Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Próbálok mindenkinek megfeleln...

Próbálok mindenkinek megfelelni, hogyan szokjak le erről?

Figyelt kérdés

Sokszor a saját céljaim elé helyezem azt, hogy másokkal találkozzak, mivel nem szeretnék nekik csalódást okozni. Rendszeresen inkább másoknak segítek ahelyett, hogy a saját dolgaimmal foglalkoznék.


Hogyan szokjak le erről? Felemészt, sokszor azért nem alszom, hogy legyen időm másokon segíteni.


Szerintem valami gyerekkorból visszamaradt vacak lehet, egy eléggé kitaszított kissrác voltam, illetve magányos. Most is az vagyok valójában. Eléggé.


Igazából a legtöbb ember meg sem érdemli, tiszta hülye vagyok.



2023. okt. 17. 00:20
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Hát úgy ne, hogy utána mindenkibe belekötsz, aztán itt hisztizel, hogy milyen bunkók veled.
2023. okt. 17. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fuj én is nagyon sokáig ilyen voltam. Gyerekként én is kitaszított voltam, elég rossz volt a gyerekkorom, minden tekintetben, gondolom ebből adódott nekem is az, hogy mindenkinek segíteni akartam, hiányzott az a kibebszott 'köszönöm' az egész gyerekkoromból. Kérjél tőlük apró szīvességeket, hidd el az egyikük se fogja a te érdekeidet a sajátja elé helyezni, akkor fogsz majd rájönni, hogy a dolog egyoldalú volt mindvégig, és te nekik nem számítasz. Én pl. így tudtam levetkőzni ezt a mindenkinek meg kell felelni kényszeremet. Meg meg kell tanulni néha nemet is mondani.
2023. okt. 17. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz leszokni egyedül, ha nem olyan a személyiséged, környezeted. Ez pszichoterápia. Belső izomzatot kell hozzá építeni, a mélyére leásva a dolognak. Hogy honnan indul.
2023. okt. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha lenne a környezetedben egy minta, akinek könnyen megy a "NEM!" kimmondása, vagy megfelelő léptékű kezelése. Ha a közelében lehetnél egy ilyen valakinek, akkor könnyebben "ragad" az emberre a minta.
2023. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!