Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lelki szemetesláda: hogyan...

Lelki szemetesláda: hogyan kerülitek el, hogy ne válljatok azzá? Hogyan utasítjátok el udvariasan az ebből a célből lefolytatott több órás panaszkodó, siránkozó és elemző, részetekről passzív telefonbeszélgetéseket?

Figyelt kérdés

2013. aug. 9. 17:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem először fordul elő, (tehát ha egy barátod pl már többször ugyanarról a témáról panaszkodik neked, és hiába tanácsolsz neki bármit is, nem fogadja meg), akkor én azt mondanám neki a helyedben, hogy már mindent elmondtál erről a témáról, többet nem tudsz, és sajnálod, hogy nem fogadja meg a tanácsokat. Piríts rá, hogy csak sírni tud, nem tesz semmit az ellen, hogy megváltozzon a helyzet, magára vessen! Mondd el, hogy te megérted őt, és próbálsz segíteni neki, de ennek csak akkor van értelme, ha hallgat is rád!
2013. aug. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hasznos válasz, köszönöm szépen.
2013. aug. 9. 17:18
 3/6 anonim ***** válasza:
sajna nekem csak az vált be, ha megszakítom az ilyen beszélgetéseket, pl. azzal, hogy mennem kell valahová.
2013. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 1 pontig nagyon jól elvagyok ezekkel. De amikor már unom általában közlöm, hogy mennem kell valahová.
2013. aug. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha barátról van szó, akkor meghallgatom őket, elmondom a véleményem, tanácsot adok, ha csak szenved, semmivel se próbálkozik, csak sajnáltatja magát, elmondom neki őszintén, akár bunkó módon, hogy mostmár fel kéne emelnie a seggét, és tenni az ügyben. Eddig ezért nem sértődtek meg, és így jobb neki is, "fel van nyitva a szeme".


Ha nem barát, csupán egy szimpatikus személy, akkor meghallgatom, tanácsot adok, ha nem csinál semmit, akkor bizony ő baja, én meghallgatom szívesen, és helyeselek neki, ha attól jobb a lelkének, nem fogod elhúzni, vagy hazudni neki a hollétemről.


Ha nem szimpatikus, 2-3 alkalom után elküldöm őket a retekbe.



Így nincs konfliktus, nem veszítesz el senkit, akit nem szeretnél.

2013. aug. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos nem sikerül lerázni őket. :(
2013. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!