzel kapcsolatban, mint szinte semmi mással kapcsolatban sem.

2023. máj. 3. 12:38
 10/15 anonim ***** válasza:
Ezen logika mentén akkor az alacsony férfiaknak meg a legnépszerűbbnek kellene lenniük, mert hát nyilván mindenki szívesebben áll egy kisebb, mint egy nagyobb ember mellé.
2023. máj. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!