Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmenjek ilyen feltételekkel...

Elmenjek ilyen feltételekkel vagy sem?

Figyelt kérdés

Van egy középsulis barátom, külföldön lakik de negyed-félévente találkozunk. Sose volt az a klasszikus barát, nem tud rólam mélyen dolgokat, de tényleg sokat támogattuk egymást messziről és örültünk a másiknak.

Nem először fordul elő, hogy ott hagy, nem vesz komolyan, nem tiszteli a velem töltött időt. Nem akarok konkrétakat leírni, de cserben hagy, lazán otthagy programokon , a saját születésnapomon is, más random emberekkel való találkozók miatt, vagy csak mert neki nincs több kedve aznap (úgy, h másfél éve nem találkoztunk)

Huszonévesek vagyunk, tehát felnőttek. Nagyon ritkán találkozunk, tehát ha lenne rendszeresebb kapcsolódás azt mondom oké, belefér de ezek mind a nagy ritka találkozásokon történtek. Csomószor neki nincs kedve emberekhez, nincs kedve kapcsolódni, csomó olyan baráti normát nem képes belátni, ami másoknak alap, és egyszerűen nem csinálsz bizonyos dolgokat mert taplóság

A legutóbbi esetben komolyan elgondolkodtam, ki vagyok én, és ez nekem megéri e ebben maradni.


Lesz esküvője májusban, és koszorúslány vagyok. De nekem nincs kedvem ehhez az egészhez. Minek menjek el olyan esküvőjére, aki az alapvető tiszteletet sem tartja felé? Annyira megbántott legutóbb, h nem akarok erre sem pénzt, jópofit és energiát áldozni. Túl sokat vártam el ahhoz képest, mint amit nyújtani tud. Neki fél napot velem 1,5 év után “terhes” eltölteni, nem is tud rólam annyira mélyen semmit, inkább egy kellemesebb ismerősi kapcsolatnak írnám le, ahol örültök a másik örömének. Viszont a húzásai nekem nem férnek bele a barátaimról alkotott értékrendemhez, minden más barátom azt mondja, ne menjek, hiszen előbb vagy utóbb ez a “barátság” úgyis kifújna,esküvőtől függetlenül, de ha nem rak bele effortot (a minimálisat se) akkor mondjam le. Nem kedveli a többi barátom, és nem volt képes a saját születésnapomon se megjelenni, legalább miattam…. És egyáltalán nem érzi, ezek miért is nem “okésak” hiszen senkivel nincs mély barátsága. Neki elégséges évente párszor hosszabbat beszélni, sőt az esküvői főbb emberek is olyanok, akiket ismerek és ezek a kapcsolatok fele nem ilyen erősek és jók mint pl az én barátságaim, hisz látom…elvannak, tartalom nélkül



Nem akarok szörnyeteg lenni, elrontani a napját sem. Van félévem előre szólni. Mindenki mondja, magamat nézzem, és végre ne mások jókedve szerint cselekedjek, hanem, hogy nekem ebbe mi fér bele

Biztos hogy én leszek a világ legszemetebb embere. Félek, nem merek kiállni mert mindig igyekszek jó ember és barát lenni



Egyébként a többiek, akik közelebb állnak sokkal jobb és igazabb barátok akik számtalan esetben megmutatták hogy igaz barátok



jan. 1. 21:17
A kérdező szavazást indított:
Elmennék, még akkor is ha neheztelnék
Nem mennék, hanem korrekten lemondanám
Kifogást találnék ami miatt nem mennék, mentve ezzel a kapcsolatot
17 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék rontani a helyzeteden, de nekem úgy tűnik már részben elhatároztad magad afelé hogy ne menj el, én nem mennék, voltam hasonló szituációban és nagyon gáz amikor ott a helyszínen jössz rá, hogy ha nem lennél ott azt se venné észre mert nem keresik a társaságodat, így nyilván annak hiánya se tűnne fel, főleg egy esküvői kavalkádban.
jan. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék! Szard le ki mit gondol , hisz téged sem néz semmibe!
jan. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A nemre hajlok, de rosszul érzem magam. Hiszen csalódás és örök harag lesz belőle. Egy kapcsolatot, kellemes emlékekkel fogok elveszíteni, mert talán önzőség?

Nem tudom, de én is épp szarul éreztem magam miatt nem 1x és nem 2x

Nem akarom a napját elrontani a sértődésem miatt

jan. 1. 21:32
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj kifogást se tudnék nagyon kitalálni, egyenes vagyok + tudja hogy aznap lenne más programom amit miatta feladok…..
jan. 1. 21:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha őt nem érdekelte hogy te hogyan éreztél amikor annyiszor ott hagyott téged, akkor téged sem kell hogy zavarjon, illetve, ha ezek után már nem akarsz vele többet találkozni/nem látod értelmét akkor nem mindegy, hogy haragszik e vagy sem, ez nem olyan mintha a munkaheyeden vesznél össze valakivel, na annak a képét minden nap látnod kéne utánna. Sajnos van hogy mások történetében mi vayunk a rossz arcok, a valós történtek ellenére, ezt még egy jó indokkal sem tudod kiküszöbölni, tehát kár rajta rágódni. (1-es voltam)
jan. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennek el.A kapcsolat emleke nem er annyit hogy ilyesmiket elturj tole otthagy,masok miatt levag,nincs kedve kapcsolodni,alap normakat nem tart be...Volt hasonlo ember az eletemben.Nagyon megbantott.Mindaz amit irsz nagyon jellemzo ra.Nem J- betuvel kezdodik a neve veletlenul?
jan. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ritka nem ritka talalkozas ez a viselkedes nem fer bele maximum 1-2 alkalommal ha magyarazatot ad ra.Nagyon nem szep masnak igerni majd cserben hagyni.Ha nyomos oka nincs ra pl.halaleset,betegseg,varatlan vendeg...
jan. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem full nem érdekled, időben lemondod és a kutya nem fog rá emlékezni.


szüntesd is meg ezt a nem is tudom milyen kapcsolatot,mert nem baráti.

jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ha nem érdekelném, nem kérne meg hogy legyek koszorúslány. Tényleg számít rám, bár lehet jobb híján én jó “kellék” lennék. Eleve a koszorúslányok fele felszínes kapcsolat, egyáltalán nem legjobb barátság…csak lelkiismeretfurdalásom van, ha másnak bármikor is rossz érzést okozok
jan. 1. 22:35
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A nemre hajlok, de rosszul érzem magam. Hiszen csalódás és örök harag lesz belőle. Egy kapcsolatot, kellemes emlékekkel fogok elveszíteni, mert talán önzőség?



Lehet, h vannak kellemes emlekek, de ahogy irod, mar vannak dolgok, amik nem igazan passzolnak a te igenyeidhez.


Eltero iranyban fejlodtok. Ezzel nincs semmi gond.


Ha nincs kedved menni es ugy is erzed, h semmi keresnivalod ott, akkor maradj tavol.

Megfelelesi kenyszeres vagy, ugye? Nem mersz kiallni magadert, mert jajj, mit fognak szolni.

Nem kell senki velemenyevel foglalkozni, es tisztan latszik, h annyira nem is alltok kozel egymashoz. Akkor meg minek?

Meg amugy is, amikor egy baratsagban mar tobb a fejfajas, mint a nevetes, akkor lassan megerik a leepitesre.

jan. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!