Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem tudok barátkozni?

Miért nem tudok barátkozni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy :( Ha oda jön valaki hozzám és beszélgetést próbál kezdeményezni akkor úgy ahogy motyogok egy pár szót de aztán meg kínos csend . Nem jut semmi értelmes az eszembe amit mondhatnék és ami nem lenne kínos. Egyszerűen nem merek megszólalni vagy mondani valamit is.Eléggé nehéz így. Ha vendégségbe jönnek akkor is csak inkább a szobámba vagyok :/ Nem merek kimenni és beszélgetni velük pedig szeretnék de nem merek. Ha valahova megyek pld. busszal utazom vagy boltba akkor mindig megkérem anyut hogy jöjjön velem mert nem merek elmenni egyedül olyan helyekre ahol sok az ember (tudom nagyon ciki!!). Mindig elfog az a különös szorongás.A suliba is mindig csöndes vagyok és félek beszélgetni vagy véleményt nyilvánítani.

Meg igazából sztem nem vagyok szép :( nagyon ronda vagyok és egyszerűen visszatart ez is :( Szégyellem magam emberek között. Mit tegyek ? Mi lehet a gond ? Hogyan próbáljak barátkozni? :((



2013. dec. 5. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, erre én azt tudom mondani, próbálkozz mindig kapcsolatot teremteni. Elhiszem, hogy nagyon nehéz, de csak úgy fog menni ha próbálkozol és legyőzöd a félelmed. Ha sikerül, magától jönni fog és úgymond,, fejlődni" fogsz. Fiú vagy vagy lány? Hány éves? Ha ezeket megirod többet tudunk segíteni.
2013. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
14L ... sokan mondták hogy csak a kor miatt meg ilyenek de kiskoromba is inkább visszavonuló voltam meg csendes :/
2013. dec. 5. 21:36
 3/7 A kérdező kommentje:
voltam
2013. dec. 5. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

kicsi az önbecsülésed,félsz h a környezeted valamiért leszól,túl sokat adsz mások véleményére.(talán szociális fóbiád van,de ezt ink hagyjuk...)

h ezeken változtass sok időre lesz szükség,de semmi se lehetetlen.kerüld az olyan embereket akik lehúznak,tönkreteszik az egód.barátkozz olyanokkal akik kedvesek,kiegyensúlyozottak,meglátják benned az értékes embert.bármi is volt,ne magyarázz bele a történtekbe valótlan dolgokat,nem vagy gáz csaj!

egyelőre csak ennyit tudok írni,de ha szeretnél beszélgethetünk,hát ha az segít :)

2013. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia :) Hasonló gondom volt nekem is korábban amikor akkora voltam mint most te. A legfôbb hogy légy nyitott. Hogyan? Úgy hogy érdeklôdve figyelj a másikra, és ha valamit érdekesnek találsz akkor kérdezz róla, mondj véleményt. Pl azt mondja hogy mittomén elutazott valahova, kérdezd meg hogy gyakran szokott-e. Vagy hogy milyen helyeket kedvel :). Vagy hogy te is szívesen mennél oda. Szóval le görcsösen akarj "agyból" beszélni hanem a szívedet beszéltessed :) Az emberek szeretnek magukról beszélni, ez tény. Te is biztos örülsz neki ha valaki korodbeli kérdez rólad és érdeklôdik. Ha pedig kételkedsz hogy vajon örül-e neki hogy leszólítod, fordísd meg a helyzetet. Képzeld azt hogy ô kérdez téged és hogy te örülnél-e.


ja, és ez a szépség dolog hülyeség. Magamból kiindulva annyit tudok mondani hogy ha látom egy lányon hogy értelmes akkor úgyis szivesen ismerkedek vele még ha csúnyácska is.


20f :)


UI. ezek tényleg igaz dolgok és sokat segítettek volna rajtam ha elôbb jövök rá :) remélem hasznát veszed a tanácsaimnak. Ha van valami írj privit nyugodtan. Úgyis szeretek embereket "meghallgatni" ;)

2013. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
<3 köszönöm nagyon kedvesek vagytok
2013. dec. 8. 11:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi lett azóta kérdező?
2021. márc. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!