Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mindig ilyen langyos marad ez...

Mindig ilyen langyos marad ez a barátság, vagy lehet ezt még szorosabbra fűzni?

Figyelt kérdés

Kb 10 éves korom óta ismerem ezt a lányt, akkor baratkoztunk össze. Mondhatni jó barátok voltunk, gyakran játszottunk együtt / töltöttük együtt a délutánt. Az osztályban is kifejezetten jó barátnők voltunk.


A középsuliban nem tartottuk a kapcsolatot, más lett az érdeklődési kör. Majd kb 22 éves korunkban újra össze sodort minket az élet, újra beszélgettünk. Volt közös téma: munkahely, párkapcsolat. De mivel ő messzebb költözött, ritkán talizunk, csak hébe hóba, ha itthon van. 1 nagyobb közös program volt azóta.


Lehet nagyképű ilyet mondani, de nem érzem azt, hogy ugyannannyit fektet a barátságba, mint én.


Szülinapjára az első évben normális ajándékkal készültem, fali kép, dekoráció, utána közös fotó, stb. Én semmit nem kaptam se szülinapra, se névnapra. Oké, jött a karácsony, mondta, hogy készülnek valami ajándékkal. Hát ez decemberben elmaradt, tavasz végén adta oda, hogy elfelejtette, most találta meg: karácsonyi szatyor, tusfürdő, egy egy autós dekoráció. Én itt már nem is tudom, mit adtam neki, talán semmit, mert hogy minek már tavasszal, előzetes bejelentés nélkül nyomta a kezembe...

Következő szülinapjára is készültem ajándékkal, páros díszbögre/kávésbögre. Az enyémre újból nem kaptam semmit. A karácsonyt megint felhozta, szintén kezembe nyomta megint az ajándékot, 6 db sütis villa, organza szütyőben...?! Cserébe kapott bon bont és tusfürdő készletet.


Az én szülinapomat egy hónapja totál elfelejtette, nem volt megjelenítve facebookon, így még csak írni sem írt.


Sokszor van úgy itthon, hogy kifejezetten nem is említi, hogy összeülhetnénk vagy kimehetnénk.


Neki elég rossz a párkapcsolata, és hiába nem dicsekszek az enyémmel, sokszor úgy áll hozzám az élet más területén is, hogy "te úgyis jobb vagy, neked úgyis sikerül, de jó hogy ti ilyenen nem veszekedtek", stb...


Nekem ez a távolból chatelgetés kicsit uncsi, főleg hogy semmi komoly témát nem lehet így megbeszélni, és egyáltalán nem kapcsolódik így ez életedhez ez a barát.

De ha még őt is ignorálnám,akkor már tényleg egy "barátom" se lenne.


2023. máj. 27. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez az ajandek leltarozas kicsit lemeritett. Na ezert nincs ajandekozas nyugatabbra. Nem a latszatra adnak.
2023. máj. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oh, bakker, pedig én pont csak a látszatra adok! :( Akkor megyek minél Keletebbre.


(Friss élmény h még csak nem is tudja mikor van a szülinapom. Én meg mindig próbáltam az övét illőn megünnepelni)

2023. máj. 28. 06:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni,hogy inkább jobb egyedül,mint ilyen "baráttal"


Látszik,hogy nem igazán foglalkozik veled.


nekem is fájó volt és nehéz,de megkellett szakítnom legjobb bnőm a barátságot,mert az már nem barátság volt,csak egy felszín,totál egyoldalú.

2023. jún. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És azóta lett más barátod?

Vagy csak magányosan vagy?

Tényleg annyira borzasztó, hogy 8 milliárd ember él a földön, és ennyivel nem találjuk senkivel a közös hangot.

2023. jún. 7. 19:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Legjobb barátnőm ugyan nincs akivel sokat együtt lóghatok. Nem mondom jó lenne heti 1x vagy két hetente 1x valami lazulós,beszélgetős estét tartani.


Őszintén már így 30 évesen nem is vágyok azért full napi szintes baráti kapcsolatra. Viszont vannak olyan emberek akikre számíthatok,ami nekem fontos.


Ami még fontos lehet,hogy ebben a korban sok embernek már családja,gyerekei vannak.


Így meg nehezebb össze egyeztetni bármit is.


Van néhány kutyás akikkel együtt szoktunk sétálni én velük is sok minden megbeszélek. Jó nyilván nagyon belső dolgot nem.


Lett volna egy nő akivel össze barátkoztam,de annyira más szemlélet módunk van meg olyan erőltetett volt a dolog, ő akarta jobban,mert neki a városban nincs barátnője, aki van annak gyereke van nem ér rá stb. Aztán állandóan bulizni akart meg ide oda menni. Viszont nekem az életformámhoz nem megy a spontán buli. Na meg én évente 2-3 bulival elvagyok :D bőven elég az is.



Igen,borzasztó nehéz akivel kölcsönösen meg van úgy minden.


Én azt vettem észre hogy az igazán jó barátokat tényleg az ember mellé sodorja az élet. Illetve évek alatt akikkel barátkoztam ők részese voltak az életem egy szakaszán aztán ha eltávolodott a dolog,hát eltávolodott.


Minden van vmiért én azt mondom.


Főleg az utóbbi időben olyan sorsszerű dolgok történtek,hogy azt mondom így kellett lennie kész :D



Tudod az a baj,hogy abba az ember csak tönkre megy lelkileg,hogy tudja ő mindent megtesz,belerak a barátságba és aztán ugyan azt nem kapja vissza!


Mint írtam én is így voltam, túl egyoldalú volt az 5 év barátságát kellett megszakítanom. De persze hozzájárult az is,hogy nagyon külön váltak az útjaink, neki és nekem is más lett fontos.

2023. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!