Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Becsaptak a legjobb barátaim,...

Becsaptak a legjobb barátaim, hazudtak nekem, most mit tegyek? Tartsam fenn a kedvesség látszatát, jópofizzak, vagy erősítsem meg a többi barátságomat?

Figyelt kérdés

12.-es leszek, ez lesz az utolsó évünk. Nyolcosztályos gimibe járok, és már 7.-től legjobb barátnők voltunk mi hárman (legyen most Anna és Erika). Másokkal is barátkoztam, de mi hárman töltöttük együtt a szabadidőnket.


Idén kezdődött minden. A másik osztálytársam (legyen Paula) indított egy közös beszélgetést facebookon, amibe benne volt Anna, Erika, egy másik barátnője (Klára), Ő (Paula) és én. Ott még májusban megbeszélték, hogy mennének strandolni, de azt akkor még nem tudták, pontosan melyik nap és hány órakor. Ok, gondoltam, nem is mentek. De júliusban kiderült - amikor hívtam Annát és Erikát magamhoz szülinapot ünnepelni - hogy elmentek a strandra (ők négyen), de ezt is nagy nehezen vallották be (akkor még benne voltam a beszélgetésben). Tehát ők biztosan felhívták egymást telefonon, nekem nem is szóltak. Ok, nem baj, gondoltam, ha nem is fontos az a közös beszélgetés, ki is lépek belőle. Mivel látta Anna h ez nekem rosszul esik, nem mondtam, de meghívtak bowlingozni. Ok, már tényleg azt hittem, szeretnek, de...


Tegnap előtt pedig az Erika szülinapja volt, így gondoltam, veszek neki ajándékot, és majd hétfőn odaadom neki a suliban. Délután rá is írtam Annra, hogy mizujs, mehetnénk a strandra majd, meg h várja-e már a sulit (még nem írt vissza).


Erre tegnap este 1 órakor felhívott Klára:

- Hajni, nem jössz?

- Hova? Késő este van.

- Hát a "x" szórakozóhelyre.

- Hát...miért?

- Ma ünnepeljük Erika névnapját, nem emlékszel? Hívtunk is egy csomószor telefonon!

- Engem nem hívott senki. De még SMS-t sem küldtetek, se üzit fb-on.

- Hát nem baj, akkor gyere!- kiáltott a háttérből Paula.

- De én már lezuhanyoztam, pizsamába vagyok, nem megyek már sehová. Szólhattatok volna korábban basszus...


Ezen a szüleim is fel voltak háborodva, hogy miylen barátok ezek, akik 1. nem szólnak, 2. este 10-kor hívnak h most menjek...ráadásul a hét elején volt osztálymegbeszélés a táncról, egy se szólt semmiről, pedig beszélgettünk!


Ma visszaírt Anna, hogy:

- Jó ötlet. /csak ennyit írt, nem tudom miért, nagyon szűk szavú volt, pedig mindig egy fél órát beszélünk/.

- Mi jó ötlet? nem értelek...Milyen volt a "x" helyen? Most volták először, hogy tetszett?

- Dehogyis, már vagy 5-ödjére mentem! /nem bulizós alkat, sose volt még egy szórakozóhelyen sem, ergo biztos Paula szervezett megint bulit, amiből engem szintén kihagytak, nagyon rosszul esett, de nem szóltam/

- Értem...Am olyan szűkszavú vagy mostanában. Mi történt?

- Hát most mit mondjak?

- Csak tudod...alig találkoztunk a nyáron, mióta eljöttél hozzánk nem is beszéltünk...

- Hát Hajni a Te hibád, mi mindig hívtunk egy csomó helyre, te meg sose jöttél!

- Mi? Engem egyszer hívtatok bowlingozni, de utána se telefon, se SMS, se üzenet facebookon, úgyhogy nem értem miről beszélsz.

- Hát...van a közös chat.

- Én onnan már kiléptem mert egy hónapig senki nem írt oda semmit...És kijelzi h ,,hajni kilépett". Szóval tudjátok h nem tudok semmiről. Na most már mind1, majd holnap megbeszéljük.

- Most már tényleg mind1, majd holnap dumálunk, szia!


