Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Még mondhatom őt a legjobb...

Még mondhatom őt a legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Van, vagy volt a legjobb barátnőm (Noémi).Még tavaly, úgy év közepén történt...Egybe ültették Noémit a mostani legjobb barátnőjével (Rebeka), és úgy megkedvelték egymást, h legjobb barátnők lettek.Noémi elhanyagolta a barátságunkat, Rebekával viszont annál inkbább többet volt.Minden nap átjártak egymáshoz, ez máig így van.Most, h nemrégiben elváltak Noémi szülei, Rebeka volt neki a megfelelő ember, h elvonja a figyelmét a problémáiról.Rebeka komolytalan lány, csak akkor tudok vele normálisan beszélgetni, ha mérges.Tavaly évvégén, Rebeka és Noémi úgy tettek, mintha össze vesztek volna, és Noémi csak velem volt.Ám, amikor kideeült, h csak színjátszma volt az egész, megharagudtam mindkettőjükre, és egy ideig hozzájuk sem szóltam.Ekkor Rebekánál betelt a pohár, és azt mondta nekem és Noéminek, h azt szeretné, ha eltűnnék az életükből.Eza a kis színjátszma azért volt, mert megcsikiztük, elkezdett nevetni s köben fura hangokat adott ki, és mi kinevettük érte.Megsértődöt, bár ő mindenkit kinevet.Mindenre kívancsi, amit mondok Noéminek.Ma az történt, h...valójában semmi, csak Rebekához hiába szóltam, nem válaszolt, aztán tanítás után, megkérdeztem tőle az öltözőben, h mi baja van velem, erre csak annyit válaszolt, h: ,,Hagyjál békén, tudod te azt nahyon jól!:O".Aztán végül Noémi már könyörgött nekünk, h béküljünk ki.Rebeka végül csak annyit mondott, h én féltékeny vagyok a Nócira, és h bunkó vagyok vele.Pedig próbáltam eddig is normális lenni, de mostmár elég volt.Miért csinálja ezt?Mit tudok tenni?

2013. szept. 11. 14:20
 1/4 A kérdező kommentje:
*nagyon
2013. szept. 11. 14:23
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sz.rkavaró női brigád. Az ilyen esetekre számtalan példa van munkahelyeken is úgy multiknál, mint az állami intézményekben is.

Természetesen nem a barátnőd és úgy látszik, hogy olyan alacsony színtű az értékelési képessége (téged nem értékel és a veled való őszinte kapcsolatát sem), hogy nem csak veled fogja ezt csinálni majd az életben. Alig lesz majd egy-egy őszinte szerelmi kapcsolata, akár házassága is, ha nem változtat magán hamarosan, s sokszor szenvedni fog. Látszik, hogy egy érdekember és ez nem a legjobb irányba fogja majd terelni az életben.

Sajnos emiatt szenvednek az őszinte, odaadó emberek legtöbbször.

2013. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Rebekával ne foglalkozz, ne is beszélj vele, max köszönés szintjén (persze csak, ha visszaköszön, vagy ő köszön neked).

Noémi egyértelműen nem a legjobb barátnőd már, sőt talán nem is a barátod. Nekem is voltak hasonlók sulis koromban, de ezek nem igazi barátságok. Tekintsd őt havernak, lehetsz vele rendes, de ne várj igazán semmit. Szerintem azzal járnál a legjobban, ha hagynád őket maguknak, te pedig barátkoznál másokkal, új barátokat szereznél. Vagy ha ez nem megy, akkor foglald el magad egyedül a szünetekben, hallgass zenét vagy valami. Ha pedig összevesznek és olyankor Noémi rohan hozzád, akkor viselkedj vele kimérten, közömbösen. Ne gondolja, hogy összevissza rángathat téged. Miért, olyankor már jó lennél te is, de amúgy ők ketten minden időt együtt töltöttek, téged eszébe sem jutott meghívni? Pff...

Az ilyen kapcsolatokat le kell építeni, koncentrálj másra, próbáld elfelejteni az egészet.

Rebeka egy komplett idióta, Noémi pedig határozatlan, esetleg kétszínű is. Kis hülyék mind a ketten.

Tudom, hogy nem kellemes, nálunk is ugyanez volt a suliban... Egyetlen normális lány barátnőm sem volt eleinte, mert az összes lány ezt csinálta. Már ott tartottam, hogy felpofozom őket, annyira idegesített ez a kavarás (nálunk még durvább volt, sokszor olyan hisztit levágtak, hogy az volt a téma az órán az osztályfőnökkel). Próbálj a fiúkkal is barátkozni, ha szerencséd van, akkor akad pár normális, akikkel kellemesen eltöltheted a sulis időt és mégsem kell egyedül állnod a sarokban. Nyárra pedig találhatsz barátnőket neten, vagy a lakóhelyeden, akikkel suli időben tudtok chatelni vagy ilyesmi. Hétvégén meg néha átmentek egymáshoz vagy elmentek vásárolni. A lényeg, hogy ezt a két lányt hagyd, kezdj új életet. Hidd el, hogy ebben te szenvedsz a leginkább, őket szerintem kevésbé viseli meg, csak látványosan hisztiznek, mert nem tudnak már magukkal mit kezdeni.

2013. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Van sok fiú barátom, lányok is vannak egy-pár, de inkább fiúk.Noémi olyan más régen...normális, és mindent megbeszéltünk.Tegnap, mikor megjelent Rebi, Noémi már szóba sem állt velem.Tovább lépek.:// :)

2013. szept. 13. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!