Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Titeket ért már rasszizmus...

Titeket ért már rasszizmus észak-európai országban?

Figyelt kérdés
2023. júl. 27. 11:52
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
30%
Mik az eszak europai orszagok?
2023. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim válasza:
63%
Fehér embert rasszizmus nem érhet észak-európai országban. Amire te gondolsz azt xenofóbiának hívják.
2023. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
79%

igen.


Hozza teszem, nemet o.-ban szulettem, nottem fel. 13 evesen költöztünk Budapestre a szüleimmel - elvileg magyarok vagyunk de regota kinnt eltek.

Apam allasa miatt költöztünk anno vissza.


Majd egyetemre mentem Ausztriaban es itt ismertem meg a mostani paromat akivel van egy lanyom.


Azert irtam le mindezt hogy lasd...nem vagyok amolyan tanulatlan hülye ember...


A parom anyja mondta nekem a minap..egy vuta folytam...hogy mi magyar lanyok mind olyanok vagyunk hogy csinalt feszekbe rakjuk a kis fenekünket...


azt hittem lehidalok :-D.

Apamnak ket akkora haza van es birtoka mint ahol a kedves osztrak hölgy lakik...de o szerinte en ide jöttem kunsorogni...hiszen balkan vagyok

2023. júl. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
3: ez sima rosszindulat. Anyósoknál nem ritka :D
2023. júl. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

2


Az északiak nem tartanak igazi fehérnek minket kelet-európaiakat.

De a dél-európai mediterránokat sem.

Más rassznak, korcsnak tartanak.

2023. júl. 27. 12:28
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

5: Ez hülyeség.

Én egy nemzetközi programban dolgozom, van munkatársam nemcsak Európa majdnem minden országából, de Európán kívül is.

Senki sem az alapján ítéli meg a másikat, hogy Európai melyik részéből vagy melyik országból származik.

Nyilván mindenhol vannak elvakult, szélsőséges emberek. De ez nem az országtólé függ. Ugyanúgy vannak nyugaton is, mint keleten.

2023. júl. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

5

hitler gondolkodott így xdd

2023. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező, elég sok helyen jártam már és elég sok országból ismerek embereket, így biztosan állíthatom, hogy amit az #5-ös hozzászólásodban írtál, az nem igaz (vagy legfeljebb egy nagyon szűk réteg gondolja így).

Évek óta Olaszországban élek, de sok időt töltök Izlandon és Skóciában is. A párom anyai ágról olasz, apai ágról izlandi, így benne megvan mind a déli, mind az északi vonal. Se délen nem vetik meg az északiakat, se északon nem vetik meg a délieket. Az északiakat (ha már általánosítani szeretnél) semmilyen európai országot nem tartanak korcsnak, bár vannak olyanok, amik iránt történelmi, kulturális és politikai okokból kevésbé vannak jó véleménnyel.

A nemzetiség és a rassz pedig kettő különböző dolog, és bár mindkettőről vannak előítéletek és sztereotípiák, a többségnél közel sem ez jellemző.

2023. júl. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

8


Olvass a nordicizmusról.

Ha egy 170 centis kreol bőrű fekete szemű fekete hajú olasz odamegy Stockholmba vagy Osloba ahol többnyire 2 méteres, erős alkatú, szőke vagy vörös, kék szemű emberek laknak akkor nem fog kitűnni szerinted?

2023. júl. 27. 12:43
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

9: A kitűnni, meg korcsnak tartani nagyon nem ugyanazt jelenti :D

Egyébként te jártál már Oslo-ban vagy Stocholmban? Szerintem nem. Tele van mindenféle emberekkel. És az északiak sem mind magas daliák. Az átlagmagasság lehet, hogy több. De a testalkatuk egyáltalán nem erős, ott is van mindenféle.

És ott se mindenki szőke. Ráadásul nagyon sok arab és fekete van.

2023. júl. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!