Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki valamilyen szempontból...

Aki valamilyen szempontból különleges - benneteket nem zavar, ha csak emiatt akarnak megismerni?

Figyelt kérdés

Gondolok a külföldiekre, szubkultúra tagjaira, különleges foglalkozásúakra, híres emberekre, stb.

Japán származású vagyok, mindig megtalálnak akiknek nincs más témájuk mint animék, kultúra, szexuális szokások, de valamiről kevesebbet tudok mint ők.

Próbálok kedves lenni de idegesítő, hogy rajtam keresztül próbálnak kiköltözni, próbálnak összejönni velem, a kultúra elemzésétől a punciszőrig válaszolgassak és lerázzam őket, hogy nem szeretnék meginni semmit. Pár emberrel régebben találkoztam, de azt hiszem, nem ez a legjobb mód egy új barátsághoz. A saját barátaimra kevés időm van, olyan kéréseknek nem fogok eleget tenni, hogy menjek el animeconra egy idegennel.

Itt is egy csomó levelet kapok hogy szeretnének megismerni, meséljek el mindent, felvennének facebookon...

Bunkó módon vagy nem válaszolok, vagy pár embert régebben felvettem fb-re is, de egy idő után meguntam a 100. cseresznyevirágot és a "japánként hogy szoktad csinálni" levelet és nem válaszoltam, csak így már tudják ki vagyok. Pár ember még az az anyámnak és a barátaimnak is írt, hogy mi van velem, hogy nem válaszolok.

Nyilván bunkónak gondolnak, csak nekem van jobb dolgom is, mint értelmetlen kérdésekre válaszolgatni...



2013. máj. 11. 14:35
 1/5 anonim válasza:
Érdekes a problémád, de az emberek szeretik megismerni azt ami új. Japán annyira messze van, hogy csak a tvből és a mende-mondákból hallunk róla. Nyílván egyszerűbb olyan embertől érdeklődni, hogy milyen kint, aki tudja, hogy milyen. Aki járatos arra felé. Én olasz származású vagyok és engem is rengeteget kérdezgettek. Tény, hogy a mi országunknak nincs akkor kultúrája itt, mint Japánnak. De ha így kérdezgetnek egyszerűbb azt mondani, hogy nem tudom. Vagy simán elmondani, hogy téged zavar, hogy ennyire érdeklődnek. Vadidegenekkel meg nyilván nem szabad elmenni sehová, aki pedig conra akar vinni nagy valószínűséggel csak villogni akar veled. Ahányszor voltam kint ilyenen, egy kezemen megtudom számolni hány japán származású volt kint. Az embert ilyenkor letámadják és a vérét is kiszívják. Nem bunkóság, amit csinálsz, neked is van magánéleted és ez már zaklatásnak minősül. Ha valaki nagyon rád tapad jelentsd fel vagy ha nem vagy ennyire drasztikus akkor csak mondd el neki mi a gond. :) Kinél mi válik be. Remélem tudtam valamennyit segíteni.
2013. máj. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb emberrel előfordul vagy előfordult már az, hogy csak érdekből barátkoztak vele. Veled azért, mert rajtad keresztül akarnak kijutni Japánba. Én egy időben a munkahelyemen betöltött pozícióm miatt kerültem hasonló helyzetbe: hirtelen sokszorosára növekedett a népszerűségi indexem, mindenki velem akart haverkodni, beszélgetni, annyiszor hívtak el mindenhová hetente, mint máskor egy év alatt se.

Annyit lehet tenni, hogy eljópofizol velük, de szem előtt tartod azt, hogy nem a személyiséged vonzza őket, hanem - a te esetedben - a nemzetiséged. Legyél velük kedves, normális, de tartsd szem előtt azt, hogy ők nem igazi barátok.

Bunkónak lenni meg tényleg nem kell.

2013. máj. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez kamu kérdés, Japán nincs is, csak a filmekben.

Egyébként van útikönyvem, gasztro-könyvem és tetszik Japán.

És, ha már itt tartunk, köszönöm Nektek a Sony-t, JVC-t, Kenwood-ot, Nakamichi-t, Pioneer-t és az összes műszaki csodát, a 70-es, 80-as évekből. Nagyon szép kinézetű, és jó minőségű eszközök voltak. ♥

2013. máj. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minek terjeszted magadról itt, hogy japcsi vagy? Kreálj új nicket. Havert mindenki ismeri az országban, egyszerűen törölte a faxbúkját.
2013. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm az egyetemen ismerkedett meg egy japán lánnyal, aki cserediákként volt itt. A srácot középiskolás korától kezdve érdekelte Japán, tanulta a nyelvet, ott élő videósokat nézett, stb. Aztán valahogyan összeismerkedett a lánnyal, elvitte városnézésre, segített neki Magyarországon és hasonlók. Most házasok, van egy gyermekük és kint élnek Japánban.

Szóval lehet, hogy első sorban a származásod miatt ostromolnak, de szerintem ezt azért teszik mert jót feltételeznek rólad és meg akarnak ismerni, aztán ki tudja, az is előfordulhat hogy a kíváncsiságból komolyabb dolog is kifejlődhet. :D

2016. jún. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!