Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok beilleszkedni?...

Miért nem tudok beilleszkedni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Most kerültem be egy elit gimnáziumba. Eleinte nagyon jól éreztem magam, meg minden jól ment, de valahogy olyanná váltam, hogy ha nem vagyok ott, azt sem vennék észre.

Ilyet nem ír le az ember, de: a barátaim szerint nagyon barátkozós, és közvetlen vagyok, de ezt abszolút nem veszem észre. Idegesít, hogy minden ismerősömtől azt hallom, hogy és mennyire közvetlen vagyok. Pedig nem.

Félek mindentől, új társaságban alig merek megszólalni. Nem szeretném a következő négy évemet teljes "nyomorban" eltölteni, mert szeretek pörögni- ha olyan a társaság. Viszont van egy "elit" réteg, akikhez elég nehéz bekerülni, és aki rajtuk kívül van, az mind nyomi... most is szerveztek szilveszteri partit, ahová természetesen nem lettem meghívva- ellentétben egy olyan csajjal, akit szintén nem ismertek, mégis meghívták, pedig kb 80 km-re lakik, és kollégista. Őt sem ismerték, ő sem beszélt velük többet, mint én, és még annyira sem ismerte egyiket sem, mint én. Nem nyalni szeretnék, mert az gáz. Arra vágyom, hogy szeressenek önmagamért, de ez vmiért nem megy. MIT TEGYEK?? Kedves vagyok, sohasem beszélek ki senkit, igyekszem teljesíteni a társadalmi kötelezettségeimet, abszolút nem vagyok beképzelt, pénzügyileg meg normális (nagyon nem gazdag, és nem is csóró). Még sem tudok beilleszkedni. Jellemző, hogy a saját társaságomban sokat beszélek, de itt csak akkor, ha valami értelmeset tudok mondani. Nem vagyok stréber, többnyire elég laza a felfogásom- fiatalos. De akkor mi a baj? Mit tehetnék, hogy engem is elhívjanak moziba, suli után kajálni, stb. Ezek olyan jól esnének, de engem nem szeretnek...:(



2012. dec. 27. 11:05
 1/2 lille28 válasza:
100%

Talán nem kellene olyan szekér után futnod, ami nem vesz fel. Biztos jól éreznéd magad olyan osztálytársakkal akiknek minden pillanatban meg kell felelned, vigyáznod kell mit mondasz, mit teszel? Állandó, görcsös rettegés lenne az életed. Attól tartanál a leginkább, hogy bármikor kieshetsz a kosárból, az "elitből". Amire jó okod is lenne, hiszen az "elitnek" jogában áll döntést hozni és bíráskodni mások felett, indoklás nélkül.

Talán vannak abban az osztályban az "eliten" kívüli körökben is értelmes, szerethető, barátságos lények akik a "nyomi" megbélyegzés ellenére hordoznak olyan értékeket amiket az "elit" nem. Ezekkel az értékekkel lehet könnyebben is tudsz majd azonosulni és megtalálod azt a fajta barátságot amit keresel, ahol nem kell folyton kínosan, görcsösen alkalmazkodni, ahol lehetsz felszabadult és őszinte. Ezt azonban keresned is kell és tenned is érte.

2012. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Így van, ne vágyakozz az után ami nem ér annyit. Inkább a saját önbizalmadra gyúrj és inkább a nem-elittel legyél kedves, a többivel elég ha magabiztos vagy. Aztán ha lesz pár barátod akár közülük, majd kicsit kinyílik a világ. Karolj fel valakit a szerencsétlenek közül (de akár egyedül) járj olyan helyekre ahová ezek az elitesek biztos nem járnak: akkor hülyén se érzed magad hogy valakivel találkozol, és új embereket is megismerhetsz.

Én elkövettem azt a hibát hogy a saját osztályomba akartam beilleszkedni, hát elég felemásra sikeredett és egy csomó mindent kihagytam. Ráadásul eltelt pár év és ez az elit társaság úgy szétesett ahogy kell, 1-2 ember tart 1-2 emberrel kapcsolatot.

2012. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!