Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A haverom miért nem tud...

A haverom miért nem tud örülni a sikereimnek?

Figyelt kérdés

Mindketten állást kerestünk, (pályakezdők vagyunk)addig majd minden nap irogatott. Voltak furcsa dolgok náluk mondjuk, amikor átmentem és beszélgettünk egyszer anyukája meg hallgatta a beszélgetésünket. Én meséltem, hogy nem vettek fel XY helyre, meg amúgy is tök gázos volt az egész interjú, erre haverom anyja: Jaj, a Bercinek(haverom) kéne jelentkezni oda!

Én: (?) Hát eléggé unszimpatikusak voltak nekem az interjún, én annyira nem ajánlom a helyet.

Haverom anyja: Hát a Berci más típus, mint te.

Én: ??? Csak pislogtam. Ok, most az anyja hozzám méregetni akarja a fiát vagy nem értem? Konkrétan leoltott ezzel burkoltan. Annyira nem esett jól ez a beszólás, de elengedtem. Utána többször volt olyan, hogy jelentkeztem helyekre és ahova nem vettek fel, egyből nyomta neki az anyja, hogy menjen oda jelentkezzen… amit nem értettem. Valami versenyben vagyunk vagy mi…? Elmeséltem nekik mennyi a bérigényem (ők kérdezték, nem magamtól), válasz: Jaj hát ez irreálisan magas, nem fogsz annyit kapni!

Amikor már az egyik helyen a harmadik körön is túl voltam, mondom havernak, hát szerintem ez most meglesz. Ő: Honnan tudod és mi van, ha nem? (Ez se esett túl jól amúgy)

Ehhez képest felvettek, megkaptam az “irreális” bérigényem is. Ő még mindig állást keres. Amióta ez volt és meséltem neki, hogy felvettek, gratulált, de utána feltűnően eltűnt. De az egész dili az anyjával is baromi fura nekem… fogalmam sincs hogyan álljak ehhez az egészhez, soha nem vágtam fel semmivel, sose volt versengés köztünk és nekem olyan, mintha az anyja végig azon szurkolt volna, hogy nekem ne jöjjön össze… de fogalmam sincs hogy miért? Évekig amúgy tök jóban voltunk, de ezek után fogalmam sincs mit gondoljak róla és hogyan kezeljem a helyzetet…


ápr. 4. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy felvettek, és sajnálattal közlöm, hogy talán sosem voltatok igazán barátok :(

Engedd el szerintem.

ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez egy irigy ember, és ezért nem örül a sikerednek, messziről kerüld.
ápr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szó szerint ugyanez történt velem néhány éve. :)

Barátnőm évek óta munkát keresett, én 8 hónapja. Mindig küldtük egymásnak az állásokat, megbeszéltük az interjúkat. Mindig szurkoltam neki, de ő folyamatosan csak panaszkodott. Aztán nekem végre összejött egy állás. Alig mertem megmondani neki. Végül csak be kellett vallanom. Se egy gratulálás tőle, se egy kamuból mondott de jó. Semmi. Eltűnt, nem válaszolt ezek után soha többé. Néhány hét múlva még írtam neki újra, kérdeztem mi a helyzet vele. Több mint 5 éve nem nyitotta meg ezt az üzenetem.


Tudom rosszul esik a viselkedése, de irigy. Hagyd, ő nem barát.

Neked pedig gratula az álláshoz! :)

N

ápr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen tuti hogy irigy és amúgy ez nekem rivalizációnak is tűnik amúgy

Kerüld a társaságát mert nekem ez messziről bűzlik hogy rosszat akarnak valószínű!

ápr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ő nem igazi barát, egyszerűen irigy rád, jobb lesz neked nélküle.
ápr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és sajnos szerintem ő sosem volt rendes barátod mert lehet hogy nagyon sok negatív dolgot beszéltek otthon rólad vagy hasonlók 😕
ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak irigy, hogy neked siekrül, ő közben tehetetlen az álláskeresés közben
ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És köszönöm!

Azt hiszem megpróbálok az új munkahelyemre koncentrálni majd, talán lehet ott is találok új barátokat. Bár én már kezdem elengedni ezt a barátkozás dolgot, valamiért sokszor botlok ilyen emberekbe akik rivalizálni próbálnak velem vagy irigykednek… és egész egyszerűen fogalmam sincs, hogy miért. Nem tudom, hogy itthon az emberek alapból ilyen irigy természetűek vagy most ez a divat? vagy csak rossz emberek felé nyitottam eddig.

ápr. 5. 00:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!