Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Velem van a baj? 30 éves...

Velem van a baj? 30 éves nő vagyok, nincsenek barátaim.

Figyelt kérdés
Szövődtek barátságok általános iskolába, középiskolába, de mind megszakadt. Mindig én kerestem őket és egy idő után meguntam. A páromtól megkaptam, hogy antiszociális vagyok. Járok boltba, dolgozni, a kollégáimmal nagyon jó a viszonyom,viszont nem feltétlen keresem az emberek társaságát, jól érzem magam így is. Párom szerint gáz, hogy nincsenek barátaim és nem ülünk be egy kávéra és beszéljük meg az élet dolgait. De én nem érzem magam ettől rosszul. Vagyis nem éreztem, de annyiszor mondja nekem, hogy már kezdem azt érezni és gondolni, hogy ez tényleg gáz.

2023. júl. 8. 19:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%

Ugyan ez van velem is. Barátnőmön kívül senki nincs.


34F

2023. júl. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Nincs veled semmi probléma azon kívül, hogy rossz partnert választottál. Szerencsére utóbbin még lehet segíteni.


Egyébként én is ilyen vagyok, de a feleségem emiatt sosem minősített így.

2023. júl. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Pacsi, én is ilyen vagyok, nincs ezzel semmi gond. Nem mindenki szereti a small talk-ozást, el lehet magában is lenni az embernek. Ha jó így neked, akkor ne foglaalkozz mással.
2023. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Én 25 vagyok, nekem sincsenek. Csak a párom van, illetve 1-2 sulis ismerősömmel tartom a kapcsolatot, de egyikünk sem kapálózik, hogy találkozzunk. Egyedül járok vásárolgatni, kávézni, jógázni, kajálni, fagyizni stb. Emberekkel dolgozom, nekem tök jól esik utána egyedül lenni. Nem hinném, hogy ez gáz lenne.
2023. júl. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőven elég a párom, illetve a család. Vannak haverok, akikkel időnként összejövünk. De olyan barátnőm, mint mondjuk 20 évesen, már nincs. Viszont fontos, hogy a páromat ez egyáltalán nem zavarja. Harmincasok vagyunk.
2023. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Parodnak nagyobb a tarsasagi igenye. Amig ebből nem lesznek nagyobb vitak koztetek addig nem probléma.

Emelett szerintem fontos h parodon kivul is legyen erdeklodesi korod es ehez tarsosag, akikkel kavezol egyet, vagy kozosen mozogsz, akire tudsz tamaszkodni ha kell.

De ha neked erre ugy erzed nincs ra igenyed, akkor nincs baj .

2023. júl. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Talán te is rádöbbentél érettebb fejjel, hogy a legtöbb barátság csak egy kétoldali illúzió. Én amint rájöttem, hogy a régi barátaimmal már csak afféle berögződésből talákozok, nem váltanak már ki belőlem semmit, én sem belőlük, csak azért járunk össze néha, hogy úgymond kipipáljuk magunkban, hogy "oké, barátos talizós kötelesség letudva." Azért találkozgattunk már a vége fele, hogy elmondhassuk magunkról, hogy "ápoltuk a kapcsolatot", de semmi több, semmi mélyebb dolgot már nem éreztünk. Nem volt benne extázis, endorfin termelődés az agyban, amire egyedül amúgy képes vagyok. Én rájöttem, hogy igazából nem érdekel az ő életük, az ő karrierjük. Ahogy őket sem érdeklem én. Mindenki a maga útját járja idővel, egyre magányosabban bár, de legalább egyre őszíntébben magunkhoz és másokhoz is. Én már nem igen hiszek benne, hogy találnék olyan barátot, akinek a lelke annyira sziporkázna, és pendülne az enyémmel, hogy általa fel merném áldozni az egyedüllét végtelen szabadaságát, és nyugalmát. Akik találnak ilyen önzetlen rokonlelkeket, azok szerencsések.
2023. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek barátaim sajnos. Van párom, de hiányoznak a régi csajos programok, beszélgetések...

Neked ha nem hiányoznak a barátok az sem gond. Minden ember más. Ha elvagy így, ne gondold gáznak.

28N

2023. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem sincsenek barátaim sajnos. 1-2 van, akivel online beszélek, vagy 1-2 havonta megiszok egy kávét, de nem érzem úgy, hogy számíthatok rájuk
2023. júl. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem leht, hogy a párod azért mondja ezt, mert túlzottan ráfüggsz?

Ugyanis a barátok nélküli életnek az a nagy rákfenéje, hogy az ember hajlamos a párjára zúdítani mindent is, kb ráfüggni, ezáltal megfojtani őt.

Persze vannak a magányos alakok akik nem függnek rá senkire, de az az igazság, hogy ők a kisebbség, a legtöbb ember bizony akár akarja, akár nem, társas igényű.

2023. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!