Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire kínos megköszönni a...

Mennyire kínos megköszönni a régi edzőmnek, hogy életreszóló értékrendet adott nekem?

Figyelt kérdés

14 éves hülyegyerek voltam, rossz társaságban. Anyám egyedül nevelt, megkérte a konditermes ismerősét, hogy vigyen le a terembe, hátha ember lesz belőlem. Ő akkor egy 40 körüli nagyon komoly ember volt, kigyúrt test, férfias kiállás, jó autó, jó csajok, mindenki tisztelte. Soha nem volt nagyképű, pedig lett volna mire! A teremben mindenkinek bemutatott, minden gép használatára megtanított, beszélgetett velem. Baráti társaságra leltem, többen voltak idősebbek is, hozzájuk később is fordulhattam segítségért. Örök kapcsolatokat találtam! A sport adott egy értékrendet. Az “edzőm” soha nem volt részeg, nem drogozott, nem cigizett, mégis a legmenőbb ember volt a környéken, így én is abbahagytam a piálást; dohányzást és a füvezni kezdő haveroknak is hátat fordítottam. Olyan akartam lenni, mint az edzőm! Az évek alatt megemberesedtem és bár nem lettem testépítő versenyző fizikum és sportkocsim se lett soha, de soha nem kerültem bajba, lett egy kiállásom, tisztességes, kedves, csinos barátnőim lettek, jelenleg családos ember vagyok tisztes állással. A régi telepi haverok majd mind balhékba kerültek, stb. Engem ez az ember húzott ki a bajból, neki köszönhetek mindent kb! Hogy ember lettem! És az Anyámnak. Neki már megköszöntem, de gondolkodom rajta, hogy felkeresem a fickót, hogy megköszönjek neki is mindent amit tett értem. Kb 20 éve nem láttam mert külföldön éltem sokáig, de most hazaköltözve megkeresném. Ha nem is emlékszik rám, nekem sokat jelentett amit tett értem! Nem egy érzelgős fajta, én sem, de nemrég megtudtam, hogy az akkori bandás legjobb barátom 10 éve meghalt drog miatt! Nekem ezt senki se mondta el. Ki tudja velem mi lett volna olyan közegben? Úgy érzem el kéne ezt mondani neki, főleg, hogy megtudtam, halálos betegsége van sajnos!

Mit gondoltok? Tudom, hogy egy filmbe illene kb az egész olyan nyálas de úgy érzem beszélnem kell vele erről! A mai világban a gyerekeimnek is azt adom át amit tőle kaptam!


2023. máj. 15. 23:56
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
20 éve nem láttad? Hát inkább felejtsd el
2023. máj. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

A kifejtés elolvasása nélkül:


Hálát kifejezni, köszönetet mondani SOHA nem gáz. Tudtára adni valakinek, hogy örömöt okozott, életre szóló pozitív élményt vagy leckét adott MINDIG jó dolog.

Persze, ritkán csinálnak ilyet az emberek, de ez baromi jól tud esni az embernek, ez azt jelenti, hgoy volt értelme annak, hogy dolgozott, hogy tett valamt másokért stb...


Tedd meg amíg teheted!

2023. máj. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Abszolút nem kínos. Tedd meg nyugodtan, biztos büszke lesz rád:)
2023. máj. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan köszönd meg neki és valld be neki őszintén az érzéseidet, nagyon valószínű hogy elfogadja a közeledésedet és összejöttök. 💓
2023. máj. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
A példakép nagyon fontos. HA meg tudod neki köszönni, akkor tedd meg.
2023. máj. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nincs olyan idő, ami után nem esne jól egy köszönöm...
2023. máj. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak hívd el egy sörre, vagy bármire. És ezt a szöveget így letolhatod neki. Már ha még ki tud mozdulni.
2023. máj. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A konditermi edzok mind ugy csinalnak,mintha a barataid lennenek,h menjel hozza rendszeresen edzeni. Egyfajta eletstilust ad.


Ha nem fizetnel neki,soha az eletben nem beszelne veled egy mondatot sem. Illetvd jol jovedelmezo uzlet az ugyfelekre rasozni a szteroidinjekciokat,amit o ad be,h olyan nagydarab jo kiallasu lehess viszonylag rovid jdo alatt komolyabb munka nelkul.


En minden konditeremben ezt lattam edzes kozben. A ferfi edzok minden novel flortoltek es elhitettek,h esetleg lehet vmi. A no remenykedett es jart hozza edzeni.


Olyan lanyokkal nokkel flortolnek,akikhez oradij fizetese nelkul hozza se szolnanak. Nagyon durva,h ezek a nok nem neznek tukorbe es annyi onkritikajuk nincs.

2023. máj. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Meg fogom keresni.


Nem fizettünk neki soha egy forintot se! Ingyen segített nekem mindenben a teremben és a termen kívül is! Nem volt edzö, menö vállalkozó volt, aki lejárt a terembe. Amikor nem voltak barátaim, elhívott a saját haverjaival nyaralni például, az akkori felesége is sok lelki támogatást adott. Tőlük tanultam meg úgymond hogyan kell csajozni, férfiasan viselkedni. Nem volt apám, így apám volt apám helyett. Amúgy tudom milyenek a mostani konditermi edzők, de 20 éve nagyon nem ez volt a hangulat mint most, főleg vidéken. Összetartó társaságok voltak, olyan hogy fizetős személyi edző felénk nem is volt! Mindenki önzetlenül, ingyen segítette a másikat. Később nekem is volt 2 tanítványom, eszembe nem jutott, hogy pénzt kérjek. Az egyiküknek segítettem 140 kilóról 80-ra életmódot váltani, amit a mai napig tart! Erre vagyok igazán büszke. Innen jött az ötlet is, mert ez a srác megköszönte nekem egy hosszú nyílvános üzenetben a facebookon amit tettem érte! Nagyon meghatott!

2023. máj. 17. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!