Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Buta a legjobb barátnőm ezért...

Buta a legjobb barátnőm ezért sokszor szégyellem. Velem van a baj?

Figyelt kérdés
8 éve ismerjük egymást, de csak 1,5 éve vagyunk igazán jóban. Előtte mikor csak ritkán futottunk össze nem tűnt fel, hogy alap dolgokban is butácska, de ma már idegesít, hogy ilyen. Nem tehet róla, mert a szülei gyerekként szörnyen elhanyagolták, meg gondolom genetika is. Egyébként szeretem, mert kedves és van humora, ami meg valamilyen szinten összefügg az intelligenciával, de ha a többi barátommal találkozunk és olyan dolgok jönnek szóba akkor kellemetlen helyzetbe tud hozni. Pl.egyszer leállt vitatkozni egy kolléganőmmel, hogy a vízben van kalória, mert "kövek" vannak benne. (Aztán kiderült, hogy ásvanyi anyagokra gondol). Olyan is volt, hogy azt mondta a férfiaknak nem lehet nemi betegségük, mert nincs méhük. Sok mindent fel tudnék sorolni, de szerintem már ebből is érthető mi a problémám vele. Ha ketten vagyunk és sorozatokról beszélünk meg zenékről/bulikról van szó akkor egyébként nem észrevehtőek a hiányosságai. Rosszul érzem magam, amiért ezért úgymond lenézem, de közben az is zavar, ha valaki vele azonosít, mert sok időt töltünk együtt, illetve mikor hatalmas butaságokat mond olyankor fel is tud bosszantani és azt gondolom jobb lenne megszüntetni vele a barátságot. Hiányozna is nagyon meg nem is szeretném semmiképp megbántani. Járt már más is így esetleg? Nem tartom én sem magam kimagaslóan okosnak, de az ilyen szintű butaság elég zavaró.
2023. jún. 5. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát már tényleg nagyon zavar, akkor sajnos igen.
2023. jún. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
34%
Minden ember tükör.
2023. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az kimaradt a kérdésemből, hogy ő a sógornőm is egyébként, így a teljes kapcsolat megszakítás elég stresszes lenne számomra, de azt meg nem igazán tudom, hogy kellene szimplán lentebb építeni a kapcsolatot.
2023. jún. 5. 18:50
 4/9 anonim ***** válasza:
47%
Madarat tolláról, - embert kabátjáról! :D
2023. jún. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem buta, csak tájékozatlan és műveletlen. Ezt megerősíti, hogy filmekről, zenékről lehet vele beszélgetni. Megajándékozhatod egy testről szóló képeskönyvvel például.

Meglepődnél, mennyi diplomás embernek sincs ismerete olyan dolgokról, ami nem tartozott a tanulmányai körébe.

2023. jún. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Nézzetek együtt doku filmeket pl. Emberi test stb... Aztán ha mondja h huuh tényleg így van? Te picit tegyél alá h te se tudtad.
2023. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen ne szakítsd meg vele szerintem. Főleg, ha hiányozna is. Meg kell tanulni, hogy minden embernek vannak hibái, és el kell fogadni. Amit tenni tudsz, hogy kevesebb időt töltesz vele. Nekem is van olyan barátnőm, akit imádok, de ha túl sokat vagyunk együtt kijön a gondoskodós énje, amit ki nem állhatok. Amikor havonta találkozunk egy kávéra és telefonálunk, akkor nem ilyen. Szóval nekem annyi épp elég belőle.
2023. jún. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#5 Ebben igazad lehet és egyébként szokta is mondani, hogy egy másik barátnőjétől és tőlem is sokat szokott tanulni. Ez azért szerintem pozitív tőle, hogy lényegében elismeri mi a helyzet. Emiatt is van bűntudatom, hogy ilyen gondolataim vannak, de közben meg tényleg tud nagyon fárasztó is lenni.
2023. jún. 5. 20:03
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Segíts neki ha már a szülei xartak rá. Tudom idegesítő sokszor de sokat fog javulni.
2023. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!