Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megbocsátanátok egy ilyen...

Megbocsátanátok egy ilyen barátnak?

Figyelt kérdés

Mindketten egyetemisták vagyunk. Ő többször hivatkozott arra hogy otthonról kevés pénzt kap,viszont ösztöndíjakat kapott. Én otthonról több pénzt kaptam, viszont csak egyféle ösztöndíjat. Párszor mikor el akartam hívni közös programra, akkor mondta, hogy nincs rá pénze, és csak egy részét tudja állni. Akkor hogy teljes legyen a program, meghívtam őt. Volt hogy kajára sem volt pénze és mikor én vettem magamnak hamburgert és láttam hogy ő semmit, akkor megfeleztem vele a sajátomat. A lényeg az, hogy én több alkalommal meghívtam őt, ő pedig csak párszor engem, akkor is kisebb tételekre. Én fizettem programokat meg kaját is. A végén nagyon fura lett, mert mivel fiú, a pincér hozzá vitte ki a számlát, majd ő benyújtotta nekem, hogy fizessem ki én. Úgy hogy már előtte is én fizettem egy másik alkalommal, és akkor egyáltalán nem ajánlottam frl hogy meghívom. Más barátaimmal felváltva oldjuk ezt meg, ő meg utána kérdezgette mindig, hogy"meghívsz?". A legfelháborítóbb az, hogy ő a kedves gesztusra úgy reagál hogy neki ez innentől folyamatosan jár, nem pedig az jut az eszébe mint minden jó érzésű embernek hogy akkor valahogy viszonozza. Aztán egyik alkalommal is meg akarta magát hívatni de akkor rászóltam hogy az nagyon jó, de ha megint én fizetem a te részed akkor nekem nem lesz pénzem hazamenni + elmondtam hogy nem értem miért hiszi hogy nekem őt el kell tartanom és viszonzás nélkül megcsinálnom mindent. Persze akkor magyarázkodott hogy sajnálja meg nem akarta meg nincs pénze. Én kifejezetten örülnék ha lenne egy olyan barátom, mint amilyen én vagyok másnak. Ha rendes az ember, miért használják ki és nézik bolondnak?

Ui: azóta észbe kapott és egyszer sem hívatta meg magát, mikor szomorú voltam ő hívott meg fagyizni



2023. júl. 25. 07:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagi különbség egy emberi kapcsolatban egy kényes téma. Van tapasztalatom benne, viszont az én történetemben én voltam általában a "szegényebb". Én ugyan nem vártam el senkitől, hogy meghívjon, bár nekem sosem volt ilyen jóindulatú barátom, hogy egyáltalán felajánlja, persze nem is vártam el, és nem fogadtam volna el.

Igazából én elkezdtem dolgozni, hogy eltudjak menni másokkal különböző helyekre, pl külföldre, persze itt volták kellemetlen helyzetek, pl nem akartam egy drága éttermet kifizetni, én mindig valami kisboltban vettem kaját, így kénytelen volt egyedül éttermezni a barátnőm, ha enni akart.


Szóval a lényeg, ha igazán kedvelitek egymást, akkor valahogy kompromisszumot kell kötnötök. Neki vannak pénzügyi határai, te ezt vagy elfogadod, vagy nem, nem kényszerítheted arra, hogy dolgozzon, vagy egyéb forrásból szerezzen pénzt, azért, hogy veled el tudjon mászkálni, amikor téged a szüleid tartanak el.

Abban teljesen igazad van, hogy pofátlanság volt a részéről evidensnek venni, hogy te meghívod, ezt minden találkozó előtt le kellene tisztázni, hogy hogy rendezitek majd a számlát.

Nem gondolom, hogy emiatt nem lehetne megbocsátani, csak közös nevezőre kell jutnotok.

2023. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mindkettőnket a szüleink tartanak el... csak én egy hétre többet kapok

Viszont attól még hogy valakinek több pénze van, nem kötelessége állandó jelleggel meghívni azt, akinek kevesebb. Én sem várom el a gazdagabbaktól, hogy szó nélkül hívjanak meg. Pláne az visszatetsző nagyon, hogy zsinórban többször meghívtam, és automatikusnak vette az én gesztusomat, és mintha én lennék a pénztárcája, velem akarta kifizettetni akkor is, mikor nem hívtam meg. A meghívás csak akkor meghívás, ha a másik ajánlja fel, az, hogy ő kérdezi tőlem, hogy "meghívsz?", az inkább már pofátlanság és lehúzás, főleg, hogy tudja hogy előtte hányszor és csak én hívtam meg. Az emberben kéne lenni egy kis jó érzésnek. Legalábbis nekem nem lenne képem ennyiszer meghívatni magam, vagy ha igen, a soron következő alkalommal igyekezném visszahívni. De egyoldalúan ez kihasználás.

2023. júl. 25. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valaki meghivatja magat, az pofatlan. De ha valaki ugymond szarrago, nem akar sajat magara sem kolteni ( ez voltam en regen fiatalon), magatol nem szeretne elmenni, beulni, vagy egy piti tetelt fizetne csak, akkor meghivni ot abban a hitben, hogy ez oda-vissza megy, felreertes.

Egyebkent meg szazezrekkel, milliokkal is lehetsz csoro, mert helye van, es nem akarsz hozzanyulni.

2023. júl. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jaj, de kerdezo amit irtam, nem ratok vonatkozik, ne haragudj! Altalanossag. Itt egyertelmuen pofatlan, meghozza nyiltan. Es meg mi masban nyilvanulhat meg?
2023. júl. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!