Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek elmenjek vele...

Szerintetek elmenjek vele vagy ne?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy van egy barátom aki nagyon el szeretne menni valahová, de senki sem megy vele. Én vagyok az utolsó esélye, de nem tudom hogy elmenjek-e. Egy programról van szó, de nem tudom hogy döntsek ugyanis nem egyszer volt már hogy ha én kértem hogy jöjjön el velem valami hasonlóra ami engem nagyon érdekelt egy egyszerű nemmel lepattintott. Ezeken kívül viszont mindig számíthatok rá, és jó barátom. Igazából a program nem nagyon érdekel, és anyagilag sem tenne jót. Gyakorlatilag az összes spórolt pénzem felemésztené (nem kell sokra gondolni) kijönnék belőle bőven, de másra nem jutna karácsonyig. :( Viszont egy kicsit megsajnáltam ugyanis tiszta lelkes mikor arról van szó, és senki más nem megy vele. Én vagyok az utsó esélye. Szerintetek mi lenne a helyes döntés? Megharagudna ha nem mennék el?

15/F


2013. okt. 24. 21:19
 1/1 Gyémántlány ***** válasza:
100%
Szerintem a barátság egyik legalapabb követelménye, hogy nem kérünk a másiktól olyat, amit nem tud/nem akar teljesíteni. Persze, néha szívességet kell tennünk, de ez nem azt jelenti, hogy mindenre IGEN-t mondjunk, amit kérnek tőlünk. Meg kell, hogy értse, hogy "nem tudod" finanszírozni ezt a dolgot, mivel másra gyűjtöttél. Ha igaz barát, megérti, ha nem érti meg, lehet, hogy nem is olyan igaz, nem?
2013. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!