Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Le lehet buktatni egy nárciszt...

Le lehet buktatni egy nárcisztikust? Mit tegyek ha úgy sejtem a barátnőm mindenkit manipulál?

Figyelt kérdés

Barátságunk akkor kezdődött, amikor pár éve új munkahelyre kerültem. Az első perctől kezdve kedves, barátságos, segítőkész volt velem, hamar összebarátkoztunk, sőt legjobb barátnők lettünk, de ez főleg neki köszönhető, nagyon ragaszkodott hozzám. Elmesélte a személyes problémáit, tanácsokat is kért tőlem. Azt mondta, a férje egy nárcisztikus, aki verbálisan bántalmazza őt és nem tud kilépni a kapcsolatból mert fél tőle. Sajnáltam és próbáltam erősíteni lelkileg, segíteni amiben csak tudtam. Pl. elkezdtünk együtt futni járni, hogy addig is kiszabaduljon a férje közeléből, legyen egy kis énideje. Mert sehova sem engedi el a férje, nagyon féltékeny.Időközben elárulta azt is, hogy tartja a kapcsolatot az exével, időnként találkoznak, meg sokat írnak egymásnak, mert ő tartja benne a lelket, rájött, hogy neki ő az igazi. Kérdeztem tőle, hogy akkor miért nem válik el a férjétől és megy vissza az exéhez és akkor minden rendben lenne? Azt mondta, nem lehet, most még neki meg kell erősítenie az önbizalmát, hogy legyen ereje a férjével szembefordulni és majd ha már azon a szinten lesz akkor lépni fog. Ez az állapot így már 2 éve tart. Nekem kezd egy kicsit nem stimmelni a viselkedése. A munkahelyen mindenkivel kedves, de a háta mögött mindenkit szid. Nekem mondja el ezeket mindig, én vagyok a bizalmasa, mert csak bennem bízik azt mondja. A főnöknőt nagyon utálja csúnyán kibeszéli a szemében viszont mindig nagyon kedves. Eleinte azt gondoltam, hogy azért ilyen, mert nem akar senkit megbántani, érzékeny, empatikus, vagy erős megfelelési kényszere van, de nem is tudom, egyszer csak elkezdtek olyan apró megérzéseim lenni, egy nézése egy tekintete szemvillanása stb. hogy valami nem stimmel. Nem az akinek látszik. Néha felém is tett már mostanában egy-egy epés megjegyzést amit utána rögtön helyesbített, zavarba jött, de az arcán láttam valami fura kifejezést. Ezt így nem lehet leírni, de ilyen belső intuíció jött elő, hogy ezzel a nővel vigyázzak. Már azon is elgondolkodtam, hogy amit a házasságáról elmondott az is kamu. Mi van, ha nem is a férje a nárcisztikus hanem ő? Ő manipulálja a férjét, az exét, a környezetének meg magát állítja be áldozatként? Mert akkor miért ragaszkodik éveken keresztül a férjéhez is meg az exéhez is? Egyébként ismerem a férjét, egy szerény introvertált férfi, látszik, hogy ő a papucs. (Legalábbis ez látszik...) Az exet meg fényképeken láttam, kísértetiesen hasonlít a két pasi egymásra...

Hát miután ezek a gondolatok elkezdtek érlelődni bennem, egyre több intő jelet vélek felfedezni, és már kezdek paranoiás lenni, képzelődöm vagy sem? Hogyan lehetne megtudni az igazságot? Van-e okom félni? Mert én is sokmindent elmondtam neki magamról is a férjemről is családomról is, nincsenek titkaim, de ki tudja mit tudna ellenem fordítani, ha úgy hozza az érdeke? Segítsetek már együtt gondolkodni, hogyan tudnám őt leleplezni és mit tegyek milyen kapcsolatom legyen vele ezek után?



febr. 22. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%

Amíg te mástól kérsz segítséget az emberi kapcsolataidban, úgy te saját magad sem ismered, nincs önbizalmad, önismereted, így egyszerűen nem fogod tudod "lebuktatni" a nárcit. Ha az.