És most nem tudom, mit tegyek. Olyan sokáig jóban voltunk, most meg ilyen durván titkolóznak előttem és hazudnak nekem. Ha tényleg fontos lettem volna, elhívtak volna magukkal a strandra, a discoba, meg ki tudja, picknikezni (mert ott is voltak Paula házánál), de nem...Ha olyan fontos lenttem volna, hiányoztam volna nekik, ha csak egy kicsit is, de nem hívtak! És oylan sok helyre mentek nélkülem, egynek se hiányoztam!


És most eszembe jutott az is, hányszor segítettem nekik, hazahoztuk őket este kocsival a színházból, aztán már én horkásztam őket (van jogsim), vettünke egymásnak ajándékot, és semmi...még jöttek is hozzánk, ha kellett, segítettem nekik angolozni, de ők is segítettek nekem ha bajom volt. :'( Olyan rosszul esik. Pont ők szúrnak hátba! Ez a Paula teljesen elcsábította tőlem őket! És még be is beszélte nekik, hogy ne mondják meg, hol voltak! :(


Most mit tegyek? barátkozzak még velük? "Jópofizzak?" Maradjon meg ez a kedvesség álcája? Mert vettem ajándékot Erikának...azt biztos oda fogom neki adni.


Végig csak kihasználtak volna? Nem hiszem...de olyan rosszul esik. Mit tegyek? :'( Nem akarom sírós, szormorú szemnekkel kezdeni az utolsó évem...Igazából már alig várom h elmenjek innen!



2012. szept. 2. 17:46
 1/4 anonim válasza:

Figyelj! Ők nem igaz barátok! Ha tényleg azok volnának, nem hazudtak volna neked, elmodnták volna, hogy Paula meghívta őket x helyre, piknikezni, strandolni, és nem titikolóztak volna! Legfeljebb felhívtak volna telefonon, hogy: ,,hajni hol vagy?" manapság már mindenkinek van mobilja. Vagy ha nem is szántak volna rád 20 Ft-ot, akkor tényleg írtak volna neked facebookon. A 4 "barát" közül senkinek nem hiányoztál...


Igazából csak kihasználtak, nekem nagyon úgy tűnik. lehet, azt hitted, hogyha csendes, visszahúzódó lányokkal barátkozol, nem beszélik ki a dolgaidat és jobban megbízhatóak, mint a nagy bulizós, társaság központja típusú lányok. Sajnálom, de nincs igazad. Erősítsd a többi kapcsolataidat, és ne menj el velük többé sehova (nem mintha hívnának), de ne is segíts nekik, semmiben, nem érdemlik meg!

2012. szept. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szép barátok mondhatom...amúgy jól lehet őket manipulálni. Az a Paula úgy játszik velük, mint macska az egérrel, téged pedig biztosan nem tudott annyira irányítani, mint őket.


Egy éved van, használd ki az időd, és kerüld a konfliktusokat. Nem lenne jó izgulnod érezttségi közben ilyen patkányoktól, mint ők!

2012. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Igaza van 1-es, és 2-es válaszolónak is. Lazíts! Igazából nagyon megértem amit mondasz, mert nekem is van egy ilyen barátom, aki elvileg legjobb barátom. Tavaly évvégén kezdte, most éppen szünetel vele, de már rettentően nyomaszt, hogy mikor fog kirobbanni megint. Ugyanis vannak a sulinkban a legnagyobbak, akik nagyon sokat képzelnek magunkról, nekem is folyton beszólnak, és szívből utálom őket. Erre hol látom őt????(mondjuk legyen mariska) Ott dumál velük, és le se sz*r minket, és utána ez csak egyre durvult, mert egy idő után már ,,nem is ért rá" a programokra amikre elhívtuk.


Teljesen megértem, hogy mit érzel, én teljesen megszakítottam vele e kapcsolatot. Viszont a többi barátommal egyre többet voltam. Komolyan nem igazi barátok ezek, a szerencsétlenek, ha ennyire bedőlnek ennek a paulának. Nem éri meg szétizgulni a fejedet rajtuk, inkább koncentrálj! Azt is megértem, hogy nem akarsz így visszaemlékezni ez utolsó évedre. Optimizáld magad!:) És ha ennyire nem mondják el neked, hol voltak, akkor seggefjek. :D

2012. szept. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
azóta is fenntartod a látszatot?
2022. jan. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!