Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha lefagyok amikor valaki...

Ha lefagyok amikor valaki utasít, hogy ezt vagy azt tegyem mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ez szociális skillek kérdése.

Tehát egy csoportban ha valaki rám parancsol (mint egy önjelölt főnök) hogy ezt tegyem vagy azt akkor mit kell tenni?

A dominancia viszony kialakulásának természetes része ez?

Ha valakit elfogadnak mint domináns személy egy csoportban és utasít engem (aki még nem fogadta el őt dominánsnak mivel én magányos farkas típus vagyok) akkor mi a legmegfelelőbb reakció? Nyilván nem akarom magamra haragítani az egész csoportot mert akkor megkeserítik az életem, de azt sem akarom, hogy bárki csicskája legyek. Tehát ha visszaválaszolok, hogy ne mondd meg nekem, hogy mit csináljak akkor az negatív antiszociális reakciónak fog lenni tekintve a csoport által vagy magamért kiállósnak?

Szerintem ezért fagyom le, mert nem tudom eldönteni ott akkor, hogy mi lenne a leghelyesebb reakció.


2023. nov. 8. 13:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon helyzetfüggő szerintem.


Ha olyanok a körülmények, ne parancsvégrehajtásnak fogd fel, hanem együttműködésnek.

2023. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez a tizeneves arrogancia majd elmulik, amint tenylegesen dolgoznod kell. Normalis munkahelyen nincs 'parancsolas', hanem melo van amit el kell vegezni es arra a melora van kijelolt munkavallalo is. Ha nem csinalod meg amit rad biztak, nem fognak kulon parancsolgatni meg ilyen ovodas 'dominancia-jatekot' jatszani veled, egyszeruen kirugnak. A harmadik kirugas utan meglatod visszaveszel majd az arcbol.
2023. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ne hagyd hogy csicskáztassanak
2023. nov. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Most speciel olyan helyzetről beszéltem amikor nincs megszabva, hogy ő van a hierarchiában alattam vagy felettem.

Egyébként sok esetben nem tartják be a kiszabott hierarchiát és a domináns parancsoló típusok azt felülírva elkezdenek prancsolgatni azoknak akik felettük vannak és a főnök látva, hogy milyen ügyes és erélyes alá is írja az új pozícióját amit önmagának jelölt ki.

2023. nov. 8. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:

"csoport"

Ha ez a csoport baráti kör akkor egyazerűen hagyd ott, ha osztály akkor nem muszáj együttműködni de készülj fel rá, hogy ki leszel közösítve. Munkahelyen pedig legyen a főnök bármilyen anyámasszony katonája, te pedig bármilyen alfahím ott nincs mese és azt csinálod amit mondanak.

2023. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
nagyon nehéz életed lesz, ha minden alkalommal, amikor valaki kijelöl számodra egy elvégzendő feladatot, hisztirohamot kapsz és elszaladsz picsogva...
2023. nov. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!