Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az miért van, hogy szeretem...

Az miért van, hogy szeretem elrontani mások jókedvét?

Figyelt kérdés

Ha úgy érzem valami miatt boldogok vagy valami jól sikerült, szeretem passzív agresszívan valahogy elrontani a hangulatukat. Vagy elejteni egy olyan megjegyzést amin rágódhatnak, esetleg nyugtalanítja őket.

Kicsit mint egy büntetés azért, mert jól érzik magukat.


Nem érzek ilyenkor bűntudatot az ilyenek miatt, csak jólesik és van egy belső igényem rá. Szerintem jól is csinálom (mert sosem veszik észre, hogy szándékos).



jan. 4. 14:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
31%
"Dögöljön meg a szomszéd tehene is."
jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

A rejtett frusztráció és a pszichopátaság között vacillálok.


Tud valaki segíteni hogy találjam meg melyik a kettő közül?


Nem tudatos, hanem teljesen látens/öntudatlan/zsigeri reakció ez bennem és mindig is ilyen voltam. Tudatos szinten nem tudom megmagyarázni, ezért írtam ki kérdésnek.

jan. 4. 19:41
 13/16 anonim ***** válasza:
Akkor be kell menned a tudatalattiba megkeresni a választ
jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Magas tesztoszteron...
jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
39%

Volt ilyen ismerősöm. Ő neki annyi volt a baja, hogy annak idején voltak tragédiák az életében, amiket nem dolgozott fel rendesen, elnyomta őket. Ki tudja miért, talán azért, mert azzal, hogy erős maradt, mindenki dícsérte őt és úgy érezte, hogy így csinálja jól. Igazából tippelek, nem látok a fejébe, de amikor ez elkezdte felemészteni, akkor ökörségere kezdte kivetíteni a fájdalmát. Szerintem nem tudatosan. De a lényeg, hogy az őt körbevevő emberek annyit érzékeltek, hogy apróságokat nagyít fel, túltolja a drámát és egyikük sem volt ebben partner, inkább próbálták felhívni a figyelmét arra, hogy paranoiás, beképzeli a dolgokat, etc.


Tehát az ismerősöm a meg nem emésztett súlyos sérelmeit próbálta kiadni magából, amit mások külső szemlélőként csak drámázásnak láttak, nem látták mögé, hogy mi van a háttérben és így is kezelték őt, ő pedig úgy érezte, hogy tényleg fájdalmai vannak, tényleg rosszul van és seni sem érti őt meg, így magányosnak érezte magát és magányos is lett.


Az, hogy egyor nem hagyták neki, hogy az legyen, aki (vagyis egy ember aki kiéli a sérelmeit végre, kiadja magából és így megemészti őket) késztethette arra, hogy akor ő se hagyja másoknak, hogy azok legyenek akik. És mivel szenvedett akkor amikor ő nem lehetett az aki, ezért még egy is bosszúvágy is volt benne. Így nem hagyta, hogy a boldog ember az legyen aki - tehát boldog.


Lehet nálad is hasonló van. Viszont tényleg érdemes változtatni, ugyanis külső szemlélőként, amikor az ismerősöm ezdett abba bele, amit most te csinálsz, mi egyszerűen csak szarkavarónak gondoltuk. Az elején ugyanis hatásosak voltak ezek a trükközései, a legtöbbszr abban élvezkedett, hogy egymás ellen uszítsa az embereket, de aztán már nem is tudtuk őt komolyan venni, csak mondtuk egymás között, hogy folyton keveri a szart.

Valahogy a jelenléte is kellemetlen lett egy idő után. Volt, aki meg se próbálta őt ismerni, csak kerülte az elejétől kezdve, volt aki barátkozott vele és menekült tőle a szarkavarásai miatt, mert azon kívül, hogy folyamatosan össze próbálta ugrasztani az embereket vagy benned éreztetni, hogy értéktelen kis senki vagy, előszeretettel keltett benned oktalanul bűntudatot, éreztette veled, hogy rossz vagy.


Ez pedig a mási buktatója, ami miatt tényleg érdemes elkezdeni ezen dolgoznod, ugyanis egy idő után a kontrolt is elvesztette ezek felett és már teljesen elhitte, hogy tényleg rossz emberek veszik körül és ő nem más mint egy áldozat és utána ezért omlott össze.

jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert egy idióta vagy
jan. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!