Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A szlovák barátom miért szól...

A szlovák barátom miért szól le azert, ha néha összekeverek egy sa-t vagy si-t?

Figyelt kérdés

2023. okt. 18. 08:12
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*azért
2023. okt. 18. 08:13
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Mert őt zavarja. Egyébként ezt tőle kell megkérdezni.
2023. okt. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezek nyelvtani hibák mint az oni vagy ona.

Ha helytelenül használod megnéznek mert ezek mindig utalnak valamire a beszélgetésben.

2023. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Mert a sa és si közti külömbség ennyi:


[sa] Megyek lezuhanyzom magam. (Idem sa osprchovať)

[si] Megyek lezuhanyzom magamnak.


[sa] Veszek magamat egy sört.

[si] Veszek magamnak egy sört. (Kúpim si pivo)


[sa] Csinálok magamat egy teát.

[si] Csinálok magamnak egy teát. (Spravím si čaj)


Furán néznél ha valaki magyarul nem jól ragozna.


Van ahol mindkét szócska használva van egymás mögött “si sa” sorrendben. Pl. Összex@rtad magad? Posr@l si sa?

2023. okt. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, jól összefoglaltad. Jól megtanultam szlovákul, de a sa-val si-vel mindig is volt problémám.Érthető, végülis, a legnehezebb nyelv a 🇸🇰 a világon. 6 éve, még nem gondoltam, hogy egy szláv nyelven is tudok majd beszélni. Azt pedig pláne nem, hogy lesz egy pozsonyi barátom♥️
2023. okt. 19. 20:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Ezt honnan veszed, hogy a szlovák a legnehezebb nyelv a világon?
2023. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Onnan hogy 7 esetben ragoznom kell,és mozgást kifejezò prefixumokat illeszteni az igékre, de tetszik👌
2023. okt. 20. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát a magyar 1000% hogy nehezebb mint a szlovák
2023. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. De a neten korábban az keringett, hogy a szlovàk a legnehezebb. A vasárnap.com vagy az Új nő (de most nem akarok hazudni) azt hozta le, hogy egy magyar nő megtanulta ugyan, de a sa-si probléma itt is fenáll, ez egy olyan nyelv, ami végigkiséri az életünket. Bármilyen területen. Ez volt a vonzó Nekem
2023. okt. 23. 13:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, ismerem azt a katyvaszt, ami terjengett a neten a szlovákról, mint legnehezebb nyelvről, de értek valamennyit a nyelvtipológiához és baromság az egész :) egy teljesen átlagosan működő szláv nyelv, sehol sincs pár amazóniai nyelv összetettségéhez vagy a grúz poli-perszonális egyeztetéséhez képest.
2023. okt. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!