Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozásban van egy súlyosan...

Barátkozásban van egy súlyosan bevésődött problémám. Hogy lépjek túl rajta?

Figyelt kérdés

Kicsi koromban azt tanították nekem, hogy ha fiúkkal barátkozom, akkor b*zi vagyok, ha lányokkal, akkor meg rögtön azt gondolják, hogy akarok tőlük valamit (nyilván többet).


Emiatt soha nem voltak barátaim, mert

- fiúkkal nem barátkoztam, hiszen nem akartam, hogy b*zinak csúfoljanak.

- olyan lányokkal, akik nem tetszettek, nem barátkoztam, mert nem akartam, hogy félreértsék.

- olyan lányokhoz, akik tetszettek, amúgy se mertem volna szólni.


Talán hihetetlen, de ez a dolog felnőtt korra is megmaradt, és nem tudom, mit kezdjek vele.


2013. aug. 28. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ki az, aki ilyet mondott kiskorodban? Ez egyáltalán nem igaz, azzal barátkozz, akivel jól kijössz, ne határozzon meg, hogy fiú vagy lány. De most gondolj bele, te furcsának látod két fiú/férfi barátságát?
2013. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A melegek pont hogy lányokkal barátkoznak mert ugyanúgy vannak a fiúkkal mint te lányokkal.
2013. aug. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem emlékszem, hogy ki tette a fejembe ezeket. Általános iskolában már megvolt, azt tudom.


Hogy azzal barátkozzak, akivel jól kijövök, ott bukott, hogy a kérdésben említett probléma miatt nem igazán tudok szóba állni senkivel, mert kényelmetlen számomra egyik vagy másik esete miatt.


Én magam nem találom furcsának mások barátságát. Szeretnék én is olyat, ezért a kérdés.

2013. aug. 28. 19:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbáld figyelmen kívül hagyni ezt a dolgot.

Te is tudod, hogy hülyeség amit "elültettek" benned. Irtsd ki!

Szerezz barátokat! Ha megszokássá vállik az, hogy másokkal beszélgetsz, és "társasági ember" leszel, folytathatod a dolgot a lányokkal.

Elsőre nagyon gáz lesz a dolog, tudom, voltam hasonló helyzetben, de "Ismétlés a tudás anyja." :)


Nincs veled semmi baj, csupán kimaradt egy nagyon fontos rész az életedből, de ezt pótolhatod, van rá lehetőséged, szóval hajrá!

2013. aug. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valamelyest átérzem a helyzetedet. Általános iskolában volt egy nagyon jó barátom (még mindig az). Barátok voltunk, teljesen normálisan viszonyultunk egymáshoz.

A többi gyereknek soha nem volt ezzel semmi problémája, vagyis nem lett volna, ha nincs egy nagyon kedves "tanár"néni, akinek nem tudom mi baja volt, de valahogy erre a dologra irányította mindenki figyelmét. Például az óráján csak és kizárólag mi kettőnket ültetett el (5ös tanulók voltunk a magatartásunk és példás volt). Azokon a heteken, amikor szünetekben ő ügyelt ránk, ha egymással beszéltünk a barátommal, akkor mindig ránk szólt, és mindig elküldött minket az udvar két külön sarkába két külön társasághoz. Konkrétan eltiltott minket egymástól. Természetesen lassan a többieknek (akikkel jóban voltam) is feltűnt ez a sok rendreutasítás, és ők is elkezdtek kétértelmű megjegyzéseket mondogatni. (Csodák csodája teljesen normális érdeklődésű emberek lettek belőlünk 1-1 barátnővel az oldalunkon.) Akkor még zavart, mert nem tudtam, hogyan kezeljem a helyzetet.


De mára már megtanultam egy nagy okosságot, aminek az elsajátítását Neked is javaslom kedves Kérdező. Mégpedig, hogy magasról sz*rd le mások véleményét! Ha a családod barátaid (remélem azért lettek barátaid) kritikával élnek, akkor azokra oda kell figyelni, de azokat sem kell mindet megfogadni, csak amit jónak látsz, amit a saját értékítéleted befogad.

Te egy egyéniség vagy. Miért élnél mások szabályai szerint? Olyanoké szerint, akik semmit sem tudnak rólad.

Ezt az elvet valld magadénak, és gyakorold a barátkozást. Járj el társaságba, beszélgess az emberekkel. Ebből a fóbiából csak akkor fogsz kigyógyulni ha teszel ellene. Nem kell mindenáron görcsösen barátkozni, csak légy laza, és hagyd hogy vigyen magával az ár.

Mindez teljesen igaz a csajozásra is. Ugyanígy járj el. Közhelyesen hangzik, de tényleg igaz: ha azt akarod hogy valami menjen gördülékenyen, azt gyakorolni kell. Bármely tevékenységre és élethelyzetre igaz ez a megállapítás. Szóval hajrá!

2013. aug. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg ott tartok, hogy azt sem tudom, hogy kezdjek hozzá. Nincsenek barátaim, nem járok sehová, ami nem "hivatalos", ami meg az, ott olyanok vannak, akikkel nem szeretnék ismerkedni. Lehet, hogy ez válogatósságnak tűnik, de egy generáció különbség van köztem és az ottaniak között, és nem tudom se érteni, se megérteni őket. Nem is igazán akarom. Tapasztalatom szerint ez kölcsönös is.
2013. aug. 29. 17:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!