Ezt az ember zsigerből tudja kezelni. Nem fogsz tudni alkalmazni dolgokat, amiket más ajánl.

febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ezzel nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen. Lehet, hogy neked jók a zsigereid, nekem meg nem.

De azért ne döntsd el előre, mit fogok tudni alkamazni, mit nem.

febr. 22. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak szimplán legyél vele felszínes, kezdj el csak a munkáról beszélni, vagy egyéb általános dolgokról, mert több mint valószínű, hogy téged is kidumál. Ne mondd el neki életed aktualitásait többé. Így tudsz ellene védekezni a legtöbbet, de nem úgy, hogy alávágsz. Hagyd békén. Ennél részletesebben nem megyek bele.
febr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ok, azért majd írj, hogy melyik tanács válik be.
febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Le, de nem érdemes. Utána rosszabb lesz. Lazíts lassan a kapcsolaton, és védd magad. Csak közhelyekről beszélj vele.
febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes lebuktatni, tényleg legyél felszínes, az meg hogy mit mondtál el magatokról, majdnem mindegy, ők simán hazugságokat is kitalálnak, nem az alapján amit mondtál. Anyagi függőséged ne legyen tőle. Akiket kibeszél lehet róluk is kitalált valamit. De az is lehet hogy nem nárci csak pancser. Bár az hogy mindenkit kibeszél az gyanús.
febr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Azt tudhatod, hogy aki neked pletykál másokról, az másoknak meg rólad pletykál. Az már egy óriási intő jel, hogy akivel szembe mézesmázos, a háta mögött pocskondiázza. Mert lehet olyan, hogy haragszom valakire és mondom a magamét róla, de akkor ne jópofizzak vele, mintha minden rendben lenne.
febr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A lebuktatást úgy értettem, hogy számomra legyen bizonyos, hogy a sejtésem igaz vagy kitaláció. Mert nyilván még mindig a jót feltételezem róla (is).

Nem bízom magamban és nem akarok hinni a megérzésemben mert nem akarok rosszat gondolni valakiről aki barátságot színlel de közben tényleg gyanús a mások háta mögötti kibeszélés, ugyanez a férjére is igaz, elmondja minden rossznak, közben ha megjelenik vele társaságban akkor nagy a szerelem. Azt hiszem nehezen veszem be, hogy valaki nem olyan mint amilyennek mutatja magát, de muszáj lesz.

febr. 22. 21:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kétszínű embernek nem jár bizalom, de ettől te még dönthetsz máshogy. Csak utána ne panaszkodj.
febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, mit tudok én neked javasolni lebuktatásra?


Nekem két ismerősöm van akivel laktam együtt, testközelből láttam mekkora színészek...

Látszólag sok barátjuk van, nekik mindig programjai vannak, ők mindig a munka hőse, ők mindig csinosak.. A kívülállók akikkel néha találkoznak, nem gondolják hogy milyenek valójában, mert azoknak mutatnak egy képet, aztán haza mennek! Na de akik velük lakik és 0-24-ben fárasztó azért a színészet.


A saját tapasztalataim alapján én azt mondanám mindenkinek, aki ilyen embert le akar buktatni:


- Figyeld meg, amikor magadról beszélsz, hogyan reagál. Az ilyen emberek egy ideig amíg érdekük van, meghallgatnak készségesen mert gyűjtik rólad az információt.

