Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legjobb barátnő, vagy inkább...

Legjobb barátnő, vagy inkább hagyjam a francba?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy barátnőm, akit 11 hónapja ismertem meg, és az első perctől fogva nagyon jól kijöttünk. Se neki, se nekem nem volt szerencsénk a barátkozás terén, ez volt a legnagyobb közös bennünk. Úgymond legjobb barátnők lettünk, legalábbis eddig azt hittem. Mindig mondja, hogy neki én vagyok az első, engem bír a legjobban, lelkitársak vagyunk stb. De nemrég képbe került egy másik lány. Akivel olyan jóba lettek, hogy már lecserélve érzem magam. Ugyanis ha a lány is ott van a társaságban, el se engedi a kezét, állandóan ölelgeti, és olyanokat mond neki, mint amiket eddig csak nekem mondott. Pár napja volt egy házibuli, mind ott volt a baráti társaság, és a barátnőm hívta őt is. Végig csak vele volt, nem foglalkozott velem, egyszerűen szi szerint, mintha én nem is léteznék. És az a baj, hogy nem túlzok, és nem is csak én vettem észre. Megbeszéltük, hogy együtt alszunk, erre fel, mikor léptem be a szobába, egymás mellett feküdtek. És reggel mintha semmi se történt volna. Mikor a másik lány elment, odajött és megkérdezte, mi bajom. Én elmondtam, és mondta, hogy ne legyek féltékeny, és nagyon rosszul jött ki az egész, sajnálja. Mondtam neki, erről még beszélhetnénk, de látszólag ő nem akar. Nagyon nagyon rosszul esett, azóta folyamatosan ez jár a fejemben, és sírok, teljesen kikészültem. A kérdésem igazából az lenne, hogy megéri idegeskedni, stresszelni miatta, vagy inkább hagyjam, és ne legyek vele olyan szoros kapcsolatban? Teljesen nem tudom kizárni az életemből, mert a baráti társaság, a hely és sok minden összeköt.

2023. júl. 9. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak a pár évvel ezelőtti énemet olvasnám🥺

Nekem is ennyire fájdalmas volt realizálni, hogy legtöbb esetben mások nem viszonyozzák azt a törődést és a mély kötődést amit mi érzünk feléjük. Hasonló lehetsz hozzám, ha végre azt érzed hogy valakinek fontos vagy, elkezdesz nagyon kötődni, csak vele lennél és első helyre helyeznéd… az a gond, hogy így nagyon sokat fogsz még sérülni. Senkiben nem bízhatsz meg 100%-osan, főleg nem 11 hónapnyi ismeretség után. Legtöbben nem éreznek ugyanúgy irántad, mindig a saját érdekeik szerint cselekednek. Ne ragaszkodj túl szorosan senkihez, legyél a saját magad legjobb barátja. Persze legyen társaságod, kapcsolataid mert az előny, de senki miatt nem éri meg így szomorkodnod, pláne nem egy ilyen ember miatt. Neki más fontosabb, érdekesebb volt, ne alázd magad előtte még jobban azt kérdezgetve, hogy miért történt így, mert csak gyengének fogsz tűnni a szemében.

26n

2023. júl. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Próbálom megfogadni a tanácsod, viszont nagyon úgy érzem, egyedül nem fog menni. Esetleg pszichológus segíthet ilyesmiben? Mert a 3 éve lezárult barátságaimat sem hevertem ki még teljesen, és akkor még nem is voltak ilyen rosszul, rendesen fizikai fájdalmat érzek. És nem szeretném, hogy tönkretegyem magam, hogy ekköré szentelem a figyelmem, de sajnos ilyen vagyok, és akárhogy szeretnék, eddig nem sikerült változni.
2023. júl. 9. 21:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, nekem ezért se voltak soha legjobb barátaim. Kivéve egy volt egy akivel sülve föve együtt voltunk, minden szombaton késő estig együtt + a suli. Annyira jól kijöttünk és annyit baromkodtunk meg nevettünk hogy az hihetetlen. Talán akkor voltam a legboldogabb. Aztán teltek múltak az évek és felnőttünk, elköltöztünk egymástól messzebbre. Nem nagyon beszélünk csak nagyon ritkán. De soha, soha nem múlik el a hiánya számomra :) Hiányzik:)
2023. júl. 12. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ismerkedned kellene fiúkkal is. Hátha csak vágysz már egy kis szerelemre meg törődésre. Hány éves vagy?
2023. júl. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez infantilis, nagyon egészségtelen kapcsolat. Mi ennek a barátságnak a tartalma? Semmi. Akkor?!

Normális ember nem fekszik össze a barátnőjével, hanem értelmes programokat szerveznek, színház, mozi., sport kirándulás, kiállítások, stb.


Ez beteges és neuraszténiás.

2023. júl. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 3-as, és van más közeli barátnőd azóta? Vagy csak ő volt? 4-es, 17 vagyok, és igen, lehet igazad van. Kapcsolatom se volt még soha, viszont vágyom rá, benne van a pakliban, hogy ennek a hiánya is hozzátesz a dologhoz. 5-ös, szerintem azzal nincs gond, ha a barátnők ölelkeznek, persze, amit ők csináltak egy kicsit más tészta, több volt.
2023. júl. 13. 09:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egy jó pszichológus biztosan tud ebben segiteni, én is voltam, így sikerült egy kicsit helyre zökkennem. Ha nem jössz rá a dolgok miértjére, mindegyik kapcsolatodban ugyanezt fogod átélni. A párkapcsolat meg pont, hogy nem gyógyír lesz számodra, hanem ha nem kapod meg ezt a fajta viszonzást, még jobban fog fájni mint ez a ‘barátság’. A szerelemből való szenvedés az egyik legfájóbb dolog, plusz ott még nagyobb lesz a nem egészséges kötődésed, közelebb lesztek, testi kapcsolat, első szex… amíg nem vagy rendbe lelkileg ne ebben keresd a megoldást, tapasztalatból mondom!
2023. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!