Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudok valamit az ellen tenni,...

Tudok valamit az ellen tenni, hogy ne változzanak meg a barátaim?

Figyelt kérdés

Sokszor történt velem. Voltak akikkel egy időben nagyon jóban voltam, aztán úgy alakult, hogy egyre kevesebbet találkoztunk, Ők se értek rá, vagy én se, és mikor megint láttam őket, már nem olyanok voltak. Már nem értették úgy a vicceim, már nem azok voltak a közösm témáink, amik előtte, már nem érdekelte őket az a film, zene, program. És már nem tudtunk úgy beszélgetni, mint előtte. Szóval Ők megváltoztak, én maradtam olyan, és már nem jöttek ki velem úgy...

És ez zavar.

Hogy megváltoztak. Azt akarom, hogy mindenki maradjon olyan, mint amilyennek megismertem.

Tudok ez érdekben tenni valamit?



2013. szept. 28. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezen a világon semmi sem örök, az emberek változnak. Sok hatás ér bennünket, formálódunk, érettebek leszünk, stb. Egy egyszerű példa: régen gyerekként szerettünk játszani, meséket nézni, most felnőttként már valszeg másképp állunk ezekhez a dolgokhoz. Elhiszem, hogy zavar a dolog. Mindnyájan ragaszkodunk a jó dolgokhoz, szép emlékekhez. Nem tudod őket megváltoztatni, max. megbeszélheted velük ezt a dolgot. Nekem is van egyébként hasonló tapasztalatom. Van egy pár ember, akivel régen nagyon jóban voltunk, s most néha már nem is köszönünk egymásnak, ha nagy ritkán össze is futunk, pedig nem rosszban váltunk el, csak fokozatosan elhidegültünk egymástól. Múltkor az egyikkel találkoztam, köszöntem neki és fel sem ismert, gondolhatod, hogy nem esett jól. Szóval, keress új barátokat (mondjuk eléggé nehéz feladat igaz barátokat találni, haverokat könnyebb) vagy pedig próbáld helyrehozni a régi barátságokat.
2013. szept. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni. Tapasztalat.
2013. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Az emberek változnak és te is változol. Akinek te nem értél rá, az valószínűleg neked sem volt olyan fontos, mint amilyen előtte volt. És nyilván, ha valakit sokáig nem látsz, nincsenek közös élményeitek, közös ismerőseitek, akkor egyre kevesebb lesz a közös téma. Biztos lehetsz benne, hogy te sem maradtál ugyanolyan, attól hogy te még mindig ugyanazt a zenét szereted, csak magadon nem veszed annyira észre a változást, hiszen az ember nem egyik pillanatról a másikra változik meg és a kis változás nem tűnik úgy fel.


Hogy mit tehetsz ellene? Az egyetlen, amit tehetsz, hogy egyrészt ápolod a kapcsolataid, rendszeresen keresed azokat, akik fontosak neked, így lesznek közös élmények, témák. A másik, hogy nem zárkózol el a változásoktól és nyitsz a másik felé: ha ő valami új zenét fedezett fel, ami tetszik neki, akkor te is hallgasd meg, még ha nem is tetszik, meg tudjátok beszélni. Nem baj ám, ha nem mindenben egyezik az ízlésetek, az nem feltétele egy barátságnak! Szóval nézd meg te is azokat a filmeket, menj el a másfajta programokra, biztos lesz olyan is, ami neked is tetszik, de ha nem, akkor is gazdagabb leszel egy új tapasztalattal.

2013. szept. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!