Másik esetben meg idegesíti, ha rólad kell meghallgatnia bármit, mert nem róla van szó. Mi az hogy nem ő van középpontban? Ez már helyzetfüggő... Az elején engem is készségesen hallgattak, amíg ki nem ismerték a gyengepontjaim. Mert én voltam olyan hülye, hogy sokat elmondtam magamról amíg nem tudtam kikkel állok szemben. Utána elkezdtek mejegyzéseket tenni rám, de még azt is kedvességbe burkolva. Amikor én beszéltem, szavamba vágott és magára terelte a szót. Zavarta, amikor jó kedvem volt és nevettem. Ez már akkor mutatta ki, amikor már engem csenddel vert, de nem konkrétan nekem mondta (de én értettem), azt mondta: nem lehetne halkabban?


- Ne dícsérd folyton. Ha hibázik, varrd a fejére. Ezt nem fogja bírni, mert ő tökéletes, ő nem hibázik! Erre be fog dühödni is lehet.


- Tedd őt saját életéért felelőssé! Ne sajnáld, hogy szar az élete, mert ők nagy mártírok, azt várják mindenki őket sajnálja, szivességeket tegyél, légy megértő! Mert ők mindig csak áldozatok - szerintük ugye! S te mint barát is, neked az a dolgod hogy őt pátyolgasd!


- Mondj neki nemet! Kér valami szivességet, amit ő is megtehetne amúgy de túl kényelmes? Mondjál neki nemet!


- Figyeld mit mond és mit tesz! Az intő jel, ha másokat kibeszél aztán benyaldos nekik, olyanokra gondolok akik lehet "barátnő" státuszban van, de ő valójában nem gondolja annak, csak látszólag. Én végig hallgattam, hogy a nagy barátnőjét kb. minden hülyének elmondta, látszott hogy lenézte. Persze amikor jött a barátnő, akkor hehehe hahaha.... Nyoma sem volt annak az ellenszenvnek.


- Állatokkal hogy bánik! Az is mindent elmond egy emberről! Az én nárci ismerőseim, mert van 2, egyik se szereti az állatokat! A macskákat kifejezetten ördögi lénynek látják, mert a macska önfejű. De ugyan így nem szeretnek semmiféle állatot sem végülis, se kutya, semmit... CSAK interneten! Ott viszont "szeretik"!


- Intő jel, amikor mindenért más a hibás! Mindegy mi, az ő elmesélése alapján kb életében nem hibázott, mindenki csak kihasználta őt!

Én például soha nem hallottam tőlük olyat, hogy ők elrontottak valamit! De soha, akárhogy töröm a fejem. Mindig más volt a hibás!


- Az egyetlen örömük a káröröm. Nem tudnak örülni a te sikerednek, a te boldogságodnak! S olyan sem lehet, hogy te valamiben jobb vagy náluk!


Hirtelen ennyi jutott eszembe...


Javasolnám neked, sok videó van a témában a youtube-on. Azokból nézz meg! Én is ott jöttem rá, mert egy ideig nem találtam rá szavakkal leírható magyarázatot, hogy ez mi amit velem csináltak? Ott jöttem rá, hogy ezek az emberek nárcisztikusok! Utána már jobban értettem és átláttam a dinamikájukat. Most már tudom mit miért tesznek vagy mondanak. Bár lehet, az elején megint belefutnék ha egy nagyon jó színész nárcival találkoznék. Kell egy kis idő, míg gyanússá válnak a dolgok. De a legjobban ezeket az embereket lakva ismered ki. Azok szenvedik el a legjobban, mert azt a kívülálló nem látja és mivel egy kedves ember képét mutatja nekik, hihetetlen lehet a környezetnek, hogy xy-ről azt mondja 1 db ember, hogy ez az ő ismerőse, barátnője egy szar ember! De hát ők mindig kedvesnek ismerték! Nem is értik hogy lehet olyan ahogy az a valaki leírja, hát az biztos nem úgy van... Szerintem engem is igyekeztek hitelteleníteni és sikeres is volt, de ez azoknál működik akik engem nem ismernek és az ők "barátai", közelebbi ismerősök. A szárnyas majmok, a rajongók akik nem kérdőjelezik meg őket. Őket elhülyíti.

márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!