Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csinaljak, hogy egyiket...

Mit csinaljak, hogy egyiket se sertsem meg?

Figyelt kérdés
Most uj osztalyba mentem. Sose voltam baratkozo tipus ezert orulok ha valaki baratkozni akar velem mert en nem nagyon tudok. Van egy lany az osztalyba akit nagyon birok, tok jo fej, orulnek ha joba lennenk. O is baratkozik velem. De o nem tud magyarul ezert nem tudunk olyan jol beszelgetni. Van egy masik lany aki viszont jol tud magyarul es jo fej aranyos es o is baratkozik velem. Vele elvagyok es tudunk beszelgetni. Mindig azt akarja hogy melleuljek mg menjunk ide-oda ami jo de a masik lany is ezt akarja bar o kicsit kevesbe. Nem tudom vele mennyire tudnek ellenni. Ha az egyikkel vagyok a masik sertodik meg es forditva. Aki nem tud magyatul vele szivesebben lennek job de vele nembiztos hogy sikerul. A masik nagyon birengem es minden oke de akkor a nem mayarral nem tudom vmi joba lenni. Mit csinaljak? Ti mit csinalnatok? (bocs h osszevissza irok csak oran vagyok es nem figyeltem annyira)
2013. szept. 17. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem. Te is lány vagy? Mert akkor mi a gond? Csináljatok néha 3-asban is programot. Meg gondolom a suliban sem mindenki párban van, hanem kisebb-nagyobb társaságokban.

Vagy fiú vagy, és két lány közül kéne választani?

2013. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Miért nem figyelsz inkább az órán?

Egyébként mindkettőjükkel is barátkozhatsz, vagy nem? Hárman együtt nem jösztök ki?

2013. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is csinálhatnátok hármasban programot, vagy felváltva ha ők annyira nem kedvelik egymást. :)
2013. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én is lány vagyok, ők is. Az a probléma, hogy ők annyira nem akarnak egymással lógni, mert nem tudnak egymással beszélni, nem beszélnek egy nyelvet. Én viszont mindkettőjükkel tudok beszélni. És mindkettőjüket bírom nagyon, tök aranyosak és kedvesek és jóba vagyok mindkettővel, de az egyikkel szívesebben vagyok, ő valahogy szimpatikusabb. Viszont ő az akivel kevésbé tudok beszélgetni, bár azért nagyjából felfogja mit akarok neki kinyögni. A másik csaj, ő tud magyarul, ezért vele jól elvagyok, de ő mindig azt akarja, hogy csak vele legyek. Minden órán mellé üljek, mindig együtt menjünk mindenhova. Ha nemet mondok, megsértődne. A másik csajjal így nem tudok vmi nagyon együtt lenni, de vele is szeretnék. Ő szimpatikusabb egy kicsit, viszont ő nincs annyira oda értem, mint a másik. És nem tudom mit csináljak. Igazából választanom kéne egyet közülük, aki úgy tényleg a legjobb barátnőm lehetne. Most megint egy kicsit hülyén magyaráztam, bocsi, lassan nem tudok magyarul.


Amúgy azért nem figyelek órán, mert egy mukkot nem értek kb., nem tud magyarul a tanár. Ha figyelek ha nem akkor se fogok semmit tudni.

2013. szept. 17. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Én ezt nem értem. :) Te meg nem magyar iskolába jársz, vagy mi? Vagy ha igen, akkor mi az, hogy nem tud a tanár magyarul és nem lehet érteni? Nem lesz jövőtök, ha nem tanultok.


Egyébként milyen nemzetiségű az a lány?

2013. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ungarndeutsches Bildungszentrumba járok, a tanárok fele német és nem is tud magyarul. Pár osztálytársam se tud egy szót se magyarul. Egy csomó külföldi oszt.társam van.

Mármint melyik lány? Az egyik szerb a másik angol.

2013. szept. 17. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:

De miért jársz idegennyelvű iskolába, ha nem értesz ott semmit? Baj lesz így, ne rontsd el a jövődet.


Így már érthető, hogy mi van. :) Amúgy én is németes voltam. :)


Ha az a másik lány ki akar sajátítani, az nem helyes. Nem igaz barát, hanem egy önző lány. Legyél azzal többet, amelyik szimpatikusabb. :) Ha a másik lány is a barátnőd, akkor vagy megérti, hogy vannak rajta kívül is barátaid, vagy nem, és akkor így jobban is jártál.

2013. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én nem tanultam még soha németet, az oszt.társaim se. 0.-osok vagyunk, heti 23 németóránk van meg sok angol a többiből csak 1-2 szintfenttartó. Az a lényege hogy 1 év alatt középfokra felvisz, a tanárok nem tudnak magyarul úgyhogy kénytelen leszel németezni. 4.-be kapsz egy felsőfokút az érettségivel együtt. (németül kell érettségizni emelt szinten ráadásul a reál tantárgyakból is.)
2013. szept. 17. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!