Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak az irigység...

Mit csináljak az irigység érzésével ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval az van hogy az egyik legjobb barátnőm nagyon vonzó nővé cseperedett.

Szó szerint mind a tíz ujjára akadna egy fiú,és nem is a "rosszabb" fajtából,ezek a fiúk bókolnak,ajándékot adnak neki(csak úgy is,nem csak alkalmakra),nevettetik,emlékeznek a szülinapjára,névnapjára,minden egyéb számára fontos dátumra,biztatják,mindent ami szép és jót el tudtok képzelni.

És a tetejébe még rendkívüli a személyisége is,remekül bánik az emberekkel,és jóóóóval átlag feletti intelligenciával és kreativitással bír,teljesen meg tudom érteni hogy gyakorlatilag miért szeret bele minden férfi akivel 5 percnél tovább egy levegőt szív.

Egyszerre nagyon cuki és aranyos,plusz nagyon szexi és vonzó.Még én is látom.

Én pedig itt konkrétan maradtam olyan mint egy zsák aszociális krumpli:D

Ez néha eléggé fáj.

Nem az hogy ő milyen lett konkrétan,mert ő tényleg az egyik legjobb dolog ami eddig történt szánalmas kis életemben,és nem akarnék neki rosszat,hanem az hogy én miért nem tudok ilyen lenni.Inkább önutálatot okoz ez az irigység.

Gyakorlatilag ő testesíti meg azt a személyt akivé én egész életemben válni akartam,de pont az ellentéte vagyok mindenben.Ez eléggé összezúzott lélekben,minden egyes nap szembesülök a csődömmel.

Az hogy nézzek más barát után,száz százalékosan kiesik,mert nagyon de nagyon fontos személy az életemben,és én a barátokat nem tudom,és nem is vagyok hajlandó csak úgy eldobni.

Szóval volt már olyan érzésetek hogy mással csak úgy pikk-pakk megtörténtek azok a dolgok amikre te vágytál minél jobban?Hogy birkóztál meg vele,valami tanács? :(


2013. nov. 23. 03:15
 1/3 anonim válasza:
Nézd, mindig lesz, aki okosabb-szexibb-szebb nálad (és a barátnődnél is). Meg kellene találni azokat a tulajdonságokat, amiben kivételes van, kellene egy hobbi, ami boldoggá tesz. Ha lesz önbizalmad és boldog is leszel, akkor épp olyan pasi-mágnes leszel, mint ő.
2013. nov. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha folyton olyanon lovagolsz, hogy van valaki, aki szebb, jobb, okosabb Nálad, akkor mindig is önsanyargatásban fogsz élni.

Talán észre sem veszed, hogy a barátnőd pont így építi fel magát, Téged lépcsőnek használva. Nekem is volt anno egy barátom, aki annyit mondott, hogy úgy szeret hozzám járni, de azt nem tudja miért. Hát később megtudtam, mert belőlem merítette azt a fene nagy önbizalmát. De elegem lett belőle szerencsére.

Ne légy olyan, hogy egyszer csak kiborulsz, és elkezded fúrni a barátnőd, ez nagyon gyenge emberi vonás, én is érzem néha, ha jobb vagyok valakinél, akkor el akarnak ott pusztítani szó szerint. Kb mint a vadonban az oroszlánok a társukat.

Lehet, sajnos el kell engedned a barátnőd.

40/F

2013. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet én nem értem pontosan a dolgot, vagy az én elképzeléseim torzak, de én a helyedben a barátnőddel beszélnék. Az őszinteség jó dolog! Elmondanám neki, hogy milyennek látom, és kicsit féltékeny is vagyok rá, de legalábbis szeretnék én is olyan lenni, mint amilyen ő, és igazán elárulhatná, hogy hogy csinálja, vagy hogy szerinte nekem mit kellene tennem. Ez egyrészt hízelgő lesz neki, és biztos szívesen segít majd, pláne ha amúgy barátnők vagytok. Meg könnyen lehet, hogy ő, kívülállóként sokkal jobban meg tudja világítani számodra, hogy mi miatt nem sikerül az, amit próbálsz és egyben irigyelsz tőle. És akárhogy is van, a fúrása, a féltékenykedés, az irigység nem vezet semmi jóra, ennél biztosan többre mész poziitív érzelmekkel. Mág akkor is, ha nem mutatod ki az érzelmeidet, csak magadban megéled őket. De én arra bíztatnálak, hogy vele beszélj erről.


(Jah, és ha ti már "megcsináltátok magatokat", akkor segíthetnétek nekem is! ;- )

2014. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!