Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok üzletben dolgozó eladó...

Sok üzletben dolgozó eladó azt hiszi, a vevők vannak őértük. Miért?

Figyelt kérdés

Leginkább a fiatalabb nőkre jellemző ez, bedobják a flegma, unott, kedvetlen, "én ennél sokkal többet érek" stílust, és így szolgálják ki a vevőket. Tegnap bementem egy benzinkútra, hogy a mosójukhoz váltsak pénzt, mert 100ft-al működik. Egy 1000-est adtam, a lány 10db 100-ast adott, de mondtam neki, köszi, ennyi nem kell, legyen másnak is. Erre elkezdett pofákat vágni, meg csapkodni...

Vagy a postán a kiscsaj, hiába állok ott már vagy 5 perce, elrendezi a borítékjait, meg minden vackot még, aztán nagy kegyesen hozzámszól, hogy mit szeretnék...

Vannak bizonyos eladók, akik azt hiszik, ők ilyenkor már pozícióban vannak, és kiélhetik beteges hajlamaikat, félresikerült neveltetési szokásaikat.

A munkáltatók nem nézik felvételkor, kiket vesznek fel?



2013. okt. 23. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert az éltben is így élnek. Azt hisszik, hogy attól többek ha az ő "hatalmi" poziciójukban megalázhatnak mást.

Ill a felvételnél nem igazán számít a személyiség. A külső az elsődleges szempont.


(A kérdésedet kiegészíthetted volna még a hivatalokban található embergyűlölő díszpitsákkal.)

2013. okt. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Buták. Ahogy az előző is írta, nem a kedves, tapasztalattal rendelkező eladót veszik fel, hanem a 20 éves nagymellű macát. Tehetsz panaszt, ha nem tetszik, ill. nem mész többet abba a boltba.
2013. okt. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"A munkáltatók nem nézik felvételkor, kiket vesznek fel?"


DE, NÉZIK!!! Csak a szemponjaik nem azok, amire te gondolsz, NEKIK ugyanis az a lényeg, hogy KÉPZETLEN és OLCSÓ embereket állítsanak be. Ha az ügyfelek nagyon reklamálnak, akkor elküldik öket, ´felvesznek helyette másik ugyanilyen valakit.

2013. okt. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Haladó hagyomány. Valamikó a nyócvanas évekbe arról cikkeztek, hogy valamelyik nagykörúti pantallószaküzletben verték is a vevőket. A mai kislányok azé ennél kedvesebbek.
2013. okt. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó: ez nem rossz, volt ilyen tényleg? :-)


Az elsőhöz meg: hát, a hivatalokban dolgozó hölgyemények már megkaptak mindent az élettől, múltkor egy NAV-os nőcit hívtam fel, nagyon remegett a hangja szerencsétlennek, teljesen megsajnáltam, pedig csak egy nyomtatvány kitöltéséről akartam kérdezni.

Ezeket a flegma boltos libákat kötelezném pl egy, NAV-os, vagy ügyvédi irodának a pénzbehajtási osztályán való legalább 1 éves munkavégzéshez. Talán egész jó feleségek lennének belőlük utána. :-)

2013. okt. 23. 09:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nincs szakképesítésük, fingjuk sincs hogy kell bánni egy vevővel és buták is.
2013. okt. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, én is ezt vettem észre, a képzetlen, gyorsan helyettesíthető munkaerő, mint az egyes eladók, portások szeretik megjátszani azt hogy itt bizony most ők a nagyfőnökök.


Én tulajdonképpen lesz..rom, úgy vagyok vele, hogy én tanulok, és olyan melóm lesz amiben lesz előrelépési lehetőség, plusz kezdőként 2x annyit kapok mint ő most. Míg az ilyen "széplányok" idővel felnőnek, aztán max valami gyárba veszik fel őket 3 műszakba.

2013. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ezen én csak mosolygok már,,,Valamelyik nap 3 perccel hamarabb értem a zöldségeshez ,,de nem is tudtam,hogy még nincs nyitva,mert jöttek ki tőle cuccal. Erre tök flegmán kijön a nő,és rám förmed: "Még zárva vagyunk" Majdnem letarol és rágyújt a cigijére! Mondom elnézést, akkor megyek máshová. Azt hitte, hogy juj ,de letolt és,hogy esdekelve fogok várni míg kinyit. Megvettem máshol a gyümölcsöt. Ennyi! Csak az nem fér a fejembe, hogy az ilyen ,akin az életuntság tükröződik és a kereskedői véna legkisebb szikrája sem ül ki az arcára, az miért nem tanult tovább? Vagy olyan szakmát választ,amit szívesen végez. Egyébként nem hiszem,hogy összedőlt volna a világ ha nyitás előtt 3 perccel ad nekem 1 kg őszibarackot.
2014. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!