Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jól tettem, hogy emiatt...

Jól tettem, hogy emiatt megszakítottam egy barátságot?

Figyelt kérdés
Volt egy lány, akit jó barátnőmnek tartottam. ( Mindketten lányok vagyunk ) Sok közös témánk volt, sokszor beszéltünk srácokról is ( aktuális pasik, exek, meg akik tetszettek nekünk ) A barátnőm sokszor mesélt nekem az aktuális kalandjairól, kivel hogy szexelt, vagy hogyan tervez, stb. Mivel adott pasikat mindig kitárgyalta, volt amelyikre megjegyeztem, hogy jól néznek ki. Ő erre egyből átkattant, hogy én biztos rá akarok mozdulni a szexpartnereire ( akikkel hivatalosan kapcsolatban sem volt ) és megígértette velem, hogy egymás baráti körében tabuk a pasik és ő nem szeretné ha bármikor is pasik miatt vesznénk össze. Ez egészen addig működött is, amíg az én egyik fiúbarátom ( csak barát ) meg nem mutatta nekem, hogy a lány félreérthetetlenül rámozdult, és üzenetben még kérte is a barátomat, hogy ezt nekem nem szabad megtudnom, szóval ne mondja el nekem. Igen ám, csakhogy a barátom végig megmutatta nekem a beszélgetésüket, amiből eléggé egyértelművé vált a dolog. Én ezt megtudva eléggé felhúztam magam, kiosztottam a lányt és letiltottam. Nem az a bajom, hogy tetszik neki valaki, aki simán csak egy fiúbarátom, hanem hogy előzetesen megbeszéltünk valamit ( ráadásul az ő kezdeményezésére), amihez nem csakhogy nem tudta tartani magát, de még ő volt az, aki nem egyszer nekem támadt, hogy én le akarom nyúlni a pasibarátait/exeit , holott egyikükre se írtam rá, nem álltam le velük flörtölni a barátnőm háta mögött. Ő viszont ezt az én barátommal megtette. Itt valami eltört bennem, innentől kezdve nem vagyok képes bízni benne. Írtam neki egy eléggé nem szép üzenetet, amiben az is benne volt, hogy ez nagyon nem volt korrekt és többet nem szeretnék hallani felőle. Azóta azon jár az agyam, valóban jogos volt e elküldenem őt? Olyan szinten csalódtam és feldühödtem, hogy arra nem hagytam kiskaput, hogy esetleg megmagyarázza, bár őszintén nem tudom, hogy ezen lehetne e bármit is. Jogos vagy paranoia az a vélekedés, hogy az ilyen ember a hátam mögött pl már ki is beszélt egy ideje, csak én arról sem tudtam? Miért tartott volna meg barátnak, ha ez az egész nem derült volna ki?

márc. 20. 16:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, nekem mindig azt mondta erről a fiúbarátról, hogy neki nem jön be, sosem mozdulna rá, sőt, nekem mindvégig egy másik fiúról áradozott.
márc. 20. 16:27
 2/9 A kérdező kommentje:
+ Eközben végig nekemállt az utóbbi időben, hogy én empátiahiányos vagyok, meg nárcisztikus, ha bármi olyat mondtam, ami neki nem tetszett. ( Itt nem durva dolgokra kell gondolni, hanem pl expasijaival kapcsolatos dolgaikra - amiket nem is én hoztam fel témának, hanem ő ).
márc. 20. 16:31
 3/9 Noren1989 ***** válasza:
100%
Fő kérdésre: jól tetted.
márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Ha jol ertem akkor a baratnodnek volt egy kerese hogy akivel osszejarogat Te azokkal ne foglalkozz, ne vess rajuk szemet?


Ekozbe a baratnod be probalkozott az egyik haverodnal aki csak haver de semmi kozod hozza szexualisan?

márc. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos volt igen. Bort ivott és vizet prédikált.
márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem olvastam végig, de biztos.
márc. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kettőtök közül ő kezdeményezi különböző szabályok felállítását, majd ezt úgy értelmezi, hogy a szabályok csak rád vonatkoznak, te számon kérhető vagy de ő nem az és áthághatja ezeket, akkor nyugodj meg, hogy az élet más területein se lett volna korrekt veled szemben. Nem kár érte.

Ő megígérteti veled, hogy nem mozdulsz rá a(z ex-)csávóira, viszont ő meg simán rányomul a te haverodra... Hát mi ez már? Féltékenység, irigység, arrogancia, erőszakosság, amikor az ő exeiről van szó, rájuk se nézhetsz, másfelől meg hátba döfés, árulás, hazugság, kijátszás a hátad mögött, amikor a te haverodról van szó. Nem korrekt lány. Gyönyörű szépen meg is mutatta, hogy milyen személyiség is valójában. A Haribo gyártotta a gerincét. Nem kár érte, lelkiismeretfurdalás nélkül mehet a levesbe. Ő hozza a szabályokat és ő nem tartja be? Rá nem vonatkoznak? Keress korrektebb barátnőt. Az ilyen személy, akiben ennyire nincs erkölcsi tartás, az máskor, más szituban is el fog árulni.

márc. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Egyértelműen neked van igazad és jogosan lettél dühös, de szerintem meg kellett volna próbálnotok megbeszélni, el mondtad volna nyugodt hangon, hogy miért bántott ez téged és ha ezt megérti és megbeszélitek, hogy a jövőben hogyan lehetne elkerülhető egy hasonló szituáció akkor maradhattok barátok, bár megértem, hogy már nem tudnál ugyanúgy bízni benne, viszont ha továbbra is neki állna feljebb és úgy venné, hogy a szabályai rá nem vonatkoznak, akkor talán tényleg nem kár érte


Ő próbál keresni egyébként? Vagy lépéseket tenni az érdekében, hogy megmentsétek ezt a barátságot? Mert ha nem, akkor az talán arra utal, hogy neki egyáltalán nincs lelkiismeret furdalása amiért megbántott, és ha erről van szó, akkor ne bánd hogy megszakítottad a kapcsolatot.

márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8# egyáltalán nem keresett azóta, csak annyit beszéltem vele, hogy az egymásnál maradt cuccainkat hogyan és mikor juttassuk vissza. Nekem nem úgy tűnt, mint akit különösebben megrázott volna az egész, bocsánatot sem kért, inkább átment egy másik barátnőjéhez, eközben pedig a srácbarátomtól azt is megtudtam, hogy ők ketten találkozni fognak. ( Szerinte én túlreagálom a helyzetet ). Így utólag egyáltalán nem bánom én sem, hogy megszakadt a kapcsolat.
márc. 21. 23:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!