Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan beszéljem meg a barátnő...

Hogyan beszéljem meg a barátnőmmel a viselkedésével kapcsolatos problémáimat?

Figyelt kérdés
(Ja és barát barátnő 19/L) Van egy nagyon kedves barátnőm, akivel gimiben barátkoztam össze. Nagyon jól kijövünk, ami nálam nagy szó, mert nehezen barátkozom. Most érettségizünk. És pont ebben az évben teljesen megzakkant az iskolát illetően. A tanulás lett a mániája, ami végülis nem gond, hogy sokat foglalkozik vele és szorgalmas, csak az a gond, hogy ez erős arroganciával párosult. Folyton összehasonlít önmagával: a dogáimat ellenőrizgeti, ha több pontot szerzek (még akkor is ha ez csak 1-2 pont). Ha pedig ő akkor gyakorlatilag kiröhög, múltkori irodalom dogát tényleg csak egyetlen egy ponttal írta jobbra és rácsapott az asztalra és nevetett, hogy jobban írta meg, mint én. Gyakran felmondja nekem a leckét és magyaráz segítség címén akár kérem, akár nem. Ha hibázom vagy rosszul csinálok valamit, akkor elveszíti néha a türelmét és elkezd ordítani. Őszintén én se vagyok egy kis angyal, mert vannak problémáim a sértődékenységgel, meg néha, szégyenlem, irigységre is hajlamos vagyok, arról nem is beszélve, hogy önbizalomhiányba szenvedek. Azonban úgy érzem, hogy ezt nem tűrhetem el, hogy beledöngöl a földbe. Viszont nem is értem, hogy miért tenné ezt velem? Abban biztos vagyok, hogy nem akarom elveszíteni, mert csak ebben az időszakban kergült meg, megszeretném beszélni vele, de tapintatosan, hogy ne sértsem meg. Mit gondoltok, hogyan kéne hozzá fognom?

2013. máj. 6. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Látszik, mennyire idegesít a viselkedése, de mégis miért? Miért nem tudsz elvontakoztatni tőle? Az csak egy ember, ugyanolyan jellemhibákkal, mint te vagy akárki más. Mindenkit ki lehet elemezni. Miért idegesít a viselkedése? Irigy vagy rá? Féltékeny? Milyen elnyomott érzelmeid, sérelmeid vannak? Csak úgy nem idegesít senki, kell valami benned, ami miatt nem tudod elfogadni, hiszen más emberbeli tulajdonságok saját magunkra vezetnek vissza. A barátnőd nem? Akkor fordulj felé elfogadással, szeretettel, vágyakozással . Mikor romlott el a kapcsolatotok? Tanuld meg nem felidegelni magad. Ha önértékelési problémáid vannak, azért nem ő a hibás, változtass ezen! Keresd a pozitív dolgokat! Nem kell egymás nyakán élősködni, ha túl sokat vagytok együtt, hamarabb az idegeidre mehet.
2013. máj. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem őszintén semmi bajom nincs vele és az elmúlt időszakban zakkant meg. Gondolom ideges. Néha tényleg kellemetlen érzéseket kelt bennem, mert tényleg gondjaim vannak az önértékelésemmel. De ha egyszerűen sértő dolgokat mond, akkor azt nem nézhetem el?
2013. máj. 7. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
ha egy fogyatékos mond dolgokat, akkor sokkal kevésbé vesszük magunkra, mivel "az ő baja, hogy ilyen".. tekints így a barátnődre.
2013. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért én nem szeretném így lenézni őt! :S
2013. máj. 8. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A részletes szövegedből az jött le, hogy te sokkal kevésbé szenvedsz önbizalomhiányban mint a barátnőd. Főleg azután, hogy be is vallottad, hogy te sem vagy kisangyal és ez egy nagyon jó dolog, ha az ember be meri vallani magának a saját hibáit.

Semmiképp se hagy magad a földbe döngölni!


Én a helyedben azt csinálnám, hogy valami szünetben vagy suli után félrehívnám egy nyugodtabb helyre, ahol csak ketten tudnánk beszélni, aztán elmondanám neki amit gondolok:

- Figyelj ide. Nem tudom, hogy az érettségi miatt-e, de azt vettem észre, mintha az utóbbi időben idegesebb lennél és időnként rajtam vezetnéd le a feszültséget. Ha velem van valami személyes problémád, akkor nyugodtan mondd meg most a szemembe, nem haragszom meg érte, vagy ha nem, akkor pedig légy szíves ne légy velem ok nélkül ilyen arrogáns, mert ezt nem szeretem és fáj nekem.


Valami ehhez hasonlót mondanék neki.

Nyugodtan mond el a személyes sérelmeidet neki, hogy mi az ami nem tetszik az ő viselkedésében. Biztos vagyok benne, hogy ez felszínre hozná a rejtett gondolatait, amivel közelebb kerülhetnétek a megoldáshoz.

2013. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!