Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Újra kezdenéd így ezt a...

Újra kezdenéd így ezt a barátságot?(Bőv. lent)

Figyelt kérdés

Gyerekkori barátságot felnőttként úgy, hogy az utóbbi néhány évben megszakadt a kapcsolat.

Van értelme szerinted tisztázni és folytatni ott ahol megszakadt, vagy ami egyszer így járt az már mindig így fog?



máj. 22. 22:31
 1/8 anonim válasza:
100%

Nekem volt egy "baratom" akivel igy voltunk. Kb 2 evig mindig osszevesztunk aztan par honap mulva kibekultunk, volt amikor 1 ev utan de lehetett erezni hogy ez mar nem baratsag, es nem is volt soha az, mar utolag rajottem.

Nagyon sokszor cserben hagyott, sosem szamithattam ra. Nekem ilyen emberre nincs szuksegem es nem is hianyzik mar, semmit nem erzek pl most amikor eszembe jutott. Ehhez az hellett, hogy rajojjek, ez nem volt baratsag.

máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fontos neked az illető, akkor minden további nélkül. Igen, érdemes feléleszteni a barátságot. 🙂
máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés infó ez ahhoz, hogy érdemben tudjak rá válaszolni..

miért szakadt meg, előtte mennyire voltatok jóban, mennyire tudtatok egymásra számítani, mindkettőtöknek érdeke-e, hogy újra rendben legyen a barátság, mekkora törés keletkezett bennetek, mennyire hiányzik a másik, mennyire jelentettek sokat egymásnak, meg hasonló dolgoktól függ ez az egész.


Hogy ne csak okoskodásnak tűnjön ez előbbi pár sorom:

két hosszabb gyerekkori barátságom is megszakadt, egyik egy veszekedés által, amit utána bár próbáltunk, mégsem tudtunk megmenteni.

A másik lánnyal pedig csak elhidegülés volt, de vele amúgy 2x is. Aztán az utóbbi 1,5 évig tartott, csakis neten íródott köszöntések jelentették a köztünk lévő kommunikációt. Majd elhívtam egy találkozóra, ami után hamar nemcsak, hogy helyrejött minden, de sokkal mélyebb volt már a barátság, mint előtte valaha.


Szóval függ egy rakat dologtól, és nincsen rá univerzális válasz.

máj. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyertelműen nem lesz már olyan a kapcsolatotok, én hanyagolnám.
máj. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Napi szinten beszéltünk es találkoztunk nagyon jó barátok voltunk.

Mind a ketten makacsok vagyunk valószínűleg ezért szakadt meg a barátság, mert nem voltunk kompromisszum képesek.

Ő extrovertált, akinek mindene a család és a barátok, én introvertált és munkamániás.

Ebből fakadt az utolsó vitánk is, utólag átgondolva mind a kettőnknek igaza volt. Viszont! Ez volt az első vitánk is amit ne tudtunk volna megbeszélni.

Nincs harag köztünk, beszélünk is de nem úgy mint régen.

Egyrészt nagyon hiányzik, másrészt viszont nem akarom azt, hogy X ideig jól érezzük magunkat aztán megint itt lyukadunk ki.

máj. 23. 15:06
 6/8 anonim ***** válasza:

"Napi szinten beszéltünk es találkoztunk nagyon jó barátok voltunk."

Akkor nem is kérdés, éleszd fel a kapcsolatot és öleld meg a barátodat! 😊😊

máj. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is mindenképp írj rá, hívd fel őt, és próbáld meg megbeszélni vele ezt, amilyen hamar csak tudod. A leírtakból értékes barátságnak tűnik, kár lenne, ha tényleg véget érne. Vagy, ha a tüske ennyire benn maradna mindkettőtökben.

Szurkolok, hogy minden rendbe jöjjön! (#3 voltam)

máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
máj. 23. 17:